Jak zhubnout v obličeji?

Obličej je problematickou částí mnoha žen. Oteklost a nehezká druhá brada je nejčastěji spojena s nadváhou a špatným životním stylem. Svoji roli ale hraje také genetika či věk. Ať tak či tak, dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak tento nepříjemný problém řešit. Vybrali jsme pro vás 5 tipů, díky kterým se zbavíte nadbytečného tuku v obličeji a získáte zpět své sebevědomí.

Nejčastější příčiny oteklého obličeje a dvojité brady

Vzhled obličeje koresponduje s celkovým vzhledem těla. Pokud tedy trpíte nadváhou, pravděpodobně bude i váš obličej trochu kulatější než byste si přála. Výhodou je, že jakmile se pustíte do změny životního stylu, pozitivní výsledky velmi brzy uvidíte právě na svém obličeji. Mezi nejčastější příčiny baculatého obličeje patří nezdravá strava (přemíra jednoduchých cukrů a soli), nedostatek pohybu, příjem léků, časté pití alkoholu a také věk.

6 tipů, jak efektivně zhubnout v obličeji

Jak jsme naznačili v úvodu, s oplácanějším obličejem se rozhodně nemusíte smiřovat a dá se proti němu velmi účinně bojovat. Dnešní doba nabízí opravdu hodně možností. Spoustu z nich máte přímo ve svých rukách, další efektivní řešení nabízí také estetická medicína.

1) Zaměřte se na zdravý životní styl

Změna jídelníčku a pravidelný pohyb je alfou a omegou štíhlé linie. Zařaďte alespoň třikrát týdně pohyb a omezte nezdravé pochutiny v jídelníčku. Obvykle není nutné dělat razantní změny a výsledky se brzy dostaví.

2) Hydratace je základ

Trpíte-li dehydratací paradoxně se to projeví právě oteklostí různých částí těla. Naše tělo se totiž při nedostatku vody brání tím, že si ji schovává do zásoby. Pokud budete během dne dostatečně pít (ideálně kohoutkovou vodu a bylinné čaje), vyhnete se zadržování vody a zároveň podpoříte činnost ledvin a odplavování nežádoucích toxinů.

3) Omezte sůl

Za oteklý obličej mohou velmi často také některé živiny v naší každodenní stravě. Jednou z nich je právě sůl, která kromě zadržování vody přispívá také k hypertenzi. Doporučený denní příjem soli je 5 g, který ale velmi snadno překročíte konzumací slaných pochutin jako jsou brambůrky, hotová a instantní jídla atd. Pokuste se těmto potravinám vyhnout a při vaření sůl co nejvíce nahrazovat bylinkami.

4) Dopřejte si vydatný spánek

Určitě znáte rčení, že kvalitní spánek je lékem na všechny neduhy. Regenerace během spánku je skutečně klíčová pro naše zdraví. Je prokázáno, že dlouhodobý nedostatek spánku zpomaluje metabolismus a přispívá k ukládání tuků a nárůstu hmotnosti.

5) Na dvojitou bradu vyzkoušejte obličejovou gymnastiku

Víte, že i s obličejem můžete provádět řadu cviků? Nezbavíte se díky nim sice přebytečného tuku, ale při pravidelném cvičení můžete předcházet vzniku vrásek a ochablosti obličejových svalů. Pomáhá pravidelné žvýkání žvýkačky, vyslovování písmen „x“, „q“ a „u“ s intenzivní artikulací nebo se co nejvíce usmívat. Vyzkoušet můžete také celou řadu dalších cviků, které vám pomohou pomoci se zbavit dvojité brady.

6) Moderní a rychlé řešení v podobě estetických zákroků

Pokud dáváte přednost spíše rychlému a efektivnímu řešení, rozhodně vaší pozornosti nesmí uniknout možnosti, které v dnešní době nabízí estetická medicína.

Estetické zákroky

Na naší klinice Dermaestet nabízíme klientům několik zákroků, které jim pomohou získat krásný obličej bez sebemenší chybičky.

Liposukce SlimLipo

Díky tomuto minimálně bolestivém zákroku prováděném unikátní laserovou technologií, se efektivně zbavíte dvojité brady a povadlé kůže. Vaše pokožka bude navíc po zákroku viditelně pevnější a hladší.

Redukce tuku – lipolýza

Injekční lipolýza je neinvazivní metoda, která vás zbaví veškerého přebytečného tuku v obličeji bez jediné jizvičky. Výhodou je, že pokud zásadně nezměníte váhu, odbouraný tuk se už znovu do inkriminovaných míst neukládá.

Lifting „tekutými nitěmi“

Podbradek a nežádoucí tuk v obličeji můžete redukovat také pomocí liftingu tekutými nitěmi. Jedná se o biologické zpevnění kůže, které má významné omlazující účinky.

PB sérum – enzymová revoluce

PB sérum je unikátní farmaceutický přípravek na bázi bioaktivních enzymů, který specificky řeší určitou problematiku jako například vrásky, pigmentaci, nebo právě přebytečný tuk. Jedná se o bezbolestnou a velmi účinnou metodu na odstranění dvojité brady.

To, jak vaše tvář vypadá jako celek, je vždy kombinací mnoha faktorů, z nichž většinu z nich můžete ovlivnit. Nejlepší je začít postupnou změnou nezdravých návyků, snažit se omezit stres a celkové proměně pomoci právě třeba prostřednictvím moderních metod estetické medicíny.

Pokud se chcete o jednotlivých zákrocích dozvědět více, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám vysvětlíme všechny podrobnosti a poradíme vhodné ošetření. Naším posláním je dělat klienty spokojenější a šťastnější ve vlastním těle.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram