Otoplastika – korekce uší

Doba ošetření
90 minut
Typ anestezie
lokální anestezie
Rekonvalescence
14 dnů
Cena zákroku
Související 
Vhodné pro partie
Obličej a oči Obličej a oči
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Odstáté ušní boltce
 • Deformace ušních dírek z náušnic, „roztahováků“
 • Různé modifikace uší po úrazech, operacích

Účinky

 • Nejen pro odstáté ušní boltce
 • Výrazný psychologický efekt po zákroku
 • Při deformacích a defektech ušních lalůčků
 • Po zákroku celkové zlepšení vzhledu
 • Efekt po zákroku je trvalý

Galerie

Popis zákroku

Dodá lepší vzhled a zvýší sebevědomí

Otoplastika, také známá jako operace uší, je estetický zákrok, který se zaměřuje na korekci odstávajících nebo jinak modifikovaných ušních boltců a lalůčků. Pomůže také zlepšit vzhled při deformaci ušních dírek po nošení náušnic, po úrazech či neúspěšných operacích. Operace uší patří mezi nejvyhledávanější zákroky estetické chirurgie. Dodá nejen pocit radosti z lepšího vzhledu, ale také zvýší sebevědomí.  

Žena ukazující na své uši

Vhodné pro děti i dospělé

Odstávání ušních boltců je jedna z nejběžnějších kosmetických vad. Přibližně u 60 % pacientů se jedná o vadu dědičnou. Zejména v období dětství může být tato vada velmi nepříjemná, kdy se děti mohou snadno stát terčem posměchu svých vrstevníků. Dětský organismus je často lépe připraven na zotavení a přizpůsobení se změně, což znamená, že výsledky otoplastiky u dětí jsou obvykle velmi dobré.

Nicméně odstáté uši mohou trápit i dospělého člověka. Otoplastika není věkově omezená a může být provedena i u dospělých jedinců, kteří chtějí změnit svůj vzhled a získat větší sebevědomí.

Jak probíhá zákrok?

Samotný zákrok trvá přibližně 2 hodiny a provádí se ambulantně, pouze v lokální anestezii. Plastický chirurg provede řez na zadní straně ucha, aby mohl upravit tvar ušního boltce.

Deformace ušních lalůčků jsou časté

Deformace lalůčků souvisí nejčastěji s nošením příliš těžkých náušnic nebo s neopatrnou manipulací s náušnicemi. Po sešití ušních dírek doporučujeme počkat alespoň tři měsíce, než si dáte propíchnout ušní dírky znovu.

Roztažená dírka v ušním lalůčku, tzv. „roztahovák“, získal v posledních letech velikou oblibu. Po odstranění šperku dochází k trvalé změně ušního lalůčku. Tento vzniklý defekt lze pak odstranit pouze chirurgicky. Řešení je u každého klienta individuální. Po zákroku zůstává na lalůčku jizva.

Ošetřující lékař s vámi vždy konzultuje vhodnost absolvování operace ušních boltců či lalůčku, průběh zákroku, a navrhne optimální řešení pro přirozený vzhled. Efekt po zákroku je okamžitý a trvalý. Zákrok je možné opakovat při nespokojenosti z výsledku či tvaru. Reoperace je ojedinělá ale možná, provádí se přibližně po roce, kdy je vše plně zahojeno.

Zkušenosti s otoplastikou jsou často velmi pozitivní. Pacienti se často vyjadřují, že tento zákrok jim přinesl nejen fyzické vylepšení, ale také zvýšené sebevědomí a radost z toho, že konečně mohou nosit účes nebo šperky, které byly dříve nepříjemné nebo nevhodné.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaká jsou doporučení před zákrokem?

Minimálně týden před ošetřením není doporučováno užívání léků s kyselinou acetylsalicylovou, jako je např. Acylpyrin nebo Aspirin, které mohou snižovat srážlivost krve.

Kdy je vhodné zákrok provést u dětí?

Operaci lze provádět po ukončení jejich růstu, to znamená přibližně po pátém roce života.

Jedná se o bolestivý zákrok?

Samotný zákrok je bezbolestný díky lokální anestezii. Po zákroku může docházet k otokům a bolestem, na které vám ošetřující lékař předepíše vhodné léky. Všechny tyto nepříjemné pocity po cca 14 dnech ustoupí.

Jsou nějaká omezení po zákroku?

Zpočátku je oblast uší chráněna pevným obvazem, který vám po několika převazech v ordinaci vyměníme za elastickou čelenku. K omezení po otoplastice patří týdenní klidový režim, pokud možno v pracovní neschopnosti. Dále pak 2 týdny bez sportovní aktivity a totéž platí i pro mytí vlasů včetně barvení, aby nedošlo k infekci. Rekonvalescence závisí na způsobilosti pacienta k hojení, správném dodržování pokynů pro pooperační období, i na organismu samotném, jak se se zákrokem vyrovná.

Pro koho není zákrok vhodný?

Při otoplastice dochází k porušování integrity kůže, proto je vhodnost limitována v případě některých kožních problémů a onemocnění. Vhodnost absolvování operace ušních boltců či lalůčku s vámi vždy konzultuje ošetřující lékař před zákrokem.

Ceník

Pokud se rozhodnete pro absolvování zákroku a uhradíte zálohu, konzultace je bezplatná.

Korekce ušního lalůčku 10000
Otoplastika 20450
Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600

Hodnocení zákroku

4.6/5 - (12 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram