Epilace laserem — odhalte benefity trvalé epilace

Epilace laserem je ideální způsob, jak se trvale zbavit nežádoucích chloupků na různých partiích těla a také účinně řeší problémy se zarůstajícími chloupky. Víte, pro které partie se laserová epilace hodí nejlépe, jak vlastně probíhá a jaké jsou její hlavní přednosti?

Poradíme vám, jak se díky laserové epilaci zbavit chloupků jednou provždy, navíc bez zdlouhavých procedur a věčného boje s podrážděnou pokožkou.

 

Epilace vs. depilace — znáte hlavní rozdíly?

Epilace představuje odstranění chloupků i s kořínkem. Může být buď dočasná — prostřednictvím epilátorů a epilačních vosků nebo trvalá — pomocí laserů. U laserové epilace je tato vlastnost dána schopností laserového paprsku proniknout do vlasového folikula a efektivně ničit vlasové kořínky.

Naproti tomu při klasické depilaci žiletkou, depilačními krémy nebo strojkem dochází pouze k odstranění části chloupku na povrchu kůže, který poměrně brzy dorůstá.

 

Trvalé odstranění chloupků nikdy nebylo snazší

Pravidelné holení a odstraňování chloupků zabírá spoustu času, není komfortní a často také způsobuje nežádoucí vysušení a podráždění pokožky. Skvělou alternativou, jak se této neoblíbené činnost nadobro zbavit, a zároveň se těšit z perfektně hladké pokožky, představuje trvalé odstranění chloupků pomocí laserové epilace

Díky přesnému zacílení a efektivitě laserových paprsků, je možné touto permanentní metodou ošetřit téměř jakoukoliv oblast.

 

Jaké partie jsou vhodné pro epilaci laserem?

Pomocí diodového laseru je možné odstranit všechny druhy chloupků, bez ohledu na to, na jaké partii těla se nachází, a jak je daná oblast rozsáhlá. 

„Na naší klinice nejčastěji provádíme epilaci podpaží, třísel, lýtek, intimních partií, horního rtu nebo nežádoucích chloupků mezi obočím. Stejně účinná je laserová epilace také v oblasti zad, hrudi nebo rukou“ sdělila MUDr. Michaela Gottvaldová, lékařka kliniky Dermaestet se specializací na dermatologii a estetickou medicínu.

 

Možné kontraindikace a nejlepší roční období pro ošetření

Kontraindikací laserové epilace je epilepsie, nádorové onemocnění kůže, ekzém v místě ošetření a také zánětlivá a jiná akutní kožní onemocnění. Laserovou epilaci rovněž není možné provádět při výrazném opálení kůže, u osob s fototypem IV.—VI. (velmi tmavá pleť), v místě tetování a také okolo ústí zvukovodu a v nose.

Nejlepším obdobím pro podstoupení laserové epilace je jaro, podzim a zima. Jednak není kůže v tuto dobu vystavena slunci, a také je potřeba počítat s tím, že ošetření je nutné podstoupit v 6—10 opakováních cca po 6 týdnech. Pokud tedy toužíte po hladké pokožce do léta, je potřeba si ošetření naplánovat opravdu se značným předstihem. Naopak léto je pro ošetření obdobím nejméně vhodným. Důvodem je nutnost chránit po ošetření pokožku pokožku před slunečním zářením.

 

Hlavní přednosti laserové epilace

K hlavním přednostem epilace laserem patří vysoká úspěšnost odstraňování nežádoucích chloupků. Navíc zasahuje všechny typy chloupků, bez ohledu na jejich barvu, umístění nebo tloušťku. Výhodou je také téměř bezbolestná aplikace (dopad laserového paprsku lze přirovnat ke štípnutí), kterou lze ještě podpořit aplikací znecitlivujícího chladivého krému

Za laserovou epilaci je občas nesprávně zaměňována epilace pomocí IPL neboli epilace pomocí intenzivního pulzního světla. Tato technologie je založená na generování světelných záblesků o různé vlnové délce prostřednictvím xenonových výbojek. Mezi hlavní nevýhody této metody patří zejména to, že je zaměřena spíše na zpomalení růstu chloupků než na jejich zničení. Dobrých výsledků je dosahováno spíše u tmavších a hrubších chloupků.

 

  • Vysoká úspěšnost odstraňování nežádoucích chloupků
  • Bezbolestná aplikace díky chladivému gelu
  • Zasáhne světlé i krátké chloupky
  • Vhodné pro včechny místa na těle
  • Rychlé, bezpečné a bezbolestné ošetření
  • Po ošetření odcházíte domů

 

Jak probíhá laserová epilace?

Epilace pomocí laseru spočívá ve vyslání laserového paprsku s určitým množstvím energie a specifickou vlnovou délkou přímo do vlasového folikulu. Na tuto vlnovou délku jsou citlivé pouze molekuly melaninu – barviva v chloupcích, které se zahřejí a zničí přilehlé oblasti, tj. kořínek chloupku a zárodečné buňky, ze kterých chloupek vzniká. Díky tomu kořínky chloupku efektivně ničí, aniž by ovlivňovala přilehlé oblasti.

 

Na klinice Dermaestet provádíme laserovou epilaci chloupků pomocí nejmodernějšího diodového laseru. Tato technologie navíc využívá i působení radiofrekvenční energie. V době záblesku laserového světla tak přístroj vyšle zároveň i radiofrekvenční energii, která danou oblast současně prohřeje. Díky tomu je možné použít nižší hodnoty laserového záření, s čímž je spojeno nižší riziko poškození okolních tkání. Zároveň je možné dosáhnout lepších výsledků a současně i redukce světlejšího ochlupení.

Právě radiofrekvenční energie umožňuje eliminaci cibulek chloupků včetně folikulu, který klasický laser není schopen odstranit. Díky tomu prostupuje hlouběji do pokožky a zajišťuje trvalý charakter epilace.

Průběh ošetření je pro většinu klientů komfortní a trvá od pěti minut do tří hodin, v závislosti na velikosti ošetřovaných partii. Epilace obličeje obvykle zabere 10 minut, nejdéle trvá depilace dolních končetin — až 3 hodiny. Ihned po ošetření pacient odchází domů a nemusí dodržovat žádný speciální režim.

 

Laserovou epilaci lze podstoupit pouze ve specializovaných zařízeních, protože obsluha diodového laserového epilátoru vyžaduje odborné proškolení personálu. Na naší brněnské klinice Dermaestet tuto možnost našim zákazníkům poskytujeme a nabízíme jim možnost vyzkoušet profesionální laserovou epilaci s trvalými výsledky pod dohledem předních odborníků v dermatologii. Objevte tu nejlepší péči v oblasti epilace v Brně.

 

Příprava a režim před a po epilaci laserem

 

Příprava před laserovou epilací vás nijak zásadně neomezí. Je potřeba dodržet jenom několik důležitých bodů. Režim po ošetření vyžaduje především omezení pobytu na slunci. Jaké jsou nejdůležitější aspekty úspěšné laserové epilace?

 

Před laserovou epilací se vyhněte jiným druhům epilace

Alespoň měsíc před laserovou epilací nepoužívejte žádné epilační metody odstranění chloupků, při nichž dochází k narušení struktury kořínku, na kterou během ošetření laserová energie působí. Jedná se například o trhání chloupků pinzetou, voskovým páskem či epilačním strojkem. Pokud je kořínek tímto způsobem odstraněn, laserový přístroj jej není schopen zaměřit a následně odstranit s trvalým efektem. Den před ošetřením danou oblast pečlivě oholte, u jemných chloupků postačí 2 dny předem. 

Je také potřeba počítat s tím, že pro dokonalý výsledek je nutné podstoupit sérii ošetření. Celkový počet je individuální, obvykle se jedná o 6—10 opakování, v závislosti na konkrétní partii. Chloupky na těle se totiž v době ošetření nachází v různé růstové fázi. Pro jejich efektivní odstranění je nutné postupně všechny zachytit a zničit v aktivní růstové fázi, kdy obsahují nejvíce pigmentu.

Před ošetřením se vyhněte opalování. V případě nutnosti pobývat na slunci používejte krémy s vysokými UVA a UVB faktory (SPF 50+).

Po laserové operaci promazávejte kůži

Bezprostředně po epilaci laserem může být kůže v ošetřované oblasti podrážděná (svědění, pálení, lehký otok). Někdy můžete na kůži vidět i zbytky černých chloupků, které ale během týdne samy zmizí. 

Po laserové epilaci kůži poctivě promazávejte minimálně po dobu čtyř dnů (ideálně co nejdéle). Nejvhodnější přípravky vám, s ohledem na typ vaší pokožky, doporučí ošetřující lékař či proškolená zdravotní sestra. Několik týdnů po ošetření (obzvlášť při pobytu na slunci) důkladně chraňte daná místa kvalitními krémy s vysokým UV faktorem.  

V prvních 3 dnech po ošetření se také vyvarujte návštěvy sauny, kryokomory nebo bazénu. Pokud jste podstoupili epilaci podpaží, není vhodné po dobu 24 hodin používat deodoranty ve spreji. 

Na fotografiích vlevo můžete vidět pokožku před ošetřením. Vpravo pak výslednou podobu po kompletní sérii ošetření laserovou epilací.

Před a po ošetření laserem
 
Před a po ošetření laserem

 

Před a po ošetření laserem
 

Zbavte se nechtěných chloupků elegantně a jednou pro vždy, díky účinné a pohodlné laserové epilaci. Ušetříte čas, vaši pokožku a ve výsledku i peněženku. Užívejte si hladkou kůži bez neustálých myšlenek na zdlouhavé a opakované holení. 

Pokud máte jakékoliv další otázky k laserové epilaci, obraťte se na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou a vysvětlí vše potřebné.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.