Chemický peeling

Co vás trápí

  • Drobné či mimické vrásky
  • Pigmentové skvrny a hyperpigmentace
  • Viditelné široké póry
  • Akné, jizvičky a jiné nedokonalosti
  • Mastná pleť
  • Hrubý povrch pokožky
  • Dehydratovaná a unavená pleť
  • Nesjednocená barevnost pleti

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 10 - 15 minut
 • Typ anestezie bez anestezie
 • Doba rekonvalescence 1 - 7 dnů
 • Cena zákroku od 850 Kč

Popis zákroku

Cesta ke krásné a zdravé pleti

Chemický peeling je zcela neinvazivní metoda, která slouží k omlazení, rozjasnění a regeneraci pokožky obličeje. Používá se v oblasti krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad.

Jedná se o velmi rychlou a efektivní metodu vhodnou pro všechny, kteří očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, či zjemnění vrásek.

Skvělé výsledky během pár minut

Samotné ošetření trvá pouze pár minut, během něj lékař nanáší na pleť speciální kosmetické přípravky s obsahem kyseliny glykolové (AHA). Jedná se o přírodní kyseliny, které dokáží díky své malé velikosti prostupovat až do nejhlubších vrstev kůže.

AHA kyseliny jsou vysoce účinným antioxidantem a díky jejich působení dochází k odstranění odumřelých buněk, pokožka je pak dokonale hydratovaná, projasněná a pružná.

Blahodárné složení peelingu

Ihned po ošetření jsou znatelné známky vyhlazení jemných vrásek, dochází ke zmírnění pigmentových skvrn a zmenšení pórů. Protizánětlivé účinky AHA kyselin účinně řeší léčbu akné včetně odstranění jizviček způsobených tímto onemocněním. Chemický peeling také příznivě působí na mastnou pokožku a dochází ke sjednocení barevného tónu pleti.

Ošetření na míru vaší pleti

Zákroku předchází konzultace s naším dermatologem, který na míru vaší pletí zvolí správný typ peelingu pro dosažení očekávaných výsledků. Rozlišujeme chemický peeling povrchový a hloubkový podle zvolené koncentrace a délky působení AHA kyselin.

Ošetření se provádí obvykle v několika sezeních (4 až 6 kúr), kdy se postupně zvyšuje koncentrace působících AHA kyselin. Pro kvalitní a bezpečné ošetření našich klientů používáme přípravky La Roche-Posay a NeoStrata s obsahem zklidňující látky Bisabol pro rychlejší regeneraci a zklidnění pokožky.

Pro výraznější efekt omlazení pleti lze chemický peeling kombinovat s dalšími metodami jako je lifting či aplikace kyseliny hyaluronové.

Výhody chemického peelingu

 • Komplexní metoda pro omlazení, rozjasnění a regeneraci pokožky

 • Rychlé zlepšení stavu pleti díky odstranění odumřelých buněk

 • Ihned po ošetření znatelné vyhlazení jemných vrásek

 • Řeší léčbu akné a jizvičky vzniklé tímto onemocněním

 • Zmírňuje pigmentové skvrny a zmenšuje póry

 • Příznivě ovlivňuje činnost mazových žláz a stimuluje produkci kolagenu

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro jakou pleť je tento chemický peeling vhodný?

Povrchový peeling je vhodný pro většinu typů pokožky. Avšak před aplikací je vždy nutná konzultace s lékařem, který peeling provádí.

Provádí se chemický peeling na jaře a v létě?

Nejvhodnější dobou pro aplikaci peelingu jsou měsíce s nízkým výskytem slunečního záření. Doporučuje se proto období od poloviny září do konce dubna.

Kolikrát je třeba opakovat chemický peeling?

Pro znatelný účinek se retinolový peeling aplikuje v sérii opakování, zpravidla 4x, v odstupu 6 týdnů.

Jaké jsou pokyny pro následnou domácí péči?

Pacient smyje nanesený peeling doma po 8 hodinách od aplikace, nebo si jej ponechá přes noc (což může být delší než 8 hodin). Pacient si může smýt peeling i dříve (např. po 3 hodinách) v případě, že má citlivou pokožku nebo požaduje nižší účinek peelingu.

Jaké přípravky bych měl/-la nadále používat pro domácí péči?

Na doma doporučujeme používat přípravky NeoStrata z řady Restore. Jsou ideální pro klienty, kteří chtějí zvýšit omlazující účinek po proceduře. Obsahují látky posilující ochrannou bariéru, antioxidanty, přinášejí zvláčňující a hydratační účinek pokožky.

Může být peeling používán během těhotenství?

Použití peelingu se během těhotenství nebo kojení nedoporučuje.

Před a po zákroku

 

„Dlouho jsem se odhodlávala začít řešit stárnutí pleti. Vrásky a pigmentových skvrn bylo víc a víc. V Dermaestet jsem podstoupila chemický peeling, jelikož mi to paní doktorka doporučila, jako nejvhodnější řešení. Po druhém zákroku je pleť výrazně lepší. V návštěvách budu určitě pokračovat. Děkuji.“

Zuzana Růžičková, spokojená klientka

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.