Sluneční záření. Jaký má vliv na naši pokožku?

Slunce je zdrojem veškeré energie a je nezbytné například pro fotosyntézu nebo tvorbu vitamínu D v našem těle. Sluneční záření sice k životu potřebujeme, ale nadměrné vystavování se slunci nám naopak může škodit. A zejména pak naší pokožce.

Všichni víme, že sluneční záření, zejména paprsky UVA a UVB, mohou způsobit spálení, předčasné stárnutí pokožky, fotoalergické nebo fototoxické reakce. A dokonce i rakovinu kůže. Abychom ale byli spravedliví, pojďme si udělat malé srovnání pro a proti vlivu slunce na naše tělo.

V čem nám sluneční záření pomáhá

Věděli jste, že pro dostatečnou hladinu vitamínu D v našem těle stačí vystavit slunci plochu dlaně 1x týdně? Sluneční záření také pomáhá tvořit pigment v naší pokožce, který chrání DNA v buňkách před zářením a vznikem rakoviny. Také má protizánětlivé účinky u některých kožních chorob, jako je lupénka, různé druhy ekzémů a podobně.

Všeho s mírou

U sluníčka to platí o to více, neboť přílišné slunění s sebou sice přináší bronzovou pokožku, ale také častější zlomy kolagenu, což se navenek projevuje vznikem vrásek. Také zapříčiňuje poruchy tvorby pigmentu, vznikají tak stařecké skvrny nebo melasma. Sluneční paprsky vysušují, působí tak na mazové žlázy, mohou nás tedy začít trápit rozšířené póry nebo zvětšené (tzv. hypertrofované) mazové žlázy. S vysoušením a horkem také snadněji dochází k dehydrataci, důsledkem je unavená a zašedlá pokožka. Letní radovánky také bohužel mohou znamenat vyšší pravděpodobnost tvorby stařeckých bradavic, výrůstků a hemangiomů.

Ať už se rozhodnete chránit před slunečním zářením oblečením, chemickými nebo minerálními přípravky v podobě mlék, krémů či sprejů, jisté je, že důsledná ochrana před slunečním zářením je opravdu důležitá. A co na to lékařky z naší kliniky? Vždy SPF 50!

Někdy i ta nejlepší ochrana nedokáže zabránit následkům dlouhého pobytu na slunci. Například melasma nebo další pigmentové skvrny dokážeme na naší klinice takřka vymazat. Přečtěte si více o naší novince - IPL přístroji Ariane, který kromě pigmentových skvrn pleť omladí a zároveň v případě potřeby můžeme provést epilaci nechtěných chloupků.

Přejeme vám bezpečné léto.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram