Co dělat proti pocení?

Ať už se potíme přirozeně nebo například ze stresu, snažíme se hledat způsoby, jak pocení omezit nebo alespoň zmírnit zápach. Proti pocení částečně pomáhá pravidelná hygiena a nošení volného a prodyšného oblečení. Existuje ovšem řada přípravků a procedur, které dokáží pocení potlačit či vás dokáží pocení zbavit úplně, mezi nimi například metoda SlimLipo.

Pocení

Přírodní cesty

Můžete vyzkoušet řadu bylinných řešení, které zakoupíte v lékárně, přes internet nebo si je vypěstujete na zahrádce. Ideální je příprava čajů z bylinek, účinná bývá například šalvěj či přeslička. Proti pocení si můžete připravit například i koupel. Ta se doporučuje opět ze šalvěje a dokonce i z rajčat. Pokud vás trápí pocení chodidel, tak můžete vyzkoušet dubovou kúru.

Jako přírodní deodorant se používá i kamenec. Ten stačí namočit a nanést na požadované místo. Kamenec ovšem pouze rozkládá a reguluje pachové bakterie a pocení jako takovému nezabrání.

Tipů na přírodní řešení pocení je celá řada a bližší informace včetně receptů najdete na specializovaných webech.

Deodoranty a antiperspiranty

V každé drogerii seženete širokou škálu deodorantů a antiperspirantů. Deodoranty využijete, pokud chcete zmírnit zápach, který při pocení vzniká. Obsahují totiž alkohol a ten působí jako antibakteriální složka a omezí růst bakterií, čímž zamaskuje zápach. Současně je použití dedorantů nevhodné pro citlivou pokožku, obzvláště po holení.

Pro snížení pocení jsou určeny antiperspiranty. Ty obsahují aktivní látky, které se rozpouští v potu a následně vytváří gelovitou vrstvu. Zmíněná vrstva se chemicky naváže na pokožku a zabraňuje tak pocení. Není ovšem trvalá a postupem času se uvolňuje. Antiperspiranty seženete například ve spreji či v tuhé podobě.

V posledních letech se také mluví o škodlivých látkách, které mají zmíněné produkty obsahovat. Podle dermatologa Petra Arenbergera se však jedná o neprokázané tvrzení. Dle něj nebyl nalezen jednoznačný důkaz o škodlivosti (například nádorové bujení). Výrobky, které přicházejí do styku s kůží, jsou testovány Státním zdravotním ústavem, a čímž je zajištěna i jejich dermatologická nezávadnost.

Speciální oděvy

Pokud se obáváte, že si propotíte například košili, můžete vyzkoušet tzv. podtrička. Jsou vyrobena ze speciálního materiálu, který nepropustí pot, zablokuje zápach a současně tak ochrání i vaše oblečení.

Tato trička proti pocení bývají vyrobena z přírodních materiálů a jistě je oceníte, pokud vás trápí primárně pocení v podpaží. Pokud řešíte spíše pocení nohou, tak můžete vybírat z nabídky speciálních ponožek z funkčního materiálu, které zabezpečují cirkulaci vzduchu. Díky cirkulaci vzduchu se vám tak chodila nejen méně potí, ale současně ponožky rychleji schnou.

Pokud si nechcete pořizovat celý funkční oděv, můžete vyzkoušet i tzv. vložky proti pocení. Ty si nalepíte například do oblasti podpaží (vždy na látku, nikoliv na pokožku), nicméně je nemůžete použít například pod upnutá trička, protože působí nevzhledně.

Laserové řešení

Výše uvedená řešení musíte aplikovat pravidelně a pocení jako takového se nezbavíte. Pokud hledáte řešení, které bude trvalé a zbaví vás pocení nadobro, pak se nabízí například metoda SlimLipo.

Metoda SlimLipo je ideální pro pocení v podpaží a již po prvním zákroku se zbavíte pocení. Metoda je navíc zcela bezbolestná a její provedení trvá pouhou hodinu. SlimLipo využívá unikátní laserovou technologii, kdy je laserové zacíleno přímo na potní žlázy uložené těsně pod kůží. Při takové aplikaci laserového světla dochází ke koagulaci a redukci počtu potních žláz. Zbytky potních žláz jsou odsáty obdobně jako při liposukci.

Pokud vás trápí spíše pocení dlaní a obličeje, tak se nabízí odstranění pocení za pomoci botoxu. Jedná se o miniinvazivní zákrok, u kterého není potřeba anestezie a navíc je bezbolestný.

Zmíněné procedury můžete absolvovat na řadě klinik a zabýváme se jimi i u nás na klinice DERMAESTET, s.r.o. Ať si pro svůj zákrok vyberete jakékoliv středisko, ujistěte se, že je skutečně profesionální a pracují v něm kvalifikovaní odborníci.

Pokud se potíte opravdu nadměrně, je na místě návštěva lékaře. Vaše pocení může mít i zdravotní příčinu, kterou vám lékař pomůže odhalit.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.