Jak se připravit na diodovou laserovou epilaci?

Už vás nebaví holení otravných chloupků a skrývání zarudlých míst po jejich trhání? Možná jste se doslechli, že řešením může být trvalá epilace. A pak jste vyslechli všechny ty potíže a problémy, které s ní podle vašich známých a lidí na internetu byly spojeny.

Odstranění ochlupení v oblasti podpaží

 

Nemusíte mít žádné obavy. Existuje několik způsobů epilace a ne všechny jsou nepříjemné. Třeba ošetření diodovou laserovou epilací je téměř bezbolestné a také bezpečné. Diodový laser dokáže odstranit všechny druhy chloupků a je přitom jedno, na jaké částí těla se nacházejí. Nejčastěji epilujeme podpaží, třísla, lýtka, intimní partie nebo třeba horní ret.

Sepsali jsme pro vás, co laserová epilace obnáší a jak se na ni připravit.

Bez bolesti? U nás ano

U nás se laserové epilace opravdu nemusíte bát. Díky speciální chladící koncovce našeho přístroje pro diodovou laserovou epilaci prakticky nic nepocítíte a ošetřovaná oblast těla bude chráněna před popálením. Koncovka totiž kontinuálně ochlazuje pokožku na 2°C.

Záleží nám na tom, aby vám u nás bylo co nejlépe. Pokud byste tedy i přesto cítili větší nepříjemné pocity na kůži, můžeme vám pomoci ji více schladit díky nanesení znecitlivujícího gelu.

Co se děje po ošetření?

Pro někoho možná špatná zpráva, pro jiného zbytečná informace. Po epilaci diodovým laserem byste se neměli po dobu 2 až 3 týdnů opalovat. Buď zakryjte dané místo oblečením, nebo pravidelně používejte kvalitní krém na opalování s UV filtrem s SPF 50+.

Kůži musíte pravidelně hydratovat. Vyberte si jakékoli tělové mléko, které nemá zvýšený obsah parfemace. Pokud cítíte, že je vaše pokožka 24 hodin po ošetření stále podrážděná nebo zarudlá, doplňte péči hydratačním mlékem o panthenol nebo aloe vera. Ve výjimečném případě se na kůži může objevit také puchýřek. Pak naneste hemagel.

V prvních 2 až 3 dnech se také vyvarujte návštěv saun, kryokomor nebo bazénu. Pokud jste byli na epilaci podpaží, po stejnou dobu nepoužívejte deodorant ve spreji. Raději sáhněte po tuhém antiperspirantu nebo roll-onu.

Co neopomenout před epilací

Jak se na epilaci připravit? Nečeká vás nic speciálního. Dva měsíce před ošetřením u nás na klinice si na daném místě netrhejte chloupky. Pokud byste je přece jen vytrhávali, ať už jakoukoli metodou, laserová epilace nebude tak účinná.

Nebojte se, nenutíme vás, abyste už dva měsíce předem chodili „zarostlí“. Bez obav si můžete chloupky stříhat nebo holit. Den před ošetřením je dokonce nutné chloupky pečlivě oholit. Jen díky hladkému oholení bude celý zákrok bezbolestný.

Ani s opalováním si nemusíte dělat starost. S lehkým a přirozeným opálením si laserová epilace bez problému poradí. Ošetření tak můžete podstoupit v jakékoli roční období. Jedinou překážkou by byla kožní infekce v oblasti, která má být ošetřena.

Z preventivních důvodů vás neošetříme ani v době těhotenství nebo při léčbě cukrovky. Překážkou je také epilepsie, porucha srážlivosti krve nebo krevního tlaku. Tetování nebo jizvy v místě plánovaného ošetření nám v zákroku také zabrání.

Těsně před ošetřením, tedy 12 hodin před, prosím nepoužívejte kosmetiku, pleťové mléko ani jiné krémy.

Před a po diodové laserové epilaci

Na levé fotografii můžete vidět pokožku před ošetřením. Vpravo pak výslednou podobu.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad diodovou laserovou epilací a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.