Lifting „tekutými nitěmi“

Co vás trápí

    • Povadlá kontura obličeje

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

  • Doba ošetření 30 min
  • Typ anestezie bez anestezie
  • Doba rekonvalescence 3 - 5 dní
  • Cena zákroku

Popis zákroku

Korekce povadlé kontury obličeje od určitého věku zajímá, jak může, tak ženy. V poslední době největší popularitě se těší technika biologického zpevnění kůže neboli technika biorevitalizace. Pomocí injekcí se v pokožce stimuluje vytváření sítě kolagenových vláken, které pracují jako biologická výztuž, drží a zpevňují pokožku.

Dříve se toto ošetření prováděno pomocí výplní na bázi kyseliny hyaluronové, což mělo za následek zvýšení váhy tkání v místě aplikace injekcí v důsledku přebytečného navázání na molekuly kyseliny hyaluronové vody. Další nevýhodou byla skutečnost absorpce kyseliny hyaluronové v průběhu stanovené doby. Výsledek byl úměrný množství a době působení kyseliny hyaluronové. Další nevýhodou je, že pro dosažení určitého výsledku je zapotřebí kúra několika aplikací.

Další možností biorevitalizace a biologického zpevnění tkání je aplikace vláken do podkoží, které díky traumatizaci podkožních struktur vyvolávaly zvýšenou produkci kolagenu v místě aplikace a vytvářely pletence pojivé kolagenové tkáně, které následně držely kůži. Některá vlákna dokonce umí přemístit tkáně a zafixovat je v nové poloze (APTOS), kde se za určitou dobu vytvoří kolagenová síť, která po vstřebání nitě nadále drží tkáně. Nedostatkem této metody ale je, že aplikace vláken vyžaduje aspoň 3-5 denní rehabilitaci a omezení sociálního života, což si nemůže dovolit každý.
Obrovskou výhodou vláken je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. U Aptosových vláken je to polykaprolakton – vstřebatelný chirurgický šicí materiál. Jeho sekundárním účinkem je hydratace kůže a stimulace v podkoží tvorby kolagenových vláken. Mimo jiné díky tomu, že polykaprolakton je syntetický materiál, je riziko alergií sníženo téměř na nulu.

Takovým způsobem se holandská laboratoř Aqtis Medical rozhodla spojit nadherné výsledky z aplikace polykaprolaktonových nití s šetrnějším postupem aplikace výplněmi. Tím se v současné době do rukou korektivních dermatologů dostávají tzv. „tekuté nitě“, tj. polykaprolaktonová výplň ELLANSE. Od dalších preparátů se ELLANSE liší tím, že tvorba mladého kolagenu typu I. a III. probíhá nejen v místech kolem aplikovaného gelu, ale i uvnitř něj, což je spojeno s tím, že ε-polykaprolakton je podáván s karboxymethylcelulózou (gelovým nosičem), která resorbuje po 4-8 týdnech. Místo karboxymethylcelulózy postupně zaujímají mladá kolagenová vlákna. Právě proto se po biologické výztuži ELLANSE tvoří v pokožce měkká síť z kolagenových vláken, která přináší viditelné omlazovací účinky a není viditelná ani hmatatelná. Díky nadstandardnímu stimulačnímu působení výplně ELLANSE na podkožní kolagenový a elastinový matrix je dosaženo vyhlazujících účinků se zlepšením struktury kůže již po jedné aplikaci.

Řada výplní ELLANSE je zastoupena čtyřmi preparáty, které se neliší svou viskozitou, ale liší se délkou trvání estetických účinků (od 1 do 3,5 let). Přičemž výrobky s delší dobou výdrže ELLANSE L a ELLANSE E se doporučují pro vytváření objemu tkání a zpevnění tělových kontur.
Jako jediné akreditované pracoviště v České republice nabízíme tuto osvědčenou a bezpečnou techniku liftingu „tekutými nitěmi“, která je dokonale šetrná a účinná, což potvrzuje použití přípravků ELLANSE od roku 2006 v Evropě.

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.