Co pomáhá na kruhy pod očima?

Kruhy pod očima jsou nepříjemný problém, který dokáže čas od času potrápit každého z nás. Existuje velké množství důvodů, proč vznikají. Některé jsou banální a jiné mohou upozorňovat i na vážná zdravotní rizika. V dnešním článku se zaměříme na to, proč se kruhy pod očima tvoří, jak jim předcházet a co dělat, když se objeví.

Co vlastně jsou „kruhy pod očima“?

Oblast pod očima, kde tento estetický problém vzniká, je specifická tím, že je pokryta velmi tenkou vrstvou kůže, která na rozdíl od ostatních částí tváře přirozeně neobsahuje podkožní vrstvu tuku. Navíc je protkána hustou sítí cév a lymfatických žláz, které se nachází těsně pod povrchem.

Pokud tělo trpí nedostatkem vody nebo kyslíku, dochází k pomalejšímu proudění krve, která má tmavší barvu, a tzv. prosvítá přes kůži, což se projevuje právě vznikem tmavých kruhů pod očima. Váčky a otoky zase vznikají v důsledku zadržování vody a tuku v této oblasti.

 

Jaké jsou příčiny vzniku kruhů pod očima?

Důvodů, proč různé druhy kruhů pod očima vznikají, je celá řada. Většina z nich je způsobena vnějšími vlivy. Pokud dlouhodobě trpíte na výrazné otoky pod očima, není radno tyto problémy přehlížet. Mohou totiž značit i vážnější zdravotní problémy, které je potřeba případně konzultovat s lékařem. Co tedy nejčastěji může za vznik nevzhledných kruhů pod očima?

 

✖️Nezdravý životní styl — časté večírky, ponocování, cigaretový kouř a konzumace alkoholu

✖️Nevhodný jídelníček — přemíra soli, fastfoodových jídel, naopak nedostatek vitamínů a minerálů v každodenní stravě

✖️Nedostatek spánku — dlouhodobé spaní 7 a méně hodin denně

✖️Nadměrný stres — nárazový i chronický

✖️Hormonální nerovnováha a onemocnění — záněty dutin, nemoci ledvin a močového ústrojí, poruchy štítné žlázy, alergie

✖️Každodenní práce na počítači

Jak se zbavit kruhů pod očima?

Začněte změnou životosprávy

S menšími obtížemi vám pomůže vydatný spánek, změna životosprávy a dostatečná hydratace (alespoň 2 litry vody denně). Pomoci mohou také „babské rady“ v podobě použitých čajových sáčků s černým čajem nebo přikládání studených koleček okurky či ledových kostek.

Kvalitní péče jako prevence

Pro prokrvení očního okolí pomůže také jemná masáž či gelové oční masky. Důležitou prevencí proti vzniku a potažmo zmírnění výskytu vrásek a otoků v této oblasti, je rovněž pravidelná péče o pleť a oční okolí s kvalitními přípravky nejlépe na bázi peptidů a kyseliny hyaluronové.

Využijte možnosti estetické medicíny

Pokud trpíte velkými otoky a výraznými kruhy pod očima a zároveň váš lékař vyloučil závažnější onemocnění, je na místě zvážit řešení tohoto problému pomocí moderních metod estetické medicíny.

Na klinice Dermaestet se na tuto problematiku specializujeme a po důkladné konzultaci a určení diagnózy, nabízíme našim klientům různé druhy individuálních terapií. Mezi nejčastější metody léčby patří:

 

Injekční výplně 

Díky této miniinvazivní metodě a pečlivému výběru výplně přesně podle požadavků vaší pleti, dosáhneme ihned viditelného zmenšení otoků a zpevnění kůže v oblasti očního okolí. Ošetření je téměř bezbolestné a aplikace trvá maximálně 30 minut.

Omlazení pomocí OxyGeneo™

Omlazení, vyplnění vrásek a příjemná masáž očního okolí v jednom. Dopřejte si tuto péči prostřednictvím unikátní technologie, která spočívá v odstranění odumřelých kožních buněk, zvýšení okysličení pleti a infuzi účinných látek s blahodárným účinkem.

Rádi vám poradíme s nejvhodnější metodou ošetření přesně pro váš typ pleti. Udělejte první krok a vše ostatní už na nás. Naší největší odměnou je vaše spokojenost a znovu nabyté sebevědomí.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.