Jak zhubnout v obličeji?

Obličej je problematickou částí mnoha žen. Oteklost a nehezká druhá brada je nejčastěji spojena s nadváhou a špatným životním stylem. Svoji roli ale hraje samozřejmě také genetika či věk. Ať tak či tak, dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak tento nepříjemný problém řešit. Vybrali jsme pro vás 5 tipů, díky kterým se zbavíte nadbytečného tuku v obličeji a získáte tolik potřebné sebevědomí.

Nejčastější příčiny oteklé tváře a dvojité brady

Vzhled obličeje nejčastěji koreluje s celkovým vzhledem těla. Pokud tedy trpíte nadváhou, pravděpodobně bude i váš obličej trochu kulatější než byste si přála.

Výhodou je, že jakmile se pustíte do změny životního stylu, veškeré pozitivní výsledky velmi brzy uvidíte právě na svém obličeji. Jaké jsou nejčastější příčiny baculatých tváří?

 

✖️Nezdravá strava (nejčastěji přemíra jednoduchých cukrů a soli (cukrovinky, brambůrky aj.)

✖️Nedostatek pohybu

✖️Příjem léků (antikoncepce, hormonální léky aj.)

✖️Časté pití alkoholu

✖️Věk

6 tipů, jak efektivně zhubnout v obličeji

 

Jak jsme naznačili v úvodu, s oplácanějším obličejem se rozhodně nemusíte smiřovat a dá se proti němu velmi účinně bojovat. Dnešní doba nabízí opravdu hodně možností. Spoustu z nich máte přímo ve svých rukách a další efektivní řešení nabízí také estetická medicína.

1) Zaměřte se na zdravý životní styl

Změna jídelníčku a pravidelný pohyb je alfou a omegou štíhlé linie. Zařaďte alespoň třikrát týdně pohyb a omezte nezdravé pochutiny v jídelníčku. Obvykle není nutné dělat razantní změny a výsledky se brzy dostaví.

 

2) Hydratace je základ

Trpíte-li dehydratací paradoxně se to projeví právě oteklostí různých částí těla. Naše tělo se totiž při nedostatku vody brání tím, že si ji tzv. schovává do zásoby.

Pokud budete během dne dostatečně pít (ideálně kohoutkovou vodu a bylinné čaje), vyhnete se zadržování vody a zároveň podpoříte činnost ledvin odplavování nežádoucích toxinů.

 

3) Omezte sůl

Za oteklý obličej mohou velmi často také některé živiny v naší každodenní stravě. Jednou z nich je právě sůl, která kromě zadržování vody přispívá také k hypertenzi.

Doporučený denní příjem soli je 5 g, který ale velmi snadno překročíte konzumací slaných pochutin jako jsou brambůrky, hotová a instantní jídla atd. Pokuste se těmto potravinám vyhnout a při vaření sůl co nejvíce nahrazovat bylinkami.

 

4) Dopřejte si vydatný spánek

Určitě znáte rčení, že kvalitní spánek je lékem na všechny neduhy. Regenerace během spánku je skutečně klíčová pro naše zdraví.

Je prokázáno, že dlouhodobý nedostatek spánku zpomaluje metabolismus a přispívá k ukládání tuků a nárůstu hmotnosti.

 

5) Na dvojitou bradu vyzkoušejte obličejovou gymnastiku

Víte, že i s obličejem můžete provádět řadu cviků? Nezbavíte se díky nim sice přebytečného tuku, ale při pravidelném „cvičení“ můžete předcházet vzniku vrásek a ochablosti obličejových svalů.

Pomáhá pravidelné žvýkání žvýkačky, vyslovování písmen „x“, „q“ a „u“ s intenzivní artikulací nebo se co nejvíce se usmívat. Vyzkoušet můžete také celou řadu dalších cviků, které vám pomohou pomoci se zbavit dvojité brady.

 

6) Moderní a rychlé řešení v podobě estetických zákroků

Pokud dáváte přednost spíše rychlému a efektivnímu řešení, rozhodně vaší pozornosti nesmí uniknout možnosti, které v dnešní době nabízí estetická medicína.

Na klinice Dermaestet nabízíme klientům několik zákroků, které jim pomohou získat krásný obličej bez sebemenší chybičky.

Liposukce SlimLipo

Díky tomuto minimálně bolestivém zákroku SlimLipo, prováděném unikátní laserovou technologií, se efektivně zbavíte dvojité brady a povadlé kůže. Vaše pokožka bude navíc po zákroku viditelně zpevněnější a hladší.

 

Redukce tuku – lipolýza

Injekční lipolýza je neinvazivní metoda, která vás zbaví veškerého přebytečného tuku v obličeji bez jediné jizvičky. Výhodou je, že pokud zásadně nezměníte váhu, odbouraný tuk se už znovu do inkriminovaných míst neukládá.

 

Lifting „tekutými nitěmi“

Podbradek a nežádoucí tuk v obličeji můžete redukovat také pomocí liftingu tekutými nitěmi. Jedná se o biologické zpevnění kůže, které má významné omlazující účinky.

 

PB sérum – enzymová revoluce

PB sérum je unikátní farmaceutický přípravek na bázi bioaktivních enzymů, který specificky řeší určitou problematiku — například vrásky, pigmentaci, nebo právě přebytečný tuk. Jedná se o bezbolestnou a velmi účinnou metodu na odstranění dvojité brady.

To, jak vaše tvář vypadá jako celek, je vždy kombinací mnoha faktorů, z nichž většinu z nich můžete ovlivnit. Nejlepší je začít postupnou změnou nezdravých návyků, snažit se omezit stres a celkové proměně pomoci právě třeba prostřednictvím moderních metod estetické medicíny.

Pokud se chcete o jednotlivých zákrocích dozvědět více, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám vysvětlíme všechny podrobnosti a poradíme vhodné ošetření. Naším posláním je, dělat klienty spokojenější a šťastnější ve vlastním těle.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.