Odstranění pocení pomocí botulotoxinu

Doba ošetření
10 minut
Typ anestezie
lokální
Rekonvalescence
48 hodin
Cena zákroku
7500,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Nohy Nohy
Paže a ruce Paže a ruce
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Nadměrné pocení – hyperhidróza

Účinky

 • Bez nutnosti rekonvalescence
 • Výsledek přetrvá 4—12 měsíců
 • Prováděno pouze v místním znecitlivění
 • Ošetření zabere pouze pár minut
 • Ošetření je možné kdykoliv opakovat

Popis ošetření

Pro odstranění nadměrného pocení

Nadměrné pocení neboli hyperhidróza je problém, který obvykle negativně ovlivňuje osobní i společenský život. Může být způsobeno geneticky, ale také z důvodu onemocnění jako je diabetes, nadváha, porucha štítné žlázy aj., nebo jako reakce na stresovou situaci, psychické vypětí či nevhodnou životosprávu.

Skvělý způsob, jak předcházet nepříjemným situacím, představuje odborné odstranění pocení pomocí botulotoxinu. Tato účinná látka totiž díky aplikaci pod kůži dokáže až na několik měsíců zastavit nežádoucí nadměrné pocení.

Botulotoxin — nejen na mimické vrásky

Botulotoxin je látka, která se již mnoho let využívá ve zdravotnické a estetické praxi. Právě v těchto odvětvích se uplatňuje jeho schopnost blokovat přenos určitých signálů mezi vzruchovými spoji. Této vlastnosti se využívá nejen při vyhlazování vrásek, ale také pro odstranění nadměrného pocení.

Botulotoxin je možné aplikovat do čela, podpaží, oblasti dekoltu, dlaní, chodidel nebo dalších míst podle potřeby. Účinek je vždy stejný — po aplikaci dochází k blokaci potních žláz a zabránění aktivace pocení v konkrétním místě.

Perfektní přístup a úžasná péče. Na stupnici hodnocení 1—10 bych na základě osobní zkušenosti dala 11, a to zejména díky vstřícnému a velmi lidskému přístupu paní doktorky Vykutilové.
Ilona Žišková Vágnerová, zdroj: Facebook

Omezí pocení až na 12 měsíců

Aplikace botulotoxinu je velmi rychlá a provádíme ji pouze v ambulantním ošetření. Před samotným ošetřením dané místo znecitlivíme pomocí anestetického krému nebo pomocí chladu a poté, pomocí jemné jehličky, aplikujeme několika drobnými vpichy botulotoxin pod kůži. Efekt se obvykle dostaví do 1 týdne. Výsledkem je výrazné omezení až zastavení pocení.

Po ošetření není nutné dodržovat žádný zvláštní režim a klient je schopen se okamžitě vrátit do běžného pracovního režimu.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Účinek se prodlouží další aplikací

Výhodou této procedury je zejména dlouhotrvající efekt. Doba působení botulotoxinu je individuální, ale obvykle klienty zbavuje problémů s nadměrným pocením po dobu 4—12 měsíců. Po uplynutí této doby dochází k postupnému snižování účinnosti.

Právě v tento moment je vhodné ošetření opakovat. Při dalších aplikacích se trvání efektu prodlužuje. Klienti k nám obvykle dochází na reaplikaci jednou ročně.

Nejčastější otázky a odpovědi

Je aplikace botulotoxinu bolestivá?

Vnímání bolesti je velmi individuální. Injekční aplikace do podkoží může citlivějším osobám způsobit mírnou bolest, čemuž se snažíme předcházet aplikací anestetických krémů nebo chlazením.

Za jak dlouho se dostaví efekt ošetření?

První změny jsou zpravidla viditelné 3. den od ošetření, plný efekt se dostaví za 3 týdny až měsíc.

Kdo by se naopak měl této metodě vyhnout?

Ošetření není vhodné pro těhotné a kojící ženy a také pro osoby trpící svalovými slabostmi, neurologickým onemocněními či roztroušenou sklerózou.

Jsou nějaká omezení před a po ošetření?

Po ošetření můžete na kůži, v místě aplikace, zpozorovat menší otoky, modřinky či zarudnutí, které zpravidla do dvou dnů zmizí. Dva dny po ošetření je rovněž vhodné se vyhnout návštěvě sauny, solária a také vyloučit fyzicky náročnou zátěž.

Ceník

Konzultace je bezplatná, pokud v rámci návštěvy podstoupíte i ošetření.

Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600
Aplikace 7500

Hodnocení zákroku

5/5 - (4 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram