Pocení - co s ním dělat?

Ať už se potíme přirozeně nebo například ze stresu, snažíme se hledat způsoby, jak pocení omezit nebo alespoň zmírnit zápach. Proti pocení částečně pomáhá pravidelná hygiena a nošení volného a prodyšného oblečení. Existuje ovšem řada přípravků a procedur, které dokáží pocení potlačit či vás dokáží pocení zbavit úplně, mezi nimi například metoda SlimLipo.

Přírodní cesty

Můžete vyzkoušet řadu bylinných řešení, které zakoupíte v lékárně, přes internet nebo si je vypěstujete na zahrádce. Ideální je příprava čajů z bylinek, účinná bývá například šalvěj či přeslička. Proti pocení si můžete připravit například i koupel. Ta se doporučuje opět ze šalvěje a dokonce i z rajčat. Pokud vás trápí pocení chodidel, tak můžete vyzkoušet dubovou kúru.

Jako přírodní deodorant se používá i kamenec. Ten stačí namočit a nanést na požadované místo. Kamenec ovšem pouze rozkládá a reguluje pachové bakterie a pocení jako takovému nezabrání.

Tipů na přírodní řešení pocení je celá řada a bližší informace včetně receptů najdete na specializovaných webech.

Deodoranty a antiperspiranty

V každé drogerii seženete širokou škálu deodorantů a antiperspirantů. Deodoranty využijete, pokud chcete zmírnit zápach, který při pocení vzniká. Obsahují totiž alkohol a ten působí jako antibakteriální složka a omezí růst bakterií, čímž zamaskuje zápach. Současně je použití dedorantů nevhodné pro citlivou pokožku, obzvláště po holení.

Pro snížení pocení jsou určeny antiperspiranty. Ty obsahují aktivní látky, které se rozpouští v potu a následně vytváří gelovitou vrstvu. Zmíněná vrstva se chemicky naváže na pokožku a zabraňuje tak pocení. Není ovšem trvalá a postupem času se uvolňuje. Antiperspiranty seženete například ve spreji či v tuhé podobě.

V posledních letech se také mluví o škodlivých látkách, které mají zmíněné produkty obsahovat. Podle dermatologa Petra Arenbergera se však jedná o neprokázané tvrzení. Dle něj nebyl nalezen jednoznačný důkaz o škodlivosti (například nádorové bujení). Výrobky, které přicházejí do styku s kůží, jsou testovány Státním zdravotním ústavem, a čímž je zajištěna i jejich dermatologická nezávadnost.

Speciální oděvy

Pokud se obáváte, že si propotíte například košili, můžete vyzkoušet tzv. podtrička. Jsou vyrobena ze speciálního materiálu, který nepropustí pot, zablokuje zápach a současně tak ochrání i vaše oblečení.

Tato trička proti pocení bývají vyrobena z přírodních materiálů a jistě je oceníte, pokud vás trápí primárně pocení v podpaží. Pokud řešíte spíše pocení nohou, tak můžete vybírat z nabídky speciálních ponožek z funkčního materiálu, které zabezpečují cirkulaci vzduchu. Díky cirkulaci vzduchu se vám tak chodila nejen méně potí, ale současně ponožky rychleji schnou.

Pokud si nechcete pořizovat celý funkční oděv, můžete vyzkoušet i tzv. vložky proti pocení. Ty si nalepíte například do oblasti podpaží (vždy na látku, nikoliv na pokožku), nicméně je nemůžete použít například pod upnutá trička, protože působí nevzhledně.

Odstranění ochlupení v oblasti podpaží

Laserové řešení

Výše uvedená řešení musíte aplikovat pravidelně a pocení jako takového se nezbavíte. Pokud hledáte řešení, které bude trvalé a zbaví vás pocení nadobro, pak se nabízí například metoda SlimLipo.

Metoda SlimLipo je ideální pro pocení v podpaží a již po prvním zákroku se zbavíte pocení. Metoda je navíc zcela bezbolestná a její provedení trvá pouhou hodinu. SlimLipo využívá unikátní laserovou technologii, kdy je laserové zacíleno přímo na potní žlázy uložené těsně pod kůží. Při takové aplikaci laserového světla dochází ke koagulaci a redukci počtu potních žláz. Zbytky potních žláz jsou odsáty obdobně jako při liposukci.

Pokud vás trápí spíše pocení dlaní a obličeje, tak se nabízí odstranění pocení za pomoci botoxu. Jedná se o miniinvazivní zákrok, u kterého není potřeba anestezie a navíc je bezbolestný.

Zmíněné procedury můžete absolvovat na řadě klinik a zabýváme se jimi i u nás na klinice DERMAESTET, s.r.o. Ať si pro svůj zákrok vyberete jakékoliv středisko, ujistěte se, že je skutečně profesionální a pracují v něm kvalifikovaní odborníci.

Pokud se potíte opravdu nadměrně, je na místě návštěva lékaře. Vaše pocení může mít i zdravotní příčinu, kterou vám lékař pomůže odhalit.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram