Odstranění vrásek pomocí botulotoxinu

Co vás trápí

  • Vrásky mračení kořene nosu, tzv. glabela
  • Horizontální vrásky údivu na čele
  • Vějířkové vrásky úsměvu v okolí očí

Vhodné pro partie

Krásná řena dostává injekci do glabely

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 15 - 30 minut
 • Typ anestezie bez anestezie
 • Doba rekonvalescence žádná
 • Cena zákroku od 1200 Kč
Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line. Rezervovat termín

Popis zákroku

Navrátí mladistvější vzhled

Omlazení pomocí botulotoxinu je zaručený způsob k odstranění mimických vrásek, především v horní polovině obličeje. Nejčastěji se využívá pro vyhlazení vrásek mračení v oblasti kořene nosu, tzv. glabely. Dále řeší horizontální vrásky údivu a vrásky v okolí očí. V případě hodně hlubokých vrásek je často zapotřebí použít i výplňový materiál pro příslušnou oblast.

Na naší klinice používáme silně naředěnou formu botulotoxinu, která se používá v mnoha oborech moderní medicíny. Okolo botulotoxinu vzniklo mnoho mýtů a předsudků díky mylným interpretacím a neprofesionálním aplikacím tohoto přípravku. V Dermaestet se těchto věcí bát nemusíte. U nás naleznete nejen špičkové odborníky, ale také exkluzivní přístup a návrh optimálního řešení vašeho problému.

„Všichni jsou zde velmi příjemní a ochotně vše vysvětlí. Péče profesionální, vše vždy vypadá přirozeně. Za mě jednoznačně nejlepší v Brně.“

Tereza B., zdroj: Facebook

Prevence před vráskami

Nadměrné opalování, kouření, hormonální vlivy – to vše příspívá ke stárnutí kůže. Dalším vlivem jsou i mimické svaly, které při nadměrném stahování přispívají k tvorbě mimických vrásek. Řešením je aplikace botulotoxinu, který je vhodný pro ženy i muže od 18 let. Jedná se o zaručený způsob, jak se vrásek zbavit a zároveň zamezit jejich dalšímu prohlubování.

Naši odborníci dokáží aplikovat látku tak, aby váš obličej působil mladistvým a přirozeným dojmem. Do příslušné oblasti se aplikuje velmi malá dávka botulotoxinu, který poté blokuje přenos impulzu z nervu na sval a ten se přestane pohybovat. Tohoto efektu se hojně využívá i v jiných oborech medicíny k léčbě různých nervosvalových onemocnění, ale také při odstranění pocení, které je v Dermaestet oblíbeným řešením mnoha klientů.

Svěřte se do péče profesionálů

Při úvodní konzultaci s naším specialistou se dozvíte, jaké způsoby ošetření jsou pro vaši pokožku vhodné. V případě hlubších vrásek bývá totiž potřeba aplikace botulotoxinu i s výplňovým materiálem nejčastěji na bázi kyseliny hyaluronové. Následuje stanovení termínu zákroku, některá ošetření lze provést v rámci konzultace.

Jedná se o mininvazivní zákrok a navíc trvající pár minut. Botulotoxin se aplikuje tenkou jehlou, tzv. inzulinkou, pod kůži do příslušné oblasti. Zákrok není bolestivý, injekční podání lze přirovnat ke štípnutí. Avšak pro maximální pohodlí našich klientů lze použít i lokální anestetikum. Minimálně v den aplikace dále nedoporučujeme užívání tablet snižující srážení krve – Acylpyrin, Aspirin apod.

 • Pro odstranění vrásek i pro prevenci stárnutí
 • Velmi rychlý miniinvazivní zákrok
 • Bez řezu a nutnosti anestezie
 • Účinek prodloužen při opětovných aplikacích
 • Bez rekonvalescence

Počet pacientů, kteří podstoupili tento zákrok

Poprvé účinek na 3 měsíce, poté až na rok

Po provedené aplikaci nedoporučujeme 4 hodiny následující aktivity – lehat si, prudce se předklánět či se dotýkat ošetřované oblasti, aby botulotoxin nezpůsobil spadnutí očních víček či jiné komplikace. Do 48 hodin po zákroku nedoporučujeme prudké slunění, cestování letadlem, kosmetické ošetření pleti či masáže a pití alkoholu, který snižuje účinek působení botulotoxinu.

První změny pocítíte v ošetřené oblasti 2. až 3. den po zákroku v podobě pocitu mírného zatuhnutí. Úplný výsledek zákroku se dostaví za 2 až 3 týdny. Pokožka je pak viditelně uvolněnější, vrásky poté buď zmizí, nebo jsou méně hluboké. Po 4 až 6 měsících účinek botulotoxinu pomalu ustoupí. To je doba, kterou naše tělo potřebuje na obnovení poškozených nervových vláken. Poté je možná opětovná aplikace botulotoxinu. Výhodou je, že při dalších aplikacích může botulotoxin vydržet až 12 měsíců. Důvodem tohoto prodlouženého efektu je, že po odeznění účinků botulotoxinu nedochází k návratu smrštovací schopnosti svalu v původní míře.

Podívejte se na video

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Zuzana Vykutilová

MUDr. Zuzana Vykutilová

Uznávaná lékařka v oboru estetické dermatologie a plastické chirurgie

Botulotoxin v rukách odborníka je skvělým přípravkem pro odstranění vrásek, i těch hlubších, na které jiné neinvazivní metody nestačí. Jedná se o miniinvazivní zákrok, kterým lze dosáhnout velmi dobrých výsledků. Navíc skvěle působí i jako prevence před tvorbou dalších vrásek a prohlubování těch stávajících.

Klienti mají z této metody obavy a strach, které jsou často spojeny se špatnými zkušenostmi okolí či nemají dostatek informací. Při profesonální aplikaci botulotoxinu a dodržení doporučení po zákroku, není důvod k obavám.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je zákrok vhodný?

Botulotoxin je vhodný pro ženy i muže od 18 let. Po aplikaci vrásky zcela vymizí a zamezí se dalšímu prohlubování, proto je někdy botulotoxin aplikován i preventivně.

Lze použít botulotoxin preventivně?

Ano, botulotoxin je pro tyto případy vhodným řešením. Zamezuje dalšímu prohlubování vrásek mimikou a dalšími vlivy vedoucí ke stárnutí kůže.

Je aplikace botulotoxinu nebezpečná?

Na naší klinice naleznete přípravek s obsahem botulotoxinu v silně zředěné formě, která musí splňovat přísné legislativní normy. Botulotoxin se používá nejen při odstranění vrásek ale i v mnoha jiných oborech moderní medicíny např. pro odstranění šilhání či při léčbě neurologických poruch. Vůči botulotoxinu vzniklo mnoho mýtů a předsudků i kvůli neprofesionálním aplikacím tohoto přípravku. Náš tým je složen ze špičkových odborníků s letitými zkušenostmi, proto se u nás v Dermaestet těchto věcí bát nemusíte.

Jsou nějaká omezení po zákroku?

Po provedené aplikaci nedoporučujeme 4 hodiny následující aktivity – lehat si, prudce se předklánět či se dotýkat ošetřované oblasti, aby botulotoxin nezpůsobil spadnutí očních víček či jiné komplikace. Do 48 hodin po zákroku nedoporučujeme prudké slunění, cestování letadlem, kosmetické ošetření pleti či masáže a pití alkoholu, který snižuje účinnost botulotoxinu..

Jak dlouho vydrží účinek botulotoxinu?

Po 4 až 6 měsících účinek botulotoxinu pomalu ustoupí. To je doba, kterou naše tělo potřebuje na obnovení poškozených nervových vláken. Poté je možná opětovná aplikace.

Jak to, že při dalších aplikacích vydrží botulotoxin déle?

Při dalších aplikacích může botulotoxin vydržet až 12 měsíců. Důvodem tohoto prodlouženého efektu je, že po odeznění účinků botulotoxinu nedochází k návratu smrštovací schopnosti svalu v původní míře.

Ceník

Konzultace je bezplatná, pokud v rámci návštěvy podstoupíte i ošetření. Cena za ošetření se pohybuje od 1200 Kč.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.