Jak léčit zánět pochvy?

Zánět pochvy je choulostivé onemocnění, které způsobují různé bakterie a mikroorganismy. Jedná se o častou příčinu návštěvy gynekologa a ačkoliv jsou záněty pochvy nepříjemné, lze je většinou vyléčit bez následků. Pokud ovšem zůstávají neléčené, může se z nich stát chronické onemocnění, které vede až k neplodnosti.

Kytička na intimích místech

Jaké jsou příčiny zánětů pochvy?

Příčin zánětů může být celá řada. Dle portálu mojezdravi.cz se jedná například o:

  • užívání antibiotik – ty „zabíjí“ nežádoucí i příznivé mikroorganismy v pochvě,
  • hormonální změny – vyšší hladina estrogenů způsobuje změny pH v pochvě (například při těhotenství nebo také při užívání antikoncepce),
  • oslabenou imunitu,
  • nevhodnou stravu (například s vysokým podílem cukrů),
  • špatné hygienické návyky – utírání genitálu směrem od řitního otvoru k pochvě, používání parfémovaných toaletních papírů, menstruačních vložek a tampónů, příliš časté mytí genitálu dráždivou kosmetikou,
  • nevhodné prádlo – těsné a umělé spodní prádlo vytváří teplé a vlhké prostředí, ve kterém se kvasinky dobře množí, stejně rizikové může být v létě delší setrvání v mokrých plavkách nebo nošení těsných džín,
  • rizikové sexuální chování.

Mezi příznaky infekce patří například svědění, pálení při močení, otok a často i bílý hrudkovitý výtok. Samozřejmě záleží na příčině zánětu.

Způsoby léčby zánětů

Poševní záněty, kvasinkové infekce, mykózy a celkově vaginální obtíže jsou v dnešní době skutečně časté a existuje celá řada léčebných postupů. V lékárně si můžete například zakoupit vaginální tablety či globule a masti, které seženete bez lékařského předpisu.

Pokud jsou ovšem gynekologické obtíže bakteriálního původu, pak na ně bývají předepisována antibiotika. V případě, že si nejste jisté, o jaký zánět se jedná, navštivte svého gynekologa, který vám již doporučí nejvhodnější léčbu.

Pokud upřednostňujete přírodní medicínu, pak vyzkoušejte například bylinnou tinkturu z penízovky, česneku, tinkturu z grepových jader, červeného lapacha a houby šiitake. Existují například i bylinné čaje, bylinkové sedací koupele, apod. Více informací o přírodních možnostech léčby naleznete v některých ze specializovaných článků.

Dlouhodobé řešení s pomocí laserové terapie

Pokud ovšem trpíte záněty pochvy často a navíc vás trápí například pocity suchosti, je na místě zvážit další možné řešení. Zmíněné pocity suchosti mohou mít vliv nejen na sexuální život, ale bývají také příčinou zmíněných mykotických poševních zánětů. Suchosti a dalších nepříjemných pocitů v oblasti intimních partií vás trvale dokáže zbavit CO2 laser. Tento laserový zákrok si dokáže poradit i s chronickými záněty pochvy. 

Samotný zákrok je velmi rychlý a bezbolestný. Zlepší imunitu vašich intimních partií vůči opakovaným infekcím pochvy nebo zánětům močových cest. Tento zákrok provádíme i u nás na klinice Dermaestet. Pokud se o možnostech zákroku chcete dozvědět bližší informace, kontaktujte nás. Rádi vaše dotazy zodpovíme.

Samotný zákrok je velmi rychlý a zcela bezbolestivý. Zlepší imunitu vašich intimních partií vůči opakovaným infekcím pochvy nebo zánětům močových cest. Tento zákrok provádíme i u nás na klinice Dermaestet. Pokud se o možnostech zákroku chcete dozvědět bližší informace, kontaktujte nás. Rádi vaše dotazy zodpovíme.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Vrásky na čele – jak se jich zbavit?

Vrásky na čele – jak se jich zbavit?

Prohlubující se vrásky na čele a mezi obočím představují od určitého věku zejména pro ženy nechtěný estetický problém. Někomu samozřejmě mohou přidávat na charismatu, většina lidí se s nimi však jenom nerada smiřuje. Pokud řešíte, jak se účinně zbavit vrásek na čele a toužíte se opět radovat při pohledu na svou krásně vypadající mladistvou pleť, pak je tento článek určen přímo pro vás.

číst více
Jak zhubnout v obličeji?

Jak zhubnout v obličeji?

Obličej je problematickou částí mnoha žen. Oteklost a nehezká druhá brada je nejčastěji spojena s nadváhou a špatným životním stylem. Svoji roli ale hraje samozřejmě také genetika či věk. Ať tak či tak, dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak tento nepříjemný problém řešit. Vybrali jsme pro vás 5 tipů, díky kterým se zbavíte nadbytečného tuku v obličeji a získáte tolik potřebné sebevědomí.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.