Co na padání a řídnutí vlasů?

Často je padání a řídnutí vlasů důsledkem stresu či špatné stravy. Mezi další příčiny může patřit hubnutí, někdy k nim dochází po porodu či během kojení a v některých případech mohou signalizovat i zdravotní problémy. Existuje však celá řada řešení, kterými můžete podpořit svou pokožku hlavy i růst vlasů.

Kosmetika pro padání vlasů

Přípravků pro účinný boj s padáním a řídnutím vlasů je celá řada. Je ovšem potřeba si uvědomit, že příčiny padání vlasů u žen a mužů se často liší. Než si tedy některý produkt pořídíte, ujistěte se, že je vhodný právě pro vás. 

Existuje také celá řada přírodních produktů, které se zaměřují právě na posílení vlasové pokožky a v důsledku i růst vlasů. Z nepřeberné nabídky si můžete vybrat například vlasové hnojivo, lopuchový či baobabový olej, vlasové aktivátory nebo přírodní doplňky

Jak stravou podpořit své vlasy

Cesta za pevnými, hustými, lesklými a dobře vyživenými vlasy vede i skrze stravu. Naše vlasy potřebují pravidelný přísun aminokyselin, vitaminů a minerálů. Jednou z potravin, které byste měli zařadit do svého jídelníčku, je olivový olej. Ten si můžete přidávat například do salátů a vlasy jsou díky němu krásně zregenerované. 

Mezi další užitečné potraviny patří aloe vera, kterou můžete sehnat například ve formě nápoje, dále vejce, listová zelenina a saláty a z ovoce vašim vlasům nejvíce prospějí jablka, broskve, meruňky, mandarinky, pomeranče a hroznové víno. Vaše vlasy také potřebují kvalitní oleje a omega3 nenasycené mastné kyseliny, které získáte například z ryb.

Stejně jako vlasům některé potraviny pomáhají, tak jiné jim naopak škodí. Mezi ty škodlivé patří zejména: smažená jídla (například konzumace ve fast foodech), brambůrky, cukrovinky, přílišné množství kávy, alkoholu a sladkých limonád, nadměrně slaná jídla a červená masa.

Tepelné úpravy vlasů

Ať už si své vlasy žehlíte, používáte na ně kulmu či fén, vystavujete je záteži. Teplo totiž negativně ovlivňuje vlasový folikul. Snažte se tedy, abyste své vlasy nepřesušovali.

Pokud je to možné, měly by vaše vlasy nechat schnout přirozeně, bez použití fénu. Případně pouze dotvarujte účes fénem s nepříliš horkým vzduchem. Také na mokré vlasy nepoužívejte kartáč, ale raději sáhněte po hřebenu, který má zuby daleko od sebe. Kartáče vaše vlasy lámou.

Abyste své vlasy ochránili, tak používejte některý z kosmetických produktů, které vaše vlasy ochrání před teplem. Může se jednat například o spreje či krémy.

Vlasová mezoterapie

Mezi moderní řešení podpory růstu vlasů patří tzv. vlasová mezoterapie. Ta je vhodná nejen při padání vlasů, ale také v případě, kdy cítíte, že jsou vaše vlasy slabé či řídnou. Jedná se o skutečně rychlý zákrok, který trvá přibližně hodinu a provádí se bez anestezie. Mezoterapie dodá vaší pokožce klíčové živiny (mezi nimi látky, které obsahují růstové faktory, kmenové buňky, vitamíny a další pro vlasy vyživující látky) a podpoří tak růst vlasů. 

Výsledkem této terapie je elastičtější pokožka, zdravější a pevnější vlasy a redukce jejich lámání a vypadávání.

Před tímto zákrokem je ovšem potřebná konzultace s dermatologem, který nejprve zhodnotí stav pokožky hlavy i vlasů a vyloučí možná závažná onemocnění.

Vlasovou mezoterapii provádí i naši odborníci na klinice DERMAESTET, s.r.o. Pokud budete chtít zhodnotit stav vaší vlasové pokožky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám následně doporučíme vhodné řešení.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.