Jak odstranit chloupky (nejen) z obličeje?

Chloupky na obličeji trápí mnoho žen. Ať už se nachází na bradě, nad rty nebo mezi obočím, pokud jich je více a jsou například tmavší, mohou vyvolávat nepříjemné pocity. V dnešní době existuje řada řešení, jak se těchto chloupků zbavit, a to krátkodobě i trvale. Mezi metodami, které můžete vyzkoušet, je například depilace, epilace, použití vosku či laserová epilace. Podívejte se, jaké jsou výhody a slabé stránky jednotlivých metod.

Trhání chloupků z obličeje

Holení obličeje – nový trend?

Holení obličeje se stává stále více populárním. I když použití žiletky není příliš praktické. Hladká pokožka vám totiž vydrží pouze 1 až 2 dny, takže se musíte počítat s pravidelným holením. Navíc je zde riziko, že může dojít k narušení ochranného filmu pleti. Někteří lidé si však tuto metodu pochvalují, protože je levná a rychlá.

Pokud chcete holení vyzkoušet, učiňte tak ve chvíli, kdy je vaše pokožka měkčí. Ideálně například během sprchování či brzy poté. Vybírejte strojek pouze s jedním nebo dvěma břity a přes požadovanou oblast přejíždějte pouze jednou. Po skončení holení myslete i na použití hydratačního krému, který zklidní vaši pleť. 

Použití vosku a cukrové pasty

Řada kosmetických salonů nabízí odstranění obličejových chloupků za pomoci vosku. Tato metoda je však účinná u chloupků s délkou 2 až 3 milimetry. Na kratší chloupky nezabírá. Navíc je tato metoda nepřesná a může být i bolestivá. Epilaci voskem můžete vyzkoušet i doma, ale buďte obezřetní. Neodborné použití vosku může vést k neúplnému odstranění vlasového folikulu, chloupek se poté přetrhne a může zarůst a následně se zanítit. V případě použití horkých vosků může dokonce dojít ke vzniku popálenin nebo stroupků.

Pokud chcete i přes tato úskalí odstranění chloupků voskem vyzkoušet, můžete si vybrat z celéřady produktů, které jsou za tímto účelem určeny.

Alternativou je využití cukrové pasty. Ta se, narozdíl od vosku, přilepí na odstraňované chloupky, nikoli na okolní kůži. Také zvlhčuje vlasový kořínek, díky čemuž je následně chloupek odstraněn mnohem snáz.

Epilátory

Náš obličej má řadu citlivých míst a epilace chloupků je právě z tohoto důvodu velmi náročný úkon. Musíme u něj postupovat velmi obezřetně, abychom si neponičili pokožku. Pokud se pro epilaci rozhodnete, dejte si záležet na výběru samotného epilátoru.

V dnešní době existují specializované epilátory právě na chloupky v obličeji. Tyto epilátory disponují hlavicemi, které jsou  mnohem menší než u standardních epilátorů. Díky tomu vás dokáží zbavit chloupků v každé části vašeho obličeje. Ať už se nachází například na tváři, mezi obočím, či v okolí nosu. Epilace má dlouhotrvající charakter a můžete se těšit až na 4 týdny hladké pleti.

IPL epilátory

Kromě klasických epilátorů jsou k dispozici i například IPL epilátory s technologií, která využívá světlo o vysoké frekvenci a intenzitě. Ty jsou však kvůli možnému zasažení očí světlem, které z nich vychází, doporučeny jen pro epilaci do úrovně horního rtu. 

Pokud vás možnost epilátorů zaujala, doporučujeme si nejprve přečíst některý z článků, který porovnává jejich vlastnosti. Ať si skutečně vyberete ten, který bude nejvíce odpovídat vašim potřebám. Musíme vás upozornit, že ani klasické, ani IPL epilátory, vás nezbaví chloupků natrvalo a budete je muset používat opakovaně. Pokud tedy hledáte trvalé řešení, bude pro vás spíše zajímavá epilace za použití laseru.

Laserová epilace chloupků

Laserovou epilaci můžete využít pro chloupky na obličeji, ale hodí se například i na chloupky v podpaží či tříslech. Tato metoda spočívá ve vyslání diodového laserového paprsku přímo do vlasového folikulu, tím ničí kořínky chloupku, aniž by ovlivňovala přilehlé oblasti. Mezi její hlavní výhody patří vysoká úspěšnost. Jedná se až o 92 %. Navíc zasáhne všechny typy chloupků, bez ohledu na jejich barvu, umístění či tloušťku. Snadno si tak poradí i se světlými chloupky.

Laserová epilace pracuje s radiofrekvenční energií, čímž umožňuje eliminaci chlupové cibulky včetně folikulu, který klasický laser není schopen odstranit. Díky tomu prostupuje hlouběji do pokožky a zajišťuje tak trvalý charakter epilace.

Odstranění chloupků pomocí laserové epilace provádíme i na naší klinice DERMAESTET, s.r.o. Pro více informací o této metodě nás neváhejte kontaktovat, případně si přečtěte náš článek, ve kterém se věnujeme právě přípravě na laserovou epilaci.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne — do nedávna pro většinu lidí zcela neznámý pojem. S nutností každodenního nošení roušky však získává zcela jiný rozměr. Co se pod tímto neobvyklým pojmem skrývá? Jak se maskne projevuje, jak předcházet jeho vzniku a jak jej co nejefektivněji léčit? Na otázky ohledně tohoto nepříjemného důsledku dnešní doby jsme se zeptali MUDr. Michaely Gottvaldové.

číst více
Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Krásná pleť bez vrásek a nedokonalostí je snem každé ženy. V Dermaestet se tyto sny snažíme klientkám plnit díky moderním metodám estetické medicíny. K jedněm z nejoblíbenějších se řadí právě omlazení full face laserem. Jaké obtíže pomáhá řešit a s čím počítat během a po ošetření, nám v rozhovoru prozradila MUDr. Michaela Gottvaldová, naše lékařka zabývající se estetickou, ale i klasickou dermatologií.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.