Co pomáhá na kruhy pod očima?

Kruhy pod očima jsou nepříjemný problém, který dokáže čas od času potrápit každého z nás. Existuje velké množství důvodů, proč vznikají. Některé jsou banální a jiné mohou upozorňovat i na vážná zdravotní rizika. V dnešním článku se zaměříme na to, proč se kruhy pod očima tvoří, jak jim předcházet a co dělat, když se objeví.

Co vlastně jsou „kruhy pod očima“?

Oblast pod očima, kde tento estetický problém vzniká, je specifická tím, že je pokryta velmi tenkou vrstvou kůže, která na rozdíl od ostatních částí tváře přirozeně neobsahuje podkožní vrstvu tuku. Navíc je protkána hustou sítí cév a lymfatických žláz, které se nachází těsně pod povrchem.

Pokud tělo trpí nedostatkem vody nebo kyslíku, dochází k pomalejšímu proudění krve, která má tmavší barvu, a tzv. prosvítá přes kůži, což se projevuje právě vznikem tmavých kruhů pod očima. Váčky a otoky zase vznikají v důsledku zadržování vody a tuku v této oblasti.

 

Jaké jsou příčiny vzniku kruhů pod očima?

Důvodů, proč různé druhy kruhů pod očima vznikají, je celá řada. Většina z nich je způsobena vnějšími vlivy. Pokud dlouhodobě trpíte na výrazné otoky pod očima, není radno tyto problémy přehlížet. Mohou totiž značit i vážnější zdravotní problémy, které je potřeba případně konzultovat s lékařem. Co tedy nejčastěji může za vznik nevzhledných kruhů pod očima?

 

✖️Nezdravý životní styl — časté večírky, ponocování, cigaretový kouř a konzumace alkoholu

✖️Nevhodný jídelníček — přemíra soli, fastfoodových jídel, naopak nedostatek vitamínů a minerálů v každodenní stravě

✖️Nedostatek spánku — dlouhodobé spaní 7 a méně hodin denně

✖️Nadměrný stres — nárazový i chronický

✖️Hormonální nerovnováha a onemocnění — záněty dutin, nemoci ledvin a močového ústrojí, poruchy štítné žlázy, alergie

✖️Každodenní práce na počítači

Jak se zbavit kruhů pod očima?

Začněte změnou životosprávy

S menšími obtížemi vám pomůže vydatný spánek, změna životosprávy a dostatečná hydratace (alespoň 2 litry vody denně). Pomoci mohou také „babské rady“ v podobě použitých čajových sáčků s černým čajem nebo přikládání studených koleček okurky či ledových kostek.

Kvalitní péče jako prevence

Pro prokrvení očního okolí pomůže také jemná masáž či gelové oční masky. Důležitou prevencí proti vzniku a potažmo zmírnění výskytu vrásek a otoků v této oblasti, je rovněž pravidelná péče o pleť a oční okolí s kvalitními přípravky nejlépe na bázi peptidů a kyseliny hyaluronové.

Využijte možnosti estetické medicíny

Pokud trpíte velkými otoky a výraznými kruhy pod očima a zároveň váš lékař vyloučil závažnější onemocnění, je na místě zvážit řešení tohoto problému pomocí moderních metod estetické medicíny.

Na klinice Dermaestet se na tuto problematiku specializujeme a po důkladné konzultaci a určení diagnózy, nabízíme našim klientům různé druhy individuálních terapií. Mezi nejčastější metody léčby patří:

 

Injekční výplně 

Díky této miniinvazivní metodě a pečlivému výběru výplně přesně podle požadavků vaší pleti, dosáhneme ihned viditelného zmenšení otoků a zpevnění kůže v oblasti očního okolí. Ošetření je téměř bezbolestné a aplikace trvá maximálně 30 minut.

Omlazení pomocí OxyGeneo™

Omlazení, vyplnění vrásek a příjemná masáž očního okolí v jednom. Dopřejte si tuto péči prostřednictvím unikátní technologie, která spočívá v odstranění odumřelých kožních buněk, zvýšení okysličení pleti a infuzi účinných látek s blahodárným účinkem.

Rádi vám poradíme s nejvhodnější metodou ošetření přesně pro váš typ pleti. Udělejte první krok a vše ostatní už na nás. Naší největší odměnou je vaše spokojenost a znovu nabyté sebevědomí.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne — do nedávna pro většinu lidí zcela neznámý pojem. S nutností každodenního nošení roušky však získává zcela jiný rozměr. Co se pod tímto neobvyklým pojmem skrývá? Jak se maskne projevuje, jak předcházet jeho vzniku a jak jej co nejefektivněji léčit? Na otázky ohledně tohoto nepříjemného důsledku dnešní doby jsme se zeptali MUDr. Michaely Gottvaldové.

číst více
Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Krásná pleť bez vrásek a nedokonalostí je snem každé ženy. V Dermaestet se tyto sny snažíme klientkám plnit díky moderním metodám estetické medicíny. K jedněm z nejoblíbenějších se řadí právě omlazení full face laserem. Jaké obtíže pomáhá řešit a s čím počítat během a po ošetření, nám v rozhovoru prozradila MUDr. Michaela Gottvaldová, naše lékařka zabývající se estetickou, ale i klasickou dermatologií.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.
Milí klienti, naše klinika Dermaestet je stále otevřená.
  • Většinu zákroků a ošetření lze bezpečně absolvovat.
  • Personál je vybaven patřičnými ochrannými pomůckami.
  • Při příchodu na naší kliniku máte možnost dezinfekce rukou.
Těšíme se na vaši návštěvu.