Co na padání a řídnutí vlasů?

Často je padání a řídnutí vlasů důsledkem stresu či špatné stravy. Mezi další příčiny může patřit hubnutí, někdy k nim dochází po porodu či během kojení a v některých případech mohou signalizovat i zdravotní problémy. Existuje však celá řada řešení, kterými můžete podpořit svou pokožku hlavy i růst vlasů.

Kosmetika pro padání vlasů

Přípravků pro účinný boj s padáním a řídnutím vlasů je celá řada. Je ovšem potřeba si uvědomit, že příčiny padání vlasů u žen a mužů se často liší. Než si tedy některý produkt pořídíte, ujistěte se, že je vhodný právě pro vás.

Existuje také celá řada přírodních produktů, které se zaměřují právě na posílení vlasové pokožky a v důsledku i růst vlasů. Z nepřeberné nabídky si můžete vybrat například vlasové hnojivo, lopuchový či baobabový olej, vlasové aktivátory nebo přírodní doplňky.

Jak stravou podpořit své vlasy

Cesta za pevnými, hustými, lesklými a dobře vyživenými vlasy vede i skrze stravu. Naše vlasy potřebují pravidelný přísun aminokyselin, vitaminů a minerálů. Jednou z potravin, které byste měli zařadit do svého jídelníčku, je olivový olej. Ten si můžete přidávat například do salátů a vlasy jsou díky němu krásně zregenerované.

Mezi další užitečné potraviny patří aloe vera, kterou můžete sehnat například ve formě nápoje, dále vejce, listová zelenina a saláty a z ovoce vašim vlasům nejvíce prospějí jablka, broskve, meruňky, mandarinky, pomeranče a hroznové víno. Vaše vlasy také potřebují kvalitní oleje a omega3 nenasycené mastné kyseliny, které získáte například z ryb.

Stejně jako vlasům některé potraviny pomáhají, tak jiné jim naopak škodí. Mezi ty škodlivé patří zejména: smažená jídla (například konzumace ve fast foodech), brambůrky, cukrovinky, přílišné množství kávy, alkoholu a sladkých limonád, nadměrně slaná jídla a červená masa.

Tepelné úpravy vlasů

Ať už si své vlasy žehlíte, používáte na ně kulmu či fén, vystavujete je záteži. Teplo totiž negativně ovlivňuje vlasový folikul. Snažte se tedy, abyste své vlasy nepřesušovali.

Pokud je to možné, měly by vaše vlasy nechat schnout přirozeně, bez použití fénu. Případně pouze dotvarujte účes fénem s nepříliš horkým vzduchem. Také na mokré vlasy nepoužívejte kartáč, ale raději sáhněte po hřebenu, který má zuby daleko od sebe. Kartáče vaše vlasy lámou.

Abyste své vlasy ochránili, tak používejte některý z kosmetických produktů, které vaše vlasy ochrání před teplem. Může se jednat například o spreje či krémy.

Vlasová mezoterapie

Mezi moderní řešení podpory růstu vlasů patří tzv. vlasová mezoterapie. Ta je vhodná nejen při padání vlasů, ale také v případě, kdy cítíte, že jsou vaše vlasy slabé či řídnou. Jedná se o skutečně rychlý zákrok, který trvá přibližně hodinu a provádí se bez anestezie. Mezoterapie dodá vaší pokožce klíčové živiny (mezi nimi látky, které obsahují růstové faktory, kmenové buňky, vitamíny a další pro vlasy vyživující látky) a podpoří tak růst vlasů.

Výsledkem této terapie je elastičtější pokožka, zdravější a pevnější vlasy a redukce jejich lámání a vypadávání.

Před tímto zákrokem je ovšem potřebná konzultace s dermatologem, který nejprve zhodnotí stav pokožky hlavy i vlasů a vyloučí možná závažná onemocnění.

Vlasovou mezoterapii provádí i naši odborníci na klinice DERMAESTET, s.r.o. Pokud budete chtít zhodnotit stav vaší vlasové pokožky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám následně doporučíme vhodné řešení.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram