Digitální dermatoskop pro vyšetření znamének

Co vás trápí

    • Podezřelé kožní útvary

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

  • Doba ošetření 10 minut
  • Typ anestezie bez anestezie
  • Doba rekonvalescence bez rekonvalescence
  • Cena zákroku
Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line. Rezervovat termín

Popis vyšetření

Moderní diagnostika kožních útvarů

Digitální dermatoskop VISIODERM je moderní přístroj sloužící k diagnostice kožních pigmentových skvrn. Díky zabudované videokameře pracující se speciálním světlem, které proniká do určité hloubky pod povrch kůže, je možné vyšetřit hlubší vrstvy podezřelých kožních útvarů.

Diagnostika digitálním dermatoskopem je lékařem indikována pouze ve specifických případech a není hrazena pojišťovnou. Oproti ručnímu dermatoskopu je zde hlavní výhodou to, že digitální dermatoskop dokáže zaznamenat počáteční stav znaménka, díky čemuž lze porovnat stav znaménka například před a po roce.

Vyhodnocení stavu znaménka v čase 

Po vyšetření digitálním dermatoskopem, speciální software porovná snímek znaménka s rozsáhlou databankou tisíce takových snímků ve své paměti s přesností na 95 %. Diagnóza navržená počítačem musí být však potvrzena nebo vyloučena dermatovenerologem, jenž má praxi v diagnostice kožních pigmentových změn. 

Digitální dermatoskop funguje na principu rozpoznávání barev (pigmentace), proto nepozná patologické cévy a další nálezy, které odhalí pouze oko zkušeného lékaře. Ačkoli se jedná o moderní technologii, klasická diagnostika lékařem je zde nezastupitelná. Z toho důvodu je v praxi lékaře pro diagnostiku znamének stále používán ruční dermatoskop, který je narozdíl od toho digitálního hrazen pojišťovnou.

Melanom může vypadat nenápadně

Cílem diagnostiky pomocí digitálního (či ručního) dermatoskopu je odhalení počínajícího melanomu, zhoubného nádoru, vycházející z pigmentových buněk – melanocytů. Může vzniknout v jakékoli tkání, ale nejčastěji se vyskytuje v kůži. 

Melanom se projeví nejprve nenápadnou skvrnou, nebo se může rozvinout z mateřského znaménka, které máme po mnoho let. V počáteční fázi je melanom snadno léčitelný, proto je včasná diagnostika velmi důležitá. Pokud jsou nádorové buňky včas odstraněny, pacient je vyléčen téměř na 100 %.

  • Bezbolestná a neinvazivní metoda vyšetření
  • Vyšetření povrchových i hlubších vrstev kůže
  • Odhad závažnosti konkrétního kožního nálezu
  • Možnost sledování vývoje kožních změn

Počet pacientů, kteří podstoupili toto vyšetření

Nádor v počátku lze léčit bez komplikací

I když se dnes mnoho ví o příčinách vzniku nádorů, současná medicína stále nedokáže zabránit jejich vzniku. Cílem lékařů všech oborů je proto mít k dispozici vyšetřovací metody, které zachytí nádor ve svém počátku, kdy jej lze léčit bez komplikací.

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Pavlína Trepešová

MUDr. Pavlína Trepešová

Uznávaná lékařka v oboru kožního lékařství

Diagnostika znamének je vhodná pro každého, kdo nepodceňuje prevenci rakoviny kůže. Kožní melanom totiž může zpočátku vypadat velmi nenápadně, proto dbejte na prevenci a nechejte se vyšetřit alespoň 1x ročně.

Diagnostiku dermatoskopem mohou podstoupit dospělí i děti.

Nejčastější otázky a odpovědi

Kdo může postoupit vyšetření?

Ošetření je vhodné pro každého, pro dospělé i děti.

Je vyšetření nutné u všech znamének?

Vyšetření digitálním dermatoskopem není nutné u všech névů na kůži, většinou se sledují 1-3 projevy na těle. U většiny znamének stačí pouze pohled odborníka a vyšetření běžným ručním dermatoskopem, které hradí zdravotní pojišťovna.

Jak často vyšetření opakovat?

Kontrola névů je optimální 1x ročně. V případě již v minulosti diagnostikované rakoviny kůže jsou však kontroly výrazně četnější.

Je vyšetření bolestivé?

Dermatoskop využívá videokameru pracující se speciálním světlem, které proniká do určité hloubky kůže. Tato kamera se pouze přiloží ke kůži. Toto vyšetření tedy není bolestivé ani nepříjemné.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.

Vážení klienti naší kliniky,

zhoršující se epidemiologická situace i chladnější počasí s sebou přináší zvýšenou nemocnost.
Pokud nemůžete dorazit na objednanou konzultaci, kontrolu nebo zákrok, prosíme, zavolejte na naši recepci (tel. 533 534 580) a zrušte svůj rezervovaný termín. Společně pak najdeme vhodnou náhradu.

Dejme, prosíme, prostor pro ostatní klienty, kteří se dostavit mohou a zkraťme společně tak čekací lhůty před ordinacemi.

Velice děkujeme za pochopení a spolupráci.

Tým kliniky Dermaestet