Jak se připravit na diodovou laserovou epilaci?

Už vás nebaví holení otravných chloupků a skrývání zarudlých míst po jejich trhání? Možná jste se doslechli, že řešením může být trvalá epilace. A pak jste vyslechli všechny ty potíže a problémy, které s ní podle vašich známých a lidí na internetu byly spojeny.

Odstranění ochlupení v oblasti podpaží

 

Nemusíte mít žádné obavy. Existuje několik způsobů epilace a ne všechny jsou nepříjemné. Třeba ošetření diodovou laserovou epilací je téměř bezbolestné a také bezpečné. Diodový laser dokáže odstranit všechny druhy chloupků a je přitom jedno, na jaké částí těla se nacházejí. Nejčastěji epilujeme podpaží, třísla, lýtka, intimní partie nebo třeba horní ret.

Sepsali jsme pro vás, co laserová epilace obnáší a jak se na ni připravit.

Bez bolesti? U nás ano

U nás se laserové epilace opravdu nemusíte bát. Díky speciální chladící koncovce našeho přístroje pro diodovou laserovou epilaci prakticky nic nepocítíte a ošetřovaná oblast těla bude chráněna před popálením. Koncovka totiž kontinuálně ochlazuje pokožku na 2°C.

Záleží nám na tom, aby vám u nás bylo co nejlépe. Pokud byste tedy i přesto cítili větší nepříjemné pocity na kůži, můžeme vám pomoci ji více schladit díky nanesení znecitlivujícího gelu.

Co se děje po ošetření?

Pro někoho možná špatná zpráva, pro jiného zbytečná informace. Po epilaci diodovým laserem byste se neměli po dobu 2 až 3 týdnů opalovat. Buď zakryjte dané místo oblečením, nebo pravidelně používejte kvalitní krém na opalování s UV filtrem s SPF 50+.

Kůži musíte pravidelně hydratovat. Vyberte si jakékoli tělové mléko, které nemá zvýšený obsah parfemace. Pokud cítíte, že je vaše pokožka 24 hodin po ošetření stále podrážděná nebo zarudlá, doplňte péči hydratačním mlékem o panthenol nebo aloe vera. Ve výjimečném případě se na kůži může objevit také puchýřek. Pak naneste hemagel.

V prvních 2 až 3 dnech se také vyvarujte návštěv saun, kryokomor nebo bazénu. Pokud jste byli na epilaci podpaží, po stejnou dobu nepoužívejte deodorant ve spreji. Raději sáhněte po tuhém antiperspirantu nebo roll-onu.

Co neopomenout před epilací

Jak se na epilaci připravit? Nečeká vás nic speciálního. Dva měsíce před ošetřením u nás na klinice si na daném místě netrhejte chloupky. Pokud byste je přece jen vytrhávali, ať už jakoukoli metodou, laserová epilace nebude tak účinná.

Nebojte se, nenutíme vás, abyste už dva měsíce předem chodili „zarostlí“. Bez obav si můžete chloupky stříhat nebo holit. V den ošetření je dokonce nutné chloupky pečlivě oholit. Jen díky hladkému oholení bude celý zákrok bezbolestný.

Ani s opalováním si nemusíte dělat starost. S lehkým a přirozeným opálením si laserová epilace bez problému poradí. Ošetření tak můžete podstoupit v jakékoli roční období. Jedinou překážkou by byla kožní infekce v oblasti, která má být ošetřena.

Z preventivních důvodů vás neošetříme ani v době těhotenství nebo při léčbě cukrovky. Překážkou je také epilepsie, porucha srážlivosti krve nebo krevního tlaku. Tetování nebo jizvy v místě plánovaného ošetření nám v zákroku také zabrání.

Těsně před ošetřením, tedy 12 hodin před, prosím nepoužívejte kosmetiku, pleťové mléko ani jiné krémy.

Před a po diodové laserové epilaci

Na levé fotografii můžete vidět pokožku před ošetřením. Vpravo pak výslednou podobu.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Co dělat proti pocení?

Co dělat proti pocení?

Pocení je přirozenou součástí lidského života. S jeho pomocí se naše tělo ochlazuje, spotřebovává energii a odvádí škodlivé látky. Současně je však s pocením spojena i řada negativních pocitů. Můžeme se cítit nepříjemně, když se nám potí dlaně a máme někomu podat ruku, skvrny na oblečení působí nevzhledně a bohužel bývá s potem spojený i nepříjemný odér.

Nejčastěji se potíme v oblasti chodidel, dlaní, podpaží a beder. Ať už se potíme přirozeně nebo například ze stresu, snažíme se hledat způsoby, jak pocení omezit nebo alespoň zmírnit zápach. Proti pocení částečně pomáhá pravidelná hygiena a nošení volného a prodyšného oblečení. Existuje ovšem řada přípravků a procedur, které vás dokáží pocení zbavit úplně, mezi nimi například metoda SlimLipo, nebo jej alespoň potlačit.

číst více
Krásná pleť v létě – co doporučují odborníci?

Krásná pleť v létě – co doporučují odborníci?

V létě můžete stejně jako kdykoli během roku podstoupit celou řadu estetických ošetření. Oblíbené jsou zákroky s méně náročnou či žádnou rekonvalescencí, například výplně vrásek, vyhlazení pleti pomocí mezonití či zvětšení rtů. Mnoho žen i mužů upřednostňuje zákroky právě v létě než v jiné sezóně. Jaké estetické ošetření můžete v létě absolvovat?

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad diodovou laserovou epilací a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.