Odstranění vrásek pomocí botulotoxinu

Doba ošetření
15 - 30 minut
Typ anestezie
bez anestezie
Rekonvalescence
bez rekonvalescence
Cena zákroku
od 2550,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Obličej a oči Obličej a oči
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Vrásky z mračení u kořene nosu, tzv. glabela
 • Horizontální vrásky na čele
 • Vějířkové vrásky v okolí očí
 • Viditelné dásně zubů při úsměvu, tzv. gummy smile
 • Skřípání zubů

Účinky

 • Pro odstranění vrásek i pro prevenci stárnutí
 • Velmi rychlý miniinvazivní zákrok
 • Bez řezu a nutnosti anestezie
 • Účinek prodloužen při opětovných aplikacích
 • Bez rekonvalescence

Popis zákroku

Omlazení pomocí botulotoxinu je zaručený způsob odstranění mimických vrásek, především v horní polovině obličeje. Nejčastěji se využívá pro vyhlazení vrásek mračení v oblasti kořene nosu, tzv. glabely. Dále řeší horizontální vrásky údivu a vrásky v okolí očí. V případě hodně hlubokých vrásek je často zapotřebí použít i výplňový materiál pro příslušnou oblast.

U nás v Dermaestet používáme silně naředěnou formu botulotoxinu, která se používá v mnoha oborech moderní medicíny. Okolo botulotoxinu vzniklo mnoho mýtů a předsudků díky mylným interpretacím a neprofesionálním aplikacím tohoto přípravku. U nás se těchto věcí bát nemusíte. Na naší klinice naleznete nejen špičkové odborníky, ale také exkluzivní přístup a návrh optimálního řešení vašeho problému.

Prevence před vráskami

Nadměrné opalování, kouření, hormonální vlivy – to vše příspívá ke stárnutí kůže. Dalším vlivem jsou i mimické svaly, které při nadměrném stahování přispívají k tvorbě mimických vrásek. Řešením je aplikace botulotoxinu, který je vhodný pro ženy i muže od 18 let. Jedná se o zaručený způsob, jak se vrásek zbavit a zároveň zamezit jejich dalšímu prohlubování.

Naši odborníci dokáží aplikovat látku tak, aby váš obličej působil mladistvým a přirozeným dojmem. Do příslušné oblasti vám aplikujeme velmi malou dávku botulotoxinu, který poté blokuje přenos impulzu z nervu na sval a ten se přestane pohybovat. Tohoto efektu se hojně využívá i v jiných oborech medicíny k léčbě různých nervosvalových onemocnění, ale i při odstranění pocení, které je v Dermaestet také oblíbeným řešením mnoha klientů.

„Všichni jsou zde velmi příjemní a ochotně vše vysvětlí. Péče profesionální, vše vždy vypadá přirozeně. Za mě jednoznačně nejlepší v Brně.“
Tereza B., zdroj: Facebook

Svěřte se do péče profesionálů

Při úvodní konzultaci s naším specialistou se dozvíte, jaké způsoby ošetření jsou pro vaši pokožku vhodné. V případě hlubších vrásek doporučujeme aplikaci botulotoxinu i s výplňovým materiálem, nejčastěji na bázi kyseliny hyaluronové. Pokud se rozhodnete k zákroku, dá se provést již v rámci konzultace. Aplikaci kyseliny hyaluronové do stejné lokalizace lze provést za cca 3 týdny po aplikaci botulotoxinu, který má v té době již plnou účinnost.

Jedná se o mininvazivní zákrok trvající pár minut. Botulotoxin se aplikuje tenkou jehlou, tzv. inzulinkou, pod kůži do příslušné oblasti. Zákrok není bolestivý, injekční podání lze přirovnat ke štípnutí. Pro vaše maximální pohodlí lze použít i lokální anestetikum. Minimálně v den aplikace dále nedoporučujeme užívání tablet snižující srážení krve – Acylpyrin, Aspirin apod.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Poprvé účinek na 3 měsíce, poté až na rok

Po provedené aplikaci nedoporučujeme 4 hodiny následující aktivity – lehat si, prudce se předklánět či se dotýkat ošetřované oblasti, aby botulotoxin nezpůsobil spadnutí očních víček či jiné komplikace. 48 hodin po zákroku nedoporučujeme sportování, skákání, běhání a jakékoli otřesy. Nedoporučujeme také pití alkoholu (snižuje účinek botulotoxinu), kosmetické ošetření či masáže pleti, prudké slunění nebo cestování letadlem.

První změny pocítíte v ošetřené oblasti druhý až třetí den po zákroku v podobě pocitu mírného zatuhnutí. Úplný výsledek zákroku se dostaví za 2 až 3 týdny. Pokožka je pak viditelně uvolněnější, vrásky buď zmizí, nebo jsou méně hluboké. Po 4 až 6 měsících účinek botulotoxinu pomalu ustoupí. To je doba, kterou naše tělo potřebuje na obnovení nervosvalového přenosu. Poté je možná opětovná aplikace botulotoxinu. Výhodou je, že při dalších aplikacích může botulotoxin vydržet až 12 měsíců. Důvodem prodlouženého efektu je, že po odeznění jeho účinků již nedochází k návratu smrštovací schopnosti svalu v původní míře.

Podívejte se na video

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je zákrok vhodný?

Botulotoxin je vhodný pro ženy i muže od 18 let.

Lze použít botulotoxin preventivně?

Po aplikaci vrásky zcela vymizí a tím se zamezí jejich dalšímu prohlubování, proto se někdy botulotoxin aplikuje i preventivně.

Je aplikace botulotoxinu nebezpečná?

Na naší klinice naleznete přípravek s obsahem botulotoxinu v silně zředěné formě, která musí splňovat přísné legislativní normy. Botulotoxin se používá nejen při odstranění vrásek ale i v mnoha jiných oborech moderní medicíny např. pro odstranění šilhání či při léčbě neurologických poruch. Vůči botulotoxinu vzniklo mnoho mýtů a předsudků i kvůli neprofesionálním aplikacím tohoto přípravku. Náš tým je složen ze špičkových odborníků s letitými zkušenostmi, proto se u nás v Dermaestet těchto věcí bát nemusíte.

Jsou nějaká omezení po zákroku?

Po provedené aplikaci nedoporučujeme 4 hodiny následující aktivity – lehat si, prudce se předklánět či se dotýkat ošetřované oblasti, aby botulotoxin nezpůsobil spadnutí očních víček či jiné komplikace. Do 48 hodin po zákroku nedoporučujeme prudké slunění, cestování letadlem, kosmetické ošetření pleti či masáže a pití alkoholu, který snižuje účinnost botulotoxinu..

Jak dlouho vydrží účinek botulotoxinu?

Po 4 až 6 měsících účinek botulotoxinu pomalu ustoupí. To je doba, kterou naše tělo potřebuje na obnovení nervosvalového přenosu. Poté je možná opětovná aplikace.

Jak to, že při dalších aplikacích vydrží botulotoxin déle?

Při dalších aplikacích může botulotoxin vydržet až 12 měsíců. Důvodem tohoto prodlouženého efektu je, že po odeznění účinků botulotoxinu nedochází k návratu smrštovací schopnosti svalu v původní míře.

Ceník

Konzultace je bezplatná, pokud v rámci návštěvy podstoupíte i ošetření.

Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600
Aplikace botulotoxinu od 2550 do 7500

Hodnocení zákroku

4.7/5 - (26 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram