Epilace laserem — zbavte se chloupků navždy

Epilace laserem je ideální způsob, jak se trvale zbavit nežádoucích chloupků na různých partiích těla. Laser také účinně řeší problémy se zarůstajícími chloupky. Víte, pro které partie se laserová epilace hodí nejlépe, jak vlastně probíhá a jaké jsou její hlavní přednosti? Poradíme vám, jak se díky laserové epilaci zbavit chloupků jednou provždy, navíc bez zdlouhavých procedur a věčného boje s podrážděnou pokožkou.

Epilace vs. depilace

Epilace představuje odstranění chloupků i s kořínkem. Může být buď dočasná, prostřednictvím epilátorů a epilačních vosků nebo trvalá za použití laseru. U laserové epilace je tato vlastnost dána schopností laserového paprsku proniknout do vlasového folikulu a tím zničit vlasové kořínky.

Naproti tomu při klasické depilaci žiletkou, depilačními krémy nebo strojkem dochází pouze k odstranění části chloupku na povrchu kůže, a ten brzy zase dorůstá.

Trvalé odstranění chloupků nikdy nebylo snazší

Pravidelné holení a odstraňování chloupků zabírá spoustu času, není komfortní a často také způsobuje nežádoucí vysušení a podráždění pokožky. Skvělou alternativou, jak se této neoblíbené činnosti nadobro zbavit a zároveň se těšit z perfektně hladké pokožky představuje trvalé odstranění chloupků pomocí laserové epilace.

Díky přesnému zacílení a efektivitě laserových paprsků, je možné touto permanentní metodou ošetřit téměř jakoukoliv partii.

Jaké partie jsou pro epilaci laserem vhodné?

Pomocí diodového laseru je možné odstranit všechny druhy chloupků, bez ohledu na to, na jaké partii těla se nachází, a jak je daná oblast rozsáhlá. Na naší klinice nejčastěji provádíme epilaci podpaží, třísel, lýtek, intimních partií, horního rtu nebo nežádoucích chloupků mezi obočím. Stejně účinná je laserová epilace také v oblasti zad, hrudi nebo rukou.

Osvoboďte se od nežádoucích chloupků díky laserové epilaci na míru

Při epilaci je výběr správné technologie jedním z klíčových faktorů. V kombinaci se správným postupem aplikace jsme schopni dosáhnout dlouhotrvajících účinků. Svěřte se do rukou odborníků na naší klinice, kteří mají bohaté zkušenosti s laserovou epilací a jsou schopni přizpůsobit postup vašemu typu pokožky.
Více informací

Možné kontraindikace a nejlepší roční období pro ošetření

Kontraindikací laserové epilace je epilepsie, nádorové onemocnění kůže, ekzém v místě ošetření a také zánětlivá a jiná akutní kožní onemocnění. Laserovou epilaci rovněž není možné provádět při výrazném opálení kůže, u osob s fototypem IV.—VI. (velmi tmavá pleť), v místě tetování a také okolo ústí zvukovodu a v nose.

Nejvhodnějším obdobím pro podstoupení laserové epilace je jaro, podzim a zima. Jednak není kůže v tuto dobu vystavena slunci, a také je potřeba počítat s tím, že ošetření je nutné podstoupit v 6 až 10 opakováních po cca 6 týdnech. Pokud tedy toužíte po hladké pokožce do léta, je potřeba si ošetření naplánovat opravdu se značným předstihem. Naopak léto je pro ošetření obdobím nejméně vhodným. Důvodem je nutnost důsledné ochrany ošetřených partií před slunečním zářením.

Hlavní přednosti laserové epilace

K hlavním přednostem epilace laserem patří vysoká úspěšnost odstraňování nežádoucích chloupků. Navíc zasahuje všechny typy chloupků, bez ohledu na jejich barvu, umístění nebo tloušťku. Výhodou je také téměř bezbolestná aplikace (dopad laserového paprsku lze přirovnat ke štípnutí), kterou lze ještě podpořit aplikací znecitlivujícího chladivého krému.

Za laserovou epilaci je občas nesprávně zaměňována epilace pomocí IPL (epilace pomocí intenzivního pulzního světla). Tato technologie je založená na generování světelných záblesků o různé vlnové délce prostřednictvím xenonových výbojek. Mezi hlavní nevýhody této metody patří zejména to, že je zaměřena spíše na zpomalení růstu chloupků než na jejich zničení. Dobrých výsledků je dosahováno spíše u tmavších a hrubších chloupků.

Jak laserová epilace probíhá

Epilace pomocí laseru spočívá ve vyslání laserového paprsku s určitým množstvím energie a specifickou vlnovou délkou přímo do vlasového folikulu. Na tuto vlnovou délku jsou citlivé pouze molekuly melaninu – barviva v chloupcích, které se zahřejí a zničí přilehlé oblasti, tj. kořínek chloupku a zárodečné buňky, ze kterých chloupek vzniká. Díky tomu kořínky chloupku efektivně ničí, aniž by ovlivňovala přilehlé oblasti.

Na naší klinice Dermaestet provádíme laserovou epilaci chloupků pomocí nejmodernějšího diodového laseru. Tato technologie navíc využívá i působení radiofrekvenční energie. V době záblesku laserového světla tak přístroj vyšle zároveň i radiofrekvenční energii, která danou oblast současně prohřeje. Díky tomu je možné použít nižší hodnoty laserového záření, s čímž je spojeno nižší riziko poškození okolních tkání. Zároveň je možné dosáhnout lepších výsledků a současně i redukce světlejšího ochlupení.

Právě radiofrekvenční energie umožňuje eliminaci cibulek chloupků včetně folikulu, který klasický laser není schopen odstranit. Díky tomu prostupuje hlouběji do pokožky a zajišťuje trvalý charakter epilace.

Průběh ošetření je pro většinu klientů komfortní a trvá od pěti minut do tří hodin, v závislosti na velikosti ošetřovaných partii. Epilace obličeje obvykle zabere 10 minut, nejdéle trvá depilace dolních končetin a to až 3 hodiny. Ihned po ošetření můžete odejít domů a není třeba dodržovat žádný speciální režim.

Laserovou epilaci lze podstoupit pouze ve specializovaných zařízeních, protože obsluha diodového laserového epilátoru vyžaduje odborné proškolení personálu. Na naší klinice tuto možnost našim zákazníkům poskytujeme a nabízíme jim možnost vyzkoušet profesionální laserovou epilaci s trvalými výsledky pod dohledem předních odborníků v dermatologii. Objevte tu nejlepší péči v oblasti epilace v Brně.

Příprava a režim před a po epilaci laserem

Příprava před laserovou epilací vás nijak zásadně neomezí. Je potřeba dodržet jenom několik důležitých bodů. Režim po ošetření vyžaduje především omezení pobytu na slunci. Jaké jsou nejdůležitější aspekty úspěšné laserové epilace?

Před laserovou epilací se vyhněte jiným druhům epilace

Alespoň měsíc před laserovou epilací nepoužívejte žádné epilační metody odstranění chloupků, při nichž dochází k narušení struktury kořínku, na kterou během ošetření laserová energie působí. Jedná se například o trhání chloupků pinzetou, voskovým páskem či epilačním strojkem. Pokud je kořínek tímto způsobem odstraněn, laserový přístroj jej není schopen zaměřit a následně odstranit s trvalým efektem. Den před ošetřením danou oblast pečlivě oholte, u jemných chloupků postačí oholení 2 dny předem.

Je také potřeba počítat s tím, že pro dokonalý výsledek je nutné podstoupit sérii ošetření. Celkový počet je individuální, obvykle se jedná o 6 až 10 opakování, v závislosti na konkrétní partii. Chloupky na těle se totiž v době ošetření nachází v různé růstové fázi. Pro jejich efektivní odstranění je nutné postupně všechny zachytit a zničit v aktivní růstové fázi, kdy obsahují nejvíce pigmentu.

Před ošetřením se vyhněte opalování. V případě nutnosti pobytu na slunci používejte krémy s vysokými UVA a UVB faktory (SPF 50+).

Péče po zákroku

Bezprostředně po epilaci laserem může být kůže v ošetřované oblasti podrážděná (svědění, pálení, lehký otok). Někdy můžete na kůži vidět i zbytky černých chloupků, které ale během 1 týdne samy zmizí.

Po laserové epilaci kůži poctivě promazávejte minimálně po dobu čtyř dnů (ideálně co nejdéle). Nejvhodnější přípravky vám s ohledem na typ vaší pokožky doporučí ošetřující lékař či proškolená zdravotní sestra. Několik týdnů po ošetření (obzvlášť při pobytu na slunci) důkladně chraňte daná místa kvalitními krémy s vysokým UV faktorem (SPF 50+).

V prvních 3 dnech po ošetření se také vyvarujte návštěvy sauny, kryokomory nebo bazénu. Pokud jste podstoupili epilaci podpaží, není vhodné po dobu 24 hodin používat deodoranty ve spreji.

Na fotografiích vlevo můžete vidět pokožku před ošetřením. Vpravo pak výslednou podobu po kompletní sérii ošetření laserovou epilací.

Zbavte se nechtěných chloupků elegantně a jednou pro vždy, díky účinné a pohodlné laserové epilaci. Ušetříte čas, vaši pokožku a ve výsledku i peněženku. Užívejte si hladkou kůži bez neustálých myšlenek na zdlouhavé a opakované holení.

Pokud máte jakékoliv další otázky k laserové epilaci, obraťte se na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou a vysvětlí vše potřebné.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram