Otoplastika – korekce uší

Co vás trápí

  • Odstáté ušní boltce
  • Deformace ušních dírek z náušnic, „roztahováku“
  • Různé modifikace uší po úrazech, operacích

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 60 minut
 • Typ anestezie lokální anestezie
 • Doba rekonvalescence 14 dnů
 • Cena zákroku od 12 000 Kč

Popis zákroku

Dodá lepší vzhled a zvýší sebevědomí

Korekce uší neboli otoplastika úspěšně řeší odstávající či jinak modifikované ušní boltce a lalůčky. Pomůže také zlepšit vzhled při deformaci ušních dírek po nošení náušnic, po úrazech či neúspěšných operacích apod.

Operace uší patří mezi nejvyhledávanější zákroky estetické chirurgie. Dodá nejen pocit radosti z lepšího vzhledu ale také zvýší seběvědomí.

Vhodné pro děti i dospělé

Odstávání ušních boltců je jedna z nejběžnějších kosmetických vad. Přibližně u 60 % pacientů se jedná o vadu dědičnou. Zejména v období dětství může být tato vada velmi nepříjemná, kdy se děti mohou snadno stát terčem posměchu svých vrstevníků. Operace uší má výrazný psychologický význam.

Otoplastika se proto nejčastěji provádí u dětí, ale je možná i v pozdějším věku.

Bezbolestný a rychlý zákrok 

Jedná se o bezbolestný ambulantní zákrok, který je nejčastěji prováděn v lokální anestezii. Po dohodě s lékařem je možno operaci provést v celkové anestezii, která je vhodná spíše u dětí.

Zákrok je rychlý a trvá přibližně okolo 1 hodiny. Řez je preferován v oblasti zadní části ucha, aby byly po zákroku výsledné jizvy skryty za ušním boltcem a nebyly vidět. Z důvodu vyváženosti je někdy potřeba operovat obě ušní strany.

Navrhneme řešení pro skvělý výsledek

Ošetřující lékař s Vámi vždy konzultuje vhodnost absolvování operace ušních boltců či lalůčku. Probere s Vámi také průběh zákroku a navrhne optimální řešení pro přirozený vzhled. Efekt po zákroku je okamžitý a trvalý.

Zákrok je možné opakovat při nespokojenosti z výsledku či tvaru. Reoperace je ojedinělá ale možná, provádí se přibližně po roce, kdy je vše plně zahojeno.

 

Výhody korekce uší

 • Bezbolestné a rychlé řešení pro různé modifikace uší

 • Řešení pro odstáté ušní boltce či deformace ušních lalůčků 

 • Výrazný psychologický efekt zejména v období dětství

 • Zvýší sebevědomí a dodá pocit radosti z nového vzhledu

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou doporučení před zákrokem?

Minimálně týden před ošetřením není doporučováno užívání léků s kyselinou acetylsalicylovou, jako je např. Acylpirin, Aspyrin, které mohou snižovat srážlivost krve.

Kdy je vhodné zákrok provést u dětí?

Operaci lze provádět po ukončení jejich růstu, to znamená přibližně po pátém roce života.

Jedná se o bolestivý zákrok?

Samotný zákrok je bezbolestný díky lokální (resp. celkové) anestezii. Avšak po zákroku může docházet k otokům a bolestem, na které Vám ošetřující lékař předepíše vhodné léky. Všechny tyto nepříjemné pocity po cca 14 dnech ustoupí.

Jsou nějaké omezení po zákroku?

Zpočátku je oblast uší chráněna pevným obvazem, který je po několika převazech a pár dnech vyměněn za elastickou čelenku. K omezení po otoplastice patří týdenní klidový režim, pokud možno v pracovní neschopnosti. Dále pak 2 týdny bez sportovní aktivity a totéž platí i pro mytí vlasů včetně barvení, aby nedošlo k infekci. Rekonvalescence závisí na způsobilosti pacienta k hojení, správném dodržování pokynů pro pooperační období, i na organismu samotném, jak se s tím vyrovná.

Pro koho není zákrok vhodný?

Při otoplastice dochází k porušování integrity kůže, proto je vhodnost limitována v případě některých kožních problémů a onemocnění. Vhodnost absolvování operace ušních boltců či lalůčku s Vámi vždy konzultuje ošetřující lékař před zákrokem.

„Dobrý den paní doktorko, chtěla jsem ještě jednou dodatečně poděkovat za Vaši péči a skvěle odvednou práci. Všechno je v pořádku a výsledek po operaci je perfektní. Velice děkuji, Markéta. M.“

Markéta M., spokojená klientka

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.