Plastika očních víček

Co vás trápí

  • Únava očí a zhoršení soustředěnosti způsobené zúženým zorným polem
  • Kožní nadbytky v oblasti očních víček
  • Unavený vzhled obličeje
  • Zvětšené tukové váčky ve vnitřních koutcích očí (prolapsy)

Vhodné pro partie

Krásná žena očekávající zákrok od plastika

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 90 minut
 • Typ anestezie lokální
 • Doba rekonvalescence 14 dnů
 • Cena zákroku od 13 550 Kč
Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line. Rezervovat termín

Popis zákroku

Korekce očních víček přichází s věkem

Věkem dochází ke ztrátě elasticity kůže a na očních víčkách se vytváří kožní řasy, které jsou někdy vyplněny tukovými váčky. Ty mohou být ovlivněny i dalšími faktory jako dědičnost, typ kůže, životospráva, alergie, onemocnění ledvin apod.

Váčky je proto potřeba odlišit od těch vzniklých na základě otoků nebo tukových tělísek, které samovolně narozdíl od otoků nezmizí a je potřeba vyhledat odborníka.

„Na kliniku docházím již několik let, jako běžný pacient na kožní a neměnila bych. Profesionální přístup, na pacienta si udělají dostatek času, vše vysvětlí a dokáží pomoci. Odhodlala jsem se k blefaroplastice a výsledek byl skvělý! Tato klinika prostě u mne vede.“

Marika K., zdroj: Facebook

Není to jen estetická vada

Nejedná se pouze o vadu estetickou, ale i funkční. Z funkčního hlediska, kožní přebytky a tukové váčky mohou ztěžovat pohyb očních víček, a tím mohou i více zatěžovat svaly v oblasti očí.

Někdy je převislá kožní řasa tak velká, že zavazí při vidění a omezuje zorné pole. To může mít vliv na bolesti hlavy, otoky i únavu očí.

Více než 560 korekcí ročně

Zákrok je na naší klinice velmi oblíbený. Provádíme až 560 korekcí víček ročně. Samotný výkon pak provádíme ambulantně, v místním znecitlivění. Při této plastické operaci odstraňujeme nadbytečnou kůži z víček a zároveň dle potřeby redukujeme tukové váčky, které tvoří měkké lůžko pro oko v oční dutině.

Výsledná jizva na horním víčku je situována v místě přirozené rýhy, do které se skládá kůže při otevření. U dolních víček vede těsně pod řasami.

 • Korekce přebytečné kůže v oblasti očí
 • Pomůže i z funkčního hlediska
 • Moderní operace bez tvorby jizev
 • Bez nutnosti celkové anestezie

Počet pacientů, kteří podstoupili tento zákrok

Odpočinek je důležitý pro hojení

Jako prevence modřin – hematomů, otoků a pro celkový hladký průběh hojení je velmi důležitý klid zejména v prvních pooperačních hodinách. Po operaci si naplánujte 48 hodin odpočinku s očima většinu času zavřenýma.

Avšak po operaci se téměř vždy vytvoří modřiny, které postupně zmizí po 14 dnech. Po 14 dnech lze stav očí přirovnat k podráždění oka jako třeba u zánětu spojivek. Tento stav po pár dnech odezní.

Před a po zákroku

Fotogalerie

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Zuzana Vykutilová

MUDr. Zuzana Vykutilová

Uznávaná lékařka v oboru estetické dermatologie a plastické chirurgie

Kůže kolem očí je nejjemnější z celého těla a snadno tak podléhá procesu stárnutí. V oblasti víček kůže postupně povadá, zvýrazňují se tukové váčky a vrásky. Řešením je blefaroplastika, která není jen ryze estetickou záležitostí.

Pokleslá víčka dokáží svého nositele řádně potrápit. Z funkčního hlediska, kožní přebytky a tukové váčky mohou ztěžovat pohyb očních víček, a tím mohou i více zatěžovat svaly v oblasti očí. To může mít vliv na bolesti hlavy, otoky i únavu očí.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je zákrok vhodný?

Pro ženy i pro muže, většinou se provádí od 35. roku, ojediněle i dříve.

Je zákrok bolestivý?

Při zákroku je použita lokální anestezie, která víčko proti bolesti znecitliví. Přečtěte si zde příběh naší klientky, která absolvovala blefaroplastiku v Dermaestet.

Jaké jsou doporučení před zákrokem?

Několik dní před zákrokem nedoporučujeme užívat léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Po domluvě s ošetřujícím lékařem je také nutné vysazení užívaných léků proti srážení krve. Ráno před zákrokem je nutné užít běžně užívané léky a nepít kávu.

Po zákroku můžu odejít domů?

Ano, po zákroku odcházíte domů. Doporučujeme zajistit si odvoz domů.

Kdy mohu jít po zákroku do práce?

Našim klientům doporučujeme týdenní pracovní neschopnost. Pokud můžete jít do práce s modřinami, je to možné 5. pooperační den případně 3. pooperační den, pokud to váš zdravotní stav dovolí.

Jsou nějaké časté komplikace po zákroku?

Určitě apelujeme na dodržování pooperačního klidu, poté je zde riziko komplikaci minimální. Po zákroku jsou naprosto běžné modřiny, které zpravidla zmizí po 14 dnech. Ostatní rizika jako infekce, poruchy hojení a podobně nejsou časté, ale může k nim dojít jako u každé rány.

Existují alternativy k zákroku?

Tento výkon je možné oddálit za použití Plexru – plasmová terapie.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Ceník

Konzultace k zákroku je zpoplatněna částkou 500 Kč. Pokud se rozhodnete pro absolvování zákroku a uhradíte zálohu, konzultace je bezplatná.

 • Horní víčka13 550 Kč
 • Spodní víčka15 500 Kč

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.

Vážení klienti naší kliniky,

zhoršující se epidemiologická situace i chladnější počasí s sebou přináší zvýšenou nemocnost.
Pokud nemůžete dorazit na objednanou konzultaci, kontrolu nebo zákrok, prosíme, zavolejte na naši recepci (tel. 533 534 580) a zrušte svůj rezervovaný termín. Společně pak najdeme vhodnou náhradu.

Dejme, prosíme, prostor pro ostatní klienty, kteří se dostavit mohou a zkraťme společně tak čekací lhůty před ordinacemi.

Velice děkujeme za pochopení a spolupráci.

Tým kliniky Dermaestet