Laserová epilace - jak se trvale zbavit chloupků?

Odstraňování chloupků, pravidelné holení, depilace voskem, používání epilátorů – nejen, že nám tyto aktivity zabírají čas, bývají často bolestivé, ale současně se následně musíme potýkat s podrážděnou pokožkou, jejím vysušením apod. Pokud hledáte alternativy, jak se zbavit chloupků a bez zmíněných obtíží, tak vás jistě potěší, že existuje i řešení, které je permanentní, a navíc uleví i vaší pokožce.

Komplexní řešení pro celé tělo

Největší výhodou laserové epilace je, že ji můžete využít na téměř jakoukoliv část těla, kde vás trápí ochlupení. Odstranění laserem je trvalé. Ať už se chcete zbavit nevzhledných chloupků mezi obočím, nad horním rtem, po stranách obličeje nebo například chloupků na bradě či podpaží. Toto ošetření zasáhne všechny typy chloupků, bez ohledu na jejich barvu, umístění či tloušťku.

Epilace diodovým laserem je bezpečná a bezbolestná. Provádí se bez anestezie a celkové ošetření je velmi pohodlné.

Jak dokáže laser trvale odstranit chloupky?

Laserová epilace vysílá laserový paprsek přímo do vlasového folikulu. Laser následně ničí kořínky chloupku ovšem bez toho, aby ovlivnil přilehlé oblasti. Nemusíte se bát poškození či podráždění okolní pokožky.

Použitý diodový laser dokáže přesně koncentrovat energii, která je potřebná k odstranění chloupku. Což opět zvyšuje efektivitu této technologie. Dalším pozitivem je, že v době záblesku laserového světla přístroj současně vyšle i potřebné množství radiofrekvenční energie – díky tomu lze používat nižší hodnoty laserového záření. Následně tak dochází k minimalizaci rizik popálení, ale také k lepším výsledkům a redukci i světlejšího ochlupení.

Přístroj pro diodovou laserovou epilaci by měl disponovat chladící koncovkou, která kontinuálně ochlazuje pokožku na 2 °C. Což je další prvek, díky kterému je ošetření zcela bezpečné, a který chrání ošetřovanou oblast před popálením.

Jaké jsou výhody ošetření laserem?

Laserová epilace v porovnání s jinými možnostmi odstranění chloupků přináší hned několik předností:

Jak probíhá ošetření laserem?

Ošetření se skládá z následujících kroků:

1) Odložíte si věci a položíte se na lůžko.

2) Na partie, na kterých se chcete zbavit nechtěného ochlupení, vám naneseme chladivý gel.

3) Náš odborník stanoví optimální hodnoty laserového paprsku, které se odvíjí od vašeho fototypu a případného opálení.

4) Poté je zahájena samotná epilace. Ta probíhá podle přesně daného vzorce, který je pro konkrétní partie odlišný a jen tak je dosaženo požadovaného výsledku.

5) Po dokončení laserové epilace odstraníme chladivý gel a následně se již můžete obléknout a odejít domů.

Po laserové epilaci neexistují prakticky žádná omezení, která by vás jakkoli limitovala. Pouze v případě, že plánujete pobyt na slunci, doporučujeme používat krém s vysokým ochranným faktorem (SPF 50+).

Další informace o tomto ošetření si můžete přečíst v dalších článcích, kde se této proceduře také věnujeme - jak se na epilaci diodovým laserem připravit. Anebo se rovnou můžete obrátit na naše odborníky, kteří rádi zodpoví jakékoli vaše dotazy.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram