Kruhy pod očima. Co s nimi dělat

Kruhy pod očima jsou nepříjemný problém, který dokáže čas od času potrápit každého z nás. Existuje velké množství důvodů, proč vznikají. Někdy mohou kruhy pod očima upozorňovat i na vážná zdravotní rizika. V dnešním článku se zaměříme na to, proč se kruhy pod očima tvoří, jak jim předcházet a co dělat, když se objeví.

Tmavá barva není vždy elegantní

Oblast pod očima, kde tento estetický problém vzniká, je specifická tím, že je pokryta velmi tenkou vrstvou kůže, která na rozdíl od ostatních částí tváře přirozeně neobsahuje podkožní vrstvu tuku. Navíc je protkána hustou sítí cév a lymfatických žláz, které se nachází těsně pod povrchem.

Pokud tělo trpí nedostatkem vody nebo kyslíku, dochází k pomalejšímu proudění krve, která má tmavší barvu, a tzv. prosvítá přes kůži, což se projevuje právě vznikem tmavých kruhů pod očima. Váčky a otoky zase vznikají v důsledku zadržování vody a tuku v této oblasti.

Příčiny vzniku

Důvodů, proč různé druhy kruhů pod očima vznikají, je celá řada. Většinou je způsobují vnějši vlivy. Pokud dlouhodobě trpíte na výrazné otoky pod očima, není radno tyto problémy přehlížet. Mohou značit i vážnější zdravotní problémy, které je potřeba vždy konzultovat s lékařem.

Co může nejčastěji za vznik kruhů pod očima? Je to nezdravý životní styl (časté večírky, ponocování, kouření, zvýšená konzumace alkoholu), nevhodný jídelníček (přemíra soli, jídel z fastfoodu, nedostatek vitamínů a minerálů ve stravě), nedostatek spánku (dlouhodobý spánek méně než 7 hodin denně), nadměrný stres (nárazový i chronický), hormonální nerovnováha a onemocnění (záněty dutin, nemoci ledvin a močového ústrojí, poruchy štítné žlázy, alergie) a v neposlední řadě i každodenní práce před obrazovkou počítače.

Jak se kruhů pod očima zbavit

Začněte změnou životosprávy

S menšími obtížemi vám pomůže vydatný spánek, změna životosprávy a dostatečná hydratace (alespoň 2 litry vody denně). Pomoci mohou také „babské rady“ v podobě použitých čajových sáčků s černým čajem nebo přikládání studených koleček okurky či ledových kostek.

Kvalitní péče jako prevence

Pro prokrvení očního okolí pomůže také jemná masáž či gelové oční masky. Důležitou prevencí proti vzniku a potažmo zmírnění výskytu vrásek a otoků v této oblasti je rovněž pravidelná péče o pleť a oční okolí s kvalitními přípravky nejlépe na bázi peptidů a kyseliny hyaluronové.

Využijte možností estetické medicíny

Jestliže lékař vyloučil závažnější onemocnění a i přesto tmavými kruhy pod očima stále trpíte, přichází na pomoc moderní estetická medicína. Na naší klinice Dermaestet se na tuto problematiku specializujeme a nabízíme našim klientům různé druhy individuálních terapií. Mezi nejčastější metody léčby patří:

Injekční výplně

Jedná se o miniinvazivní metodu, díky které dosáhneme okamžitě viditelného zmenšení otoků a zpevnění kůže v oblasti očního okolí. Ošetření je téměř bezbolestné a aplikace trvá maximálně 30 minut.

Omlazení pomocí OxyGeneo™

Omlazení, vyplnění vrásek a příjemná masáž očního okolí v jednom. OxyGeneo je procedura spočívající v odstranění odumřelých kožních buněk, okysličení pleti a infuzi účinných látek s blahodárným účinkem.

Rádi vám poradíme s nejvhodnější metodou ošetření přesně pro váš typ pleti. Udělejte první krok a vše ostatní nechte na nás. Naší největší odměnou je vaše spokojenost.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram