Jak trvale odstranit ochlupení?

Odstraňování chloupků, pravidelné holení, depilace voskem, používání epilátorů – nejen, že nám tyto aktivity zabírají čas, bývají často bolestivé, ale současně se následně musíme potýkat s podrážděnou pokožkou, jejím vysušením apod. Pokud hledáte alternativy, jak se zbavit chloupků a bez zmíněných obtíží, tak vás jistě potěší, že existuje i řešení, které je permanentní, a navíc uleví i vaší pokožce.

Řešením je epilace pomocí laseru

Výhodou zmíněné laserové epilace je, že ji můžete využít na téměř jakoukoliv část těla, na které vás trápí ochlupení. Ať už se chcete zbavit nevzhledných chloupků mezi obočím, nad horním rtem, po stranách obličeje nebo například chloupků na bradě či podpaží. Toto ošetření zasáhne všechny typy chloupků, bez ohledu na jejich barvu, umístění či tloušťku.

Epilace diodovým laserem je bezpečná a bezbolestná. Provádí se bez anestezie a celkové ošetření je velmi pohodlné. 

Jak dokáže laser odstranit chloupky?

Laserová epilace vysílá laserový paprsek přímo do vlasového folikulu. Laser následně ničí kořínky chloupku ovšem bez toho, aby ovlivnil přilehlé oblasti. Nemusíte se bát poškození či podráždění okolní pokožky.

Použitý diodový laser dokáže přesně koncentrovat energii, která je potřebná k odstranění chloupku. Což opět zvyšuje efektivitu této technologie. Dalším pozitivem je, že v době záblesku laserového světla přístroj současně vyšle i potřebné množství radiofrekvenční energie – díky tomu lze používat nižší hodnoty laserového záření. Následně tak dochází k minimalizaci rizik popálení, ale také k lepším výsledkům a redukci i světlejšího ochlupení.

Přístroj pro diodovou laserovou epilaci by měl disponovat chladící koncovkou, která kontinuálně ochlazuje pokožku na 2 °C. Což je další prvek, díky kterému je ošetření zcela bezpečné, a který chrání ošetřovanou oblast před popálením.

Jaké jsou výhody ošetření laserem?

Laserová epilace v porovnání s jinými možnostmi odstranění chloupků přináší hned několik předností. Patří mezi ně především tyto:

  • Odpadnou vám starosti s pravidelným holením
  • Ušetříte za žiletky a další produkty
  • Nebudou vás trápit zarostlé chloupky
  • Žádná podrážděná pokožka

Jak probíhá samotné ošetření?

Jednotlivé postupy se mohou mírně lišit podle kliniky či jiného pracoviště, na které laserovou epilaci podstoupíte. Nyní vám popíšeme proces, který se odehrává v případě, že přijdete do kliniky Dermaestet. Samotné ošetření se skládá z následujících kroků:

1) Odložíte si věci a položíte se na lůžko. 

2) Na partie, na kterých se chcete zbavit nechtěného ochlupení, vám naneseme chladivý gel. 

3) Náš odborník stanoví optimální hodnoty laserového paprsku, které se odvíjí od vašeho fototypu a případného opálení.

4) Poté je zahájena samotná epilace. Ta probíhá podle přesně daného vzorce, který je pro konkrétní partie odlišný a jen tak je dosaženo požadovaného výsledku.

5) Po dokončení laserové epilace odstraníme chladivý gel a následně se již můžete obléknout a odejít domů.

Po laserové epilaci neexistují prakticky žádná omezení, které by vás nějak limitovali. Pouze v případě, že plánujete pobytu na slunci, je na místě používat krém s vysokým ochranným faktorem.

Pokud by vás zajímali další informace o tomto ošetření, doporučujeme přečtení našeho článku, ve kterém vám také upřesníme, jak se na epilaci diodovým laserem připravit. Případně se můžete obrátit na naše odborníky, kteří rádi zodpoví vaše dotazy.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne — do nedávna pro většinu lidí zcela neznámý pojem. S nutností každodenního nošení roušky však získává zcela jiný rozměr. Co se pod tímto neobvyklým pojmem skrývá? Jak se maskne projevuje, jak předcházet jeho vzniku a jak jej co nejefektivněji léčit? Na otázky ohledně tohoto nepříjemného důsledku dnešní doby jsme se zeptali MUDr. Michaely Gottvaldové.

číst více
Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Krásná pleť bez vrásek a nedokonalostí je snem každé ženy. V Dermaestet se tyto sny snažíme klientkám plnit díky moderním metodám estetické medicíny. K jedněm z nejoblíbenějších se řadí právě omlazení full face laserem. Jaké obtíže pomáhá řešit a s čím počítat během a po ošetření, nám v rozhovoru prozradila MUDr. Michaela Gottvaldová, naše lékařka zabývající se estetickou, ale i klasickou dermatologií.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.