Červené světlo

Doba ošetření
20 minut
Typ anestezie
bez anestezie
Rekonvalescence
bez rekonvalescence
Cena zákroku
954,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Krk a dekolt Krk a dekolt
Obličej a oči Obličej a oči
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Akné
 • Unavená a povadlá pleť
 • Jizvy po blefaroplastice
 • Prevence prvních vrásek
 • Zvýšený stres

Účinky

 • Podpora při léčbě akné
 • Prevence prvních vrásek
 • Doplňkové ošetření k ostatním zákrokům
 • Léčí špatně zahojené jizvy
 • Příjemné a rychlé ošetření bez anestezie
 • Bez kontraindikací
 • Vhodné i pro těhotné ženy

Galerie

Popis ošetření

Úspěšné řešení akné a vrásek

Terapie červeným světlem je technika, která využívá červené světlo nízké vlnové délky k léčbě kožních problémů nebo odstranění vrásek a jizev.

Stejně jako rostliny používají chlorofyl k přeměně slunečního záření na energii, tak i vysoce intenzivní světelné LED diody o specifické vlnové délce vyvolávají přirozený biostimulační účinek v lidské tkáni. Díky větší energii mohou naše buňky fungovat efektivněji a mají lepší schopnost regenerace.

Červené světlo zlepšuje strukturu pokožky a zvyšuje hladinu vlastního kolagenu. Proniká hluboko do pokožky a významně ovlivňuje produkci kožního mazu, tím snižuje zánětlivost aknózní pokožky. Pomáhá také při hojení ran - snižuje záněty v buňkách, stimuluje tvorbu nových krevních cév a zvyšuje počet fibroblastů (buňky, které v naší pokožce vytváří kolagen, udržují pojivovou tkáň a jsou nedílnou součástí hojení ran) v kůži.

Dermaestet z celého srdce doporučuji! Veškerá péče byla maximální, precizní a důsledná do nejmenšího detailu. Celý kolektiv je nesmírně milý, přátelský a ochotný. Mockrát děkuji!
Monika Valešová Medková, zdroj: Facebook

Jak ošetření probíhá?

Na ošetření červeným světlem není třeba se nijak speciálně připravovat. Proškolená sestra vám očistí pleť, případně vás odlíčí. Následně nanese masku dle typu vaší pleti a účelu ošetření a pak strávíte 10 minut relaxu pod léčivým červeným světlem. Během této doby se vyživující složky obsažené v masce působením světla aktivně vstřebají do pleti. Po skončení ošetření se můžete hned navrátit zpět ke svým denním povinnostem, rekonvalescence zde není žádná.

Kolik po sobě jdoucích ošetření je třeba, se dohodnete se sestrou na základě vašich potíží nebo požadovaném výsledku při osobní konzultaci. Kupříkladu u podpory léčby akné jde celkově vždy o dlouhodobější proces, kdy se viditelné výsledky dostavují postupně. Léčba červeným světlem je úspěšným podpůrným nástrojem k hlavní léčbě tohoto kožního onemocnění.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Zdraví pokožky, vlasů, nehtů i vliv na náš biorytmus

Jak stárneme, naše tělo postupně ztrácí schopnost tvořit nový kolagen, což se projevuje tvorbou vrásek, sníženou kvalitou vlasů a nehtů. Kolagen je také důležitý pro hojení ran a jizev. Nestačí však pouze přijímat specifické aminokyseliny či kolagen ze stravy, je také potřeba současně aktivovat tvorbu kolagenu. A k tomu právě slouží červené světlo o specifické vlnové délce.

Všechny procesy našeho těla jsou synchronizovány na základě 24hodinového biorytmu, kterému se říká cirkadiánní rytmus, který si můžeme sami ladit tím, že se před spaním budeme vyhýbat modrému světlu (záření displeje telefonu, počítače, TV), a současně bychom se ráno bezprostředně po probuzení neměli vystavovat intenzivnímu světlu. V několika vědeckých studiích již bylo dokázáno zlepšení kvality spánku při pravidelnémpoužívání fototerapie pomocí červeného světla.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak často mohu ošetření podstupovat?

Ošetření můžete podstupovat 1x týdně po dobu 20 minut.

Jak červené světlo vlastně funguje?

Červené světlo posílá do našich buněk impulz, který jim pomáhá vrátit se k jejich základní funkci, tedy k mnohonásobným účinkům na různé typy buněk. Říká se tomu regulace buněčného metabolismu.

Jaký účinek má na kůži?

Na úrovni pokožky působí červené světlo na naše základní buňky, tzv. fibroblasty, což jsou buňky, které jsou ve střední vrstvě naší kůže, tzv. dermis, a které jsou zodpovědné za produkci kolagenu, elastických vláken a kyseliny hyaluronové – tedy o vnitřní hydrataci pokožky. Fibroblasty vytváří tyto 3 prvky, aby obnovily zářivost naší pokožky, postupně zjemnily vrásky a jemné linky, zpevnily a napnuly naši pokožku. Červené světlo působí také na mikrocirkulaci krve.

Kolik toho víme o červeném světle?

Je publikováno více než 4000 vědeckých studií, které zdůrazňují pozitivní účinnost tohoto světla na naše buňky. První práce pocházejí již z roku 1903, díky dánskému lékaři, který obdržel Nobelovu cenu za medicínu za to, že zjistil, že určité druhy světla léčí konkrétních poškození.
Červené světlo se užívá nejen v dermatologii a estetické chirurgii, hojně se používá i ve fyzioterapii.

Má červené světlo nějaké nežádoucí účinky?

Terapie červeným světlem je zcela přirozený proces, kdy vystavujeme pokožku úrovním světla, které nejsou škodlivé. Infračervené LED diody produkují neionizující formy záření. To znamená, že přístroje pro tuto terapii nepředstavují stejná rizika jako UV světlo. Z tohoto důvodu prakticky neexistuje žádné riziko vedlejších účinků při této terapii.

Ceník

1. ošetření 954

Hodnocení zákroku

4.7/5 - (19 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram