Odstranění pocení pomocí botulotoxinu

Co vás trápí

  • Nadměrné pocení – hyperhidróza

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 10 minut
 • Typ anestezie lokální
 • Doba rekonvalescence 48 hodin
 • Cena zákroku 8050 Kč
Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line. Rezervovat termín

Popis ošetření

Pro odstranění nadměrného pocení

Nadměrné pocení neboli hyperhidróza je problém, který obvykle negativně ovlivňuje osobní i společenský život. Může být způsobeno geneticky, ale také z důvodu onemocnění jako je diabetes, nadváha, porucha štítné žlázy aj., nebo jako reakce na stresovou situaci, psychické vypětí či nevhodnou životosprávu.

Skvělý způsob, jak předcházet nepříjemným situacím, představuje odborné odstranění pocení pomocí botulotoxinu. Tato účinná látka totiž díky aplikaci pod kůži dokáže až na několik měsíců zastavit nežádoucí nadměrné pocení.

Perfektní přístup a úžasná péče. Na stupnici hodnocení 1—10 bych na základě osobní zkušenosti dala 11, a to zejména díky vstřícnému a velmi lidskému přístupu paní doktorky Vykutilové.

Ilona Žišková Vágnerová, zdroj: Facebook

Botulotoxin — nejen na mimické vrásky

Botulotoxin je látka, která se již mnoho let využívá ve zdravotnické a estetické praxi. Právě v těchto odvětvích se uplatňuje jeho schopnost blokovat přenos určitých signálů mezi vzruchovými spoji. Této vlastnosti se využívá nejen při vyhlazování vrásek, ale také pro odstranění nadměrného pocení.

Botulotoxin je možné aplikovat do čela, podpaží, oblasti dekoltu, dlaní, chodidel nebo dalších míst podle potřeby. Účinek je vždy stejný — po aplikaci dochází k blokaci potních žláz a zabránění aktivace pocení v konkrétním místě.

Omezí pocení až na 12 měsíců

Aplikace botulotoxinu je velmi rychlá a provádíme ji pouze v ambulantním ošetření. Před samotným ošetřením dané místo znecitlivíme pomocí anestetického krému nebo pomocí chladu a poté, pomocí jemné jehličky, aplikujeme několika drobnými vpichy botulotoxin pod kůži. Efekt se obvykle dostaví do 1 týdne. Výsledkem je výrazné omezení až zastavení pocení.

Po ošetření není nutné dodržovat žádný zvláštní režim a klient je schopen se okamžitě vrátit do běžného pracovního režimu.

 • Bez nutnosti rekonvalescence
 • Výsledek přetrvá 4—12 měsíců
 • Prováděno pouze v místním znecitlivění
 • Ošetření zabere pouze pár minut
 • Ošetření je možné kdykoliv opakovat

Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Účinek se prodlouží další aplikací

Výhodou této procedury je zejména dlouhotrvající efekt. Doba působení botulotoxinu je individuální, ale obvykle klienty zbavuje problémů s nadměrným pocením po dobu 4—12 měsíců. Po uplynutí této doby dochází k postupnému snižování účinnosti.

Právě v tento moment je vhodné ošetření opakovat. Při dalších aplikacích se trvání efektu prodlužuje. Klienti k nám obvykle dochází na reaplikaci jednou ročně.

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Zuzana Jelínková

MUDr. Zuzana Jelínková

Uznávaná lékařka v oboru plastické chirurgie

Aplikace botulotoxinu je velmi rychlá a provádíme ji pouze v lokálním znecitlivění. Jedná se o rychlé a velmi účinné ošetření, které je mezi našimi klienty velmi oblíbené. Přetrvání efektu je individuální a prodlužuje se při každém opakování. Alternativou k tomuto ošetření je odstranění pocení metodou Slimlipo, jehož efekt je dlouhodobý. V tomto případě se již jedná o větší invazivní zákrok s nutností rekonvalescence a určitými režimovými opatřeními. Je nutné podotknout, že prostřednictvím této metody se nedá řešit pocení celého těla, ale pouze konkrétních menších oblastí, jako je podpaží, dlaně nebo plosky. Musíme si uvědomit, že pocení je pro lidský organismus nezbytné k termoregulaci a není tedy možné jej zastavit plošně.

Nejčastější otázky a odpovědi

Je aplikace botulotoxinu bolestivá?

Vnímání bolesti je velmi individuální. Injekční aplikace do podkoží může citlivějším osobám způsobit mírnou bolest, čemuž se snažíme předcházet aplikací anestetických krémů nebo chlazením.

Za jak dlouho se dostaví efekt ošetření?

První změny jsou zpravidla viditelné 3. den od ošetření, plný efekt se dostaví za 3 týdny až měsíc.

Kdo by se naopak měl této metodě vyhnout?

Ošetření není vhodné pro těhotné a kojící ženy a také pro osoby trpící svalovými slabostmi, neurologickým onemocněními či roztroušenou sklerózou.

Jsou nějaká omezení před a po ošetření?

Po ošetření můžete na kůži, v místě aplikace, zpozorovat menší otoky, modřinky či zarudnutí, které zpravidla do dvou dnů zmizí. Dva dny po ošetření je rovněž vhodné se vyhnout návštěvě sauny, solária a také vyloučit fyzicky náročnou zátěž.

Ceník

Konzultace je bezplatná, pokud v rámci návštěvy podstoupíte i ošetření. Cena za ošetření se pohybuje od 8 050 Kč.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.