Co na padání a řídnutí vlasů?

Často je padání a řídnutí vlasů důsledkem stresu či špatné stravy. Mezi další příčiny může patřit hubnutí, někdy k nim dochází po porodu či během kojení a v některých případech mohou signalizovat i zdravotní problémy. Existuje však celá řada řešení, kterými můžete podpořit svou pokožku hlavy i růst vlasů.

Kosmetika pro padání vlasů

Přípravků pro účinný boj s padáním a řídnutím vlasů je celá řada. Je ovšem potřeba si uvědomit, že příčiny padání vlasů u žen a mužů se často liší. Než si tedy některý produkt pořídíte, ujistěte se, že je vhodný právě pro vás. 

Existuje také celá řada přírodních produktů, které se zaměřují právě na posílení vlasové pokožky a v důsledku i růst vlasů. Z nepřeberné nabídky si můžete vybrat například vlasové hnojivo, lopuchový či baobabový olej, vlasové aktivátory nebo přírodní doplňky

Jak stravou podpořit své vlasy

Cesta za pevnými, hustými, lesklými a dobře vyživenými vlasy vede i skrze stravu. Naše vlasy potřebují pravidelný přísun aminokyselin, vitaminů a minerálů. Jednou z potravin, které byste měli zařadit do svého jídelníčku, je olivový olej. Ten si můžete přidávat například do salátů a vlasy jsou díky němu krásně zregenerované. 

Mezi další užitečné potraviny patří aloe vera, kterou můžete sehnat například ve formě nápoje, dále vejce, listová zelenina a saláty a z ovoce vašim vlasům nejvíce prospějí jablka, broskve, meruňky, mandarinky, pomeranče a hroznové víno. Vaše vlasy také potřebují kvalitní oleje a omega3 nenasycené mastné kyseliny, které získáte například z ryb.

Stejně jako vlasům některé potraviny pomáhají, tak jiné jim naopak škodí. Mezi ty škodlivé patří zejména: smažená jídla (například konzumace ve fast foodech), brambůrky, cukrovinky, přílišné množství kávy, alkoholu a sladkých limonád, nadměrně slaná jídla a červená masa.

Tepelné úpravy vlasů

Ať už si své vlasy žehlíte, používáte na ně kulmu či fén, vystavujete je záteži. Teplo totiž negativně ovlivňuje vlasový folikul. Snažte se tedy, abyste své vlasy nepřesušovali.

Pokud je to možné, měly by vaše vlasy nechat schnout přirozeně, bez použití fénu. Případně pouze dotvarujte účes fénem s nepříliš horkým vzduchem. Také na mokré vlasy nepoužívejte kartáč, ale raději sáhněte po hřebenu, který má zuby daleko od sebe. Kartáče vaše vlasy lámou.

Abyste své vlasy ochránili, tak používejte některý z kosmetických produktů, které vaše vlasy ochrání před teplem. Může se jednat například o spreje či krémy.

Vlasová mezoterapie

Mezi moderní řešení podpory růstu vlasů patří tzv. vlasová mezoterapie. Ta je vhodná nejen při padání vlasů, ale také v případě, kdy cítíte, že jsou vaše vlasy slabé či řídnou. Jedná se o skutečně rychlý zákrok, který trvá přibližně hodinu a provádí se bez anestezie. Mezoterapie dodá vaší pokožce klíčové živiny (mezi nimi látky, které obsahují růstové faktory, kmenové buňky, vitamíny a další pro vlasy vyživující látky) a podpoří tak růst vlasů. 

Výsledkem této terapie je elastičtější pokožka, zdravější a pevnější vlasy a redukce jejich lámání a vypadávání.

Před tímto zákrokem je ovšem potřebná konzultace s dermatologem, který nejprve zhodnotí stav pokožky hlavy i vlasů a vyloučí možná závažná onemocnění.

Vlasovou mezoterapii provádí i naši odborníci na klinice DERMAESTET, s.r.o. Pokud budete chtít zhodnotit stav vaší vlasové pokožky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám následně doporučíme vhodné řešení.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne — do nedávna pro většinu lidí zcela neznámý pojem. S nutností každodenního nošení roušky však získává zcela jiný rozměr. Co se pod tímto neobvyklým pojmem skrývá? Jak se maskne projevuje, jak předcházet jeho vzniku a jak jej co nejefektivněji léčit? Na otázky ohledně tohoto nepříjemného důsledku dnešní doby jsme se zeptali MUDr. Michaely Gottvaldové.

číst více
Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Krásná pleť bez vrásek a nedokonalostí je snem každé ženy. V Dermaestet se tyto sny snažíme klientkám plnit díky moderním metodám estetické medicíny. K jedněm z nejoblíbenějších se řadí právě omlazení full face laserem. Jaké obtíže pomáhá řešit a s čím počítat během a po ošetření, nám v rozhovoru prozradila MUDr. Michaela Gottvaldová, naše lékařka zabývající se estetickou, ale i klasickou dermatologií.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.