Blefaroplastika - plastika očních víček

Doba ošetření
90 minut
Typ anestezie
lokální
Rekonvalescence
14 dnů
Cena zákroku
15850,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Obličej a oči Obličej a oči
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Únava očí a zhoršení soustředěnosti způsobené zúženým zorným polem
 • Kožní nadbytky v oblasti očních víček
 • Unavený vzhled obličeje
 • Zvětšené tukové váčky ve vnitřních koutcích očí (prolapsy)

Účinky

 • Korekce přebytečné kůže v oblasti očí
 • Pomůže i z funkčního hlediska
 • Téměř neznatelné jizvičky
 • Ustoupí pocit těžkých očí
 • Bez nutnosti celkové anestezie

Galerie

Popis zákroku

Potřeba korekce očních víček přichází s věkem

Věkem dochází ke ztrátě elasticity kůže a na očních víčkách se vytváří kožní řasy, které jsou někdy vyplněny tukovými váčky. Ty mohou být ovlivněny i dalšími faktory jako dědičnost, typ kůže, životospráva, alergie, onemocnění ledvin apod.

Tukové váčky samovolně nezmizí, proto vám doporučujeme svěřit se do péče odborníka.

Váček není jen estetická vada

Nejedná se pouze o vadu estetickou, ale i funkční. Kožní přebytky a tukové váčky mohou ztěžovat pohyb očních víček, a tím mohou i více zatěžovat svaly v oblasti očí. Někdy je převislá kožní řasa tak velká, že překáží při vidění a omezuje tak zorné pole. To může mít vliv na bolesti hlavy, otoky i únavu očí.

„Na kliniku docházím již několik let, jako běžný pacient na kožní a neměnila bych. Profesionální přístup, na pacienta si udělají dostatek času, vše vysvětlí a dokáží pomoci. Odhodlala jsem se k blefaroplastice a výsledek byl skvělý! Tato klinika prostě u mne vede.“
Marika K., zdroj: Facebook

Více než 560 korekcí ročně

Plastická operace očí, tzv. blefaroplastika, je na naší klinice velmi oblíbeným zákrokem. Provádíme až 560 korekcí víček ročně. Samotný výkon pak provádíme ambulantně, pouze v místním znecitlivění. Při této operaci odstraňujeme nadbytečnou kůži z víček a zároveň dle potřeby redukujeme nadbytečné tukové váčky, které tvoří měkké lůžko pro oko v oční dutině.

Výsledná jizva na horním víčku je situována v místě přirozené rýhy, do které se skládá kůže při otevření oka. U dolních víček vede těsně pod řasami. Pro posouzení úspěšnosti operace horních víček pořizujeme fotky před a po zákroku, aby nám neunikla žádná změna na vaší pokožce.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Odpočinek je důležitý pro hojení

Plastika spodních víček, stejně jako horních, je zpravidla spojena s tvorbou otoků, které však do 14 dnů postupně vymizí. Stav očí po operaci by se dal přirovnat k podráždění oka jako je tomu třeba u zánětu spojivek. Jako prevence modřin a pro celkový hladký průběh hojení je velmi důležitý klid, zejména v prvních pooperačních hodinách. Po operaci si naplánujte 48 hodin odpočinku s očima většinu času zavřenýma.

Operace očních víček – sleva a výsledný efekt vás mohou překvapit

Na naší klinice jsme přesvědčeni, že krása má být dostupná každému, proto vám nabízíme slevu při kombinaci operace horních a spodních víček. Blefaroplastice se na naší klinice věnujeme dlouhodobě a neustále zlepšujeme naše operační postupy. Právě proto vám dokážeme nabídnout trvalé a bezbolestné odstranění váčků v okolí oči, které vám dodá sebevědomí, omládne vaši vizáž a usnadní pohyb vašich víček.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je zákrok vhodný?

Blefaroplastika je vhodná pro muže i ženy, které trápí unavené oči s přebytečnými kožními váčky. Na naší klinice provádíme tento zákrok zpravidla pacientům ve věku 35 a více. Zřídka také u mladších pacientů.

Je zákrok bolestivý?

Při zákroku používane lokální anestezii, která víčko proti bolesti znecitliví. Přečtěte si zde příběh naší klientky, která u nás na klinice Dermaestet blefaroplastiku absolvovala.

Jaká jsou doporučení před zákrokem?

Několik dní před zákrokem nedoporučujeme užívat léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Po domluvě s ošetřujícím lékařem je také nutné vysazení užívaných léků proti srážení krve. Ráno před zákrokem je nutné užít běžně užívané léky a nepít kávu.

Po zákroku můžu odejít domů?

Ano, jakmile u nás absolvujete plastiku víček a očního okolí, není nutná další péče a vy se můžete hned vrátit do pohodlí vašeho domova. Doporučujeme vám však zajistit si vlastní odvoz.

Kdy mohu jít po zákroku do práce?

Našim klientům doporučujeme týdenní pracovní neschopnost. Pokud vám v práci nebudou překážet modřiny, můžete se do ní vrátit už po pěti dnech, resp. po třech dnech, pokud to váš zdravotní stav dovolí.

Jsou nějaké komplikace po zákroku?

Určitě apelujeme na dodržování pooperačního klidu, poté je zde riziko komplikací minimální. Po zákroku jsou naprosto běžné modřiny, které vymizí do 14 dnů. Ostatní rizika jako infekce, poruchy hojení a podobně nejsou časté, ale může k nim dojít jako u každé rány.

Existují alternativy k zákroku?

Existují alternativy k zákroku?
V dnešní době můžete díky moderním technologiím předejít potřebě podstoupit plastiku víček. Slouží k tomu metoda Plexr – plazmová terapie bez řezů a jizev.

Ceník

Pokud se rozhodnete pro absolvování zákroku a uhradíte zálohu, konzultace je bezplatná.

Konzultace 600
Horní víčka 15850
Dolní víčka 16850

Hodnocení zákroku

4.8/5 - (99 hodnocení)

Galerie

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram