Otoplastika – korekce uší

Co vás trápí

  • Odstáté ušní boltce
  • Deformace ušních dírek z náušnic, „roztahováku“
  • Různé modifikace uší po úrazech, operacích

Vhodné pro partie

Žena ukazující na své uši

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 60 minut
 • Typ anestezie lokální anestezie
 • Doba rekonvalescence 14 dnů
 • Cena zákroku od 12 000 Kč
Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line. Rezervovat termín

Popis zákroku

Dodá lepší vzhled a lepší sebevědomí

Korekce uší neboli otoplastika úspěšně řeší odstávající či jinak modifikované ušní boltce a lalůčky. Pomůže také zlepšit vzhled při deformaci ušních dírek po nošení náušnic, po úrazech či neúspěšných operacích apod.

Operace uší patří mezi nejvyhledávanější zákroky estetické chirurgie. Dodá nejen pocit radosti z lepšího vzhledu ale také zvýší seběvědomí.

„Dobrý den paní doktorko, chtěla jsem ještě jednou dodatečně poděkovat za Vaši péči a skvěle odvednou práci. Všechno je v pořádku a výsledek po operaci je perfektní. Velice děkuji, Markéta. M.“

Markéta M., spokojená klientka

Vhodné pro děti i dospělé

Odstávání ušních boltců je jedna z nejběžnějších kosmetických vad. Přibližně u 60 % pacientů se jedná o vadu dědičnou. Zejména v období dětství může být tato vada velmi nepříjemná, kdy se děti mohou snadno stát terčem posměchu svých vrstevníků. Operace uší má výrazný psychologický význam.

Otoplastika se proto nejčastěji provádí u dětí, ale je možná i v pozdějším věku.

Deformace ušních lalůčků jsou časté

Deformace lalůčků souvisí nejčastěji s nošením příliš těžkých náušnic nebo s neopatrnou manipulací s náušnicemi. Po sešití ušních dírek doporučujeme počkat alespoň tři měsíce než si dáte propíchnout ušní dírky znovu.

Roztažená dírka v ušním lalůčku, tzv. „roztahovák“, získal v posledních letech velikou oblibu. Po odstranění šperku dochází ke trvalé změně ušního lalůčku. Tento vzniklý defekt lze pak odstranit pouze chirurgicky. Řešení je u každého klienta individuální. Po zákroku zůstává na lalůčku jizva. 

 • Nejen pro odstáté ušní boltce
 • Výrazný psychologický efekt po zákroku
 • Při deformacích a defektech ušních lalůčků
 • Po zákroku celkové zlepšení vzhledu
 • Efekt po zákroku je trvalý

Počet pacientů, kteří podstoupili tento zákrok

Navrhneme řešení pro skvělý výsledek

Ošetřující lékař s Vámi vždy konzultuje vhodnost absolvování operace ušních boltců či lalůčku. Probere s Vámi také průběh zákroku a navrhne optimální řešení pro přirozený vzhled. Efekt po zákroku je okamžitý a trvalý.

Zákrok je možné opakovat při nespokojenosti z výsledku či tvaru. Reoperace je ojedinělá ale možná, provádí se přibližně po roce, kdy je vše plně zahojeno.

Před a po zákroku

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Zuzana Jelínková

MUDr. Zuzana Jelínková

Uznávaná lékařka v oboru plastické chirurgie

Otoplastika má vliv na naše sebevědomí, vzhled ale také na psychiku. Příčina odstátých ušních boltců bývá často dědičná, a tak tato vada může být nepříjemná zejména v dětství, kdy se můžeme jednoduše stát terčem svých vrstevníků. Z psychických důvodů pro otoplastiku platí pravidlo „čím dříve, tím lépe“. 

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou doporučení před zákrokem?

Minimálně týden před ošetřením není doporučováno užívání léků s kyselinou acetylsalicylovou, jako je např. Acylpirin, Aspyrin, které mohou snižovat srážlivost krve.

Kdy je vhodné zákrok provést u dětí?

Operaci lze provádět po ukončení jejich růstu, to znamená přibližně po pátém roce života.

Jedná se o bolestivý zákrok?

Samotný zákrok je bezbolestný díky lokální (resp. celkové) anestezii. Avšak po zákroku může docházet k otokům a bolestem, na které Vám ošetřující lékař předepíše vhodné léky. Všechny tyto nepříjemné pocity po cca 14 dnech ustoupí.

Jsou nějaké omezení po zákroku?

Zpočátku je oblast uší chráněna pevným obvazem, který je po několika převazech a pár dnech vyměněn za elastickou čelenku. K omezení po otoplastice patří týdenní klidový režim, pokud možno v pracovní neschopnosti. Dále pak 2 týdny bez sportovní aktivity a totéž platí i pro mytí vlasů včetně barvení, aby nedošlo k infekci. Rekonvalescence závisí na způsobilosti pacienta k hojení, správném dodržování pokynů pro pooperační období, i na organismu samotném, jak se s tím vyrovná.

Pro koho není zákrok vhodný?

Při otoplastice dochází k porušování integrity kůže, proto je vhodnost limitována v případě některých kožních problémů a onemocnění. Vhodnost absolvování operace ušních boltců či lalůčku s Vámi vždy konzultuje ošetřující lékař před zákrokem.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Ceník

Konzultace k zákroku je zpoplatněna částkou 500 Kč. Pokud se rozhodnete pro absolvování zákroku a uhradíte zálohu, konzultace je bezplatná.

 • Otoplastika15 000 Kč
 • Korekce ušního lalůčku3 800 Kč

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.