Jak se připravit na diodovou laserovou epilaci?

Už vás nebaví holení otravných chloupků a skrývání zarudlých míst po jejich trhání? Možná jste se doslechli, že řešením může být trvalá epilace. A pak jste vyslechli všechny ty potíže a problémy, které s ní podle vašich známých a lidí na internetu byly spojeny.

 

Nemusíte mít žádné obavy. Existuje několik způsobů epilace a ne všechny jsou nepříjemné. Třeba ošetření diodovou laserovou epilací je téměř bezbolestné a také bezpečné. Diodový laser dokáže odstranit všechny druhy chloupků a je přitom jedno, na jaké částí těla se nacházejí. Nejčastěji epilujeme podpaží, třísla, lýtka, intimní partie nebo třeba horní ret.

Sepsali jsme pro vás, co laserová epilace obnáší a jak se na ni připravit.

Bez bolesti? U nás ano

U nás se laserové epilace opravdu nemusíte bát. Díky speciální chladící koncovce našeho přístroje pro diodovou laserovou epilaci prakticky nic nepocítíte a ošetřovaná oblast těla bude chráněna před popálením. Koncovka totiž kontinuálně ochlazuje pokožku na 2°C.

Záleží nám na tom, aby vám u nás bylo co nejlépe. Pokud byste tedy i přesto cítili větší nepříjemné pocity na kůži, můžeme vám pomoci ji více schladit díky nanesení znecitlivujícího gelu.

Co se děje po ošetření?

Pro někoho možná špatná zpráva, pro jiného zbytečná informace. Po epilaci diodovým laserem byste se neměli po dobu 2 až 3 týdnů opalovat. Buď zakryjte dané místo oblečením, nebo pravidelně používejte kvalitní krém na opalování s UV filtrem s SPF 50+.

Kůži musíte pravidelně hydratovat. Vyberte si jakékoli tělové mléko, které nemá zvýšený obsah parfemace. Pokud cítíte, že je vaše pokožka 24 hodin po ošetření stále podrážděná nebo zarudlá, doplňte péči hydratačním mlékem o panthenol nebo aloe vera. Ve výjimečném případě se na kůži může objevit také puchýřek. Pak naneste hemagel.

V prvních 2 až 3 dnech se také vyvarujte návštěv saun, kryokomor nebo bazénu. Pokud jste byli na epilaci podpaží, po stejnou dobu nepoužívejte deodorant ve spreji. Raději sáhněte po tuhém antiperspirantu nebo roll-onu.

Co neopomenout před epilací

Jak se na epilaci připravit? Nečeká vás nic speciálního. Dva měsíce před ošetřením u nás na klinice si na daném místě netrhejte chloupky. Pokud byste je přece jen vytrhávali, ať už jakoukoli metodou, laserová epilace nebude tak účinná.

Nebojte se, nenutíme vás, abyste už dva měsíce předem chodili „zarostlí“. Bez obav si můžete chloupky stříhat nebo holit. V den ošetření je dokonce nutné chloupky pečlivě oholit. Jen díky hladkému oholení bude celý zákrok bezbolestný.

Ani s opalováním si nemusíte dělat starost. S lehkým a přirozeným opálením si laserová epilace bez problému poradí. Ošetření tak můžete podstoupit v jakékoli roční období. Jedinou překážkou by byla kožní infekce v oblasti, která má být ošetřena.

Z preventivních důvodů vás neošetříme ani v době těhotenství nebo při léčbě cukrovky. Překážkou je také epilepsie, porucha srážlivosti krve nebo krevního tlaku. Tetování nebo jizvy v místě plánovaného ošetření nám v zákroku také zabrání.

Těsně před ošetřením, tedy 12 hodin před, prosím nepoužívejte kosmetiku, pleťové mléko ani jiné krémy.

Před a po diodové laserové epilaci

Na levé fotografii můžete vidět pokožku před ošetřením. Vpravo pak výslednou podobu.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

3. díl: Omlazení z rukou lékaře

3. díl: Omlazení z rukou lékaře

Omládnout? Ano, určitě, kdo by to nechtěl? Proč retušovat fotografie, když to jde jinak! Dnes se podíváme na operační sál a řekneme si něco o výkonu, kterému se říká blefaroplastika.  Název pochází z řeckého „blefaron“ oční víčko a blefaroplastika je zákrok, kterým se odstraňují vady a deformity očních víček (horních nebo i dolních). 

Nicméně, tak či onak, blefaroplastika není jen ryze „estetická“ záležitost. Pokleslá víčka dokáží svého nositele řádně potrápit. Něco o tom vím. A protože se trápím velmi nerada, začala jsem jednoho dne velmi vážně uvažovat, že blefaroplastiku podstoupím. Otázka byla jen kde a kdy.

číst více
4. díl: Omlazení z rukou lékaře

4. díl: Omlazení z rukou lékaře

Dosud žádná generace čtyřicátnic a padesátnic, neměla takové možnosti, udržet si co nejdéle mladistvý vzhled, jaké má ta naše.  Dokonce se zdá, že možností, cest, způsobů a jejich kombinací, včetně nově vyvíjených velmi účinných látek je tolik, že začíná být těžké se v nich orientovat. Proto se v našem miniseriálu zaměříme na novinky, které hýbou světem současné estetické medicíny.  

Ve čtvrtém díle seriálu Omlazení z rukou lékaře, si představíme omlazující produkt Radiesse® s pomocí MUDr. Zuzany Vykutilové z kliniky Dermaestet.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad diodovou laserovou epilací a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.