Minilift spodních víček

Co vás trápí

  • Přebytečná kůže na spodních víčkách

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 60min
 • Typ anestezie lokální
 • Doba rekonvalescence 1 týden
 • Cena zákroku od 14 900 Kč

Popis zákroku

Pro odstranění nadbytečné kůže

Minilift spodních víček je miniinvazivní korektivní metoda řezu spodních víček. Jde o zákrok vhodný zejména pro klienty s přebytečnou kůží na spodních víčkách očí, která se „řasí“ při úsměvu nebo jiných projevech mimiky.

V Dermaestet využíváme unikátní metodu V řezu, díky tomu je výkon méně invazivní a rekonvalescence je daleko rychlejší než u jiných metod.

„Na kliniku docházím již několik let, jako běžný pacient na kožní a neměnila bych. Profesionální přístup, na pacienta si udělají dostatek času, vše vysvětlí a dokáží pomoci. Odhodlala jsem se k blefaroplastice a výsledek byl skvělý! Tato klinika prostě u mne vede.“

Marika K., zdroj: Facebook

Unikátní metoda Dr. Bouzouaya

Ošetření provádíme speciálním chirurgickým přístrojem, který je oproti klasickému skalpelu velmi šetrný. Řez ve tvaru V provedeme na spodním víčku, poté se odstraní nadbytečná kůže a vnitřním stehem opět sešijeme k sobě.

Díky unikátní metodě Dr. Bouzouaya je zákrok méně bolestivý a vznik jizev je eliminován. Řezy jsou čisté a jemné a hojení rychlé.

Často nutné po aplikaci botoxu

Nadbytečná kůže v oblasti spodních víček vzniká i po aplikaci botulotoxinu do vrásek okolo očí. Vrásky se po aplikaci botoxu vypnou a dojde tak ke vzniku přebytečné kůže. Ta uhýbá pod oči, kam botulotoxin aplikovat nelze. Minilift spodní víček tento problém efektivně řeší.

Výhodou miniliftingové metody doktora Bouzouaya je navíc i mírné vypnutí kůže na tvářích.

 • Méně bolestivý zákrok díky V metodě
 • Rychlé hojení bez komplikací
 • Otoky po zákroku minimální
 • Eliminace vzniku jizev
 • Bez vyndávání stehů

Počet pacientů, kteří podstoupili tento zákrok

Stehy jsou samovstřebatelné

Po výkonu zákroku můžete pociťovat mírné bolesti, od kterých vám pomůže běžné dostupné analgetikum. Líčení není po dobu jednoho týdne vhodné a stehy není nutné vytahovat, jsou vstřebatelné. Po zákroku se může vyskytnout mírný otok a modřinky, které lze mírnit obklady. Po třech dnech začnou otoky odeznívat.

V následujících 7 dnech po zákroku doporučujeme odpočinkový režim.

Přečtěte si v našem magazínu

Přečtěte si příběh naší klientky, která si blefaroplastiku vyzkoušela na vlastní kůži. Celý magazínový článek včetně fotodokumentace naleznete níže po kliknutí.

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Zuzana Vykutilová

MUDr. Zuzana Vykutilová

Uznávaná lékařka v oboru estetické dermatologie a plastické chirurgie

Kůže kolem očí je nejjemnější z celého těla a snadno tak podléhá procesu stárnutí. V oblasti víček kůže postupně povadá, zvýrazňují se tukové váčky a vrásky. Řešením je blefaroplastika, která není jen ryze estetickou záležitost.

Pokleslá víčka dokáží svého nositele řádně potrápit. Z funkčního hlediska, kožní přebytky a tukové váčky mohou ztěžovat pohyb očních víček, a tím mohou i více zatěžovat svaly v oblasti očí. To může mít vliv na bolesti hlavy, otoky i únavu očí.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je zákrok vhodný?

Pro ženy i pro muže, většinou se provádí od 35. roku, ojediněle i dříve.

Je zákrok bolestivý?

Při zákroku je použita lokální anestezie, která spodní víčko proti bolesti znecitliví.

Jaké jsou doporučení před zákrokem?

Dva týdny před zákrokem nedoporučujeme užívat léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Dále je pak potřeba zvážit užívání léků omezující krevní srážlivost.

Po zákroku můžu odejít domů?

Ano, po zákroku odcházíte domů.

Kdy mohu jít po zákroku do práce?

Pokud můžete jít do práce s modřinami, je to možné 5. pooperační den případně 3. pooperační den, pokud to váš zdravotní stav dovolí.

Jsou nějaké časté komplikace po zákroku?

Po zákroku se mohou objevit mírné modřinky a otoky. Pokud můžete vykonávat práci i takto můžete do práce 5. pooperační den případně dříve, pokud to váš zdravotní stav dovolí.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.