Jak urychlit růst vlasů?

Jak urychlit růst vlasů? Otázka, kterou si pokládá mnoho žen. Připadá vám, že jste už vyzkoušela všechny přípravky, které slibují urychlení růstu vlasů a kýžený výsledek se přesto nedostavil? Máme pro vás osvědčené tipy, jak podpořit růst vlasů a zároveň docílit toho, aby byly krásné, silné a zdravé. Dlouhé vlasy už nemusí být pouhým snem.

Rychlost a fáze růstu vlasů

V první řadě je potřeba mít na paměti, že rychlost růstu vlasů primárně určují genetické predispozice. Průměrně vám vlasy denně vyrostou o 0,3–0,5 mm, což představuje 15 cm za rok. Nejrychleji vlasy rostou v mládí, ke zpomalení růstu a změně struktury vlasů dochází se zvyšujícím se věkem.

Růstový cyklus vlasů trvá od 1—6 let a skládá ze tří fází :  

 • Anagenní fáze = růst vlasů

 • Katagenní fáze = zastavení růstu vlasů
 • Telogenní fáze = výpad vlasu a nahrazení novým

Co ovlivňuje růst vlasů?

Kromě genetických předpokladů existuje řada dalších faktorů, které ovlivňují růst vlasů. Pozitivní je, že některé z nich můžete do jisté míry ovlivnit změnou životního stylu.

Které další faktory ovlivňují růst vlasů?

 • Onemocnění hormonálního systému
 • Nezdravý životní styl
 • Častý stres a psychické problémy
 • Nedostatek spánku

6 tipů, jak podpořit a urychlit růst vlasů

>Jak tedy co nejvíce prodloužit aktivní fázi růstu vlasů? Zaměřte se na stravu, zařaďte vitamíny na podporu růstu vlasů, vybírejte vhodné přípravky. Podrobnější informace jsme pro vás shrnuli do našich 6 tipů, se kterými zaručeně podpoříte a urychlíte růst svých vlasů.

Rychlost růstu vlasů je dána mnoha aspekty. Kromě genetických předpokladů existuje řada dalších faktorů, které ovlivňují růst a kvalitu vlasů. Pozitivní je, že některé z nich můžete do jisté míry ovlivnit i změnou životního stylu. Které další faktory ovlivňují růst vlasů?

 

1) Zaměřte se na stravu

Stěžejní částí zdravého jídelníčku, který podporuje růst vlasů, by měly být zejména potraviny bohaté na bílkoviny a zdravé tuky. Základním stavebním kamenem každého vlasu je bílkovina kreatin, která se v těle syntetizuje právě z aminokyselin přijímaných ve stravě. Zařaďte proto do jídelníčku kvalitní živočišné i rostlinné bílkoviny. Vhodnými zdroji jsou maso, ryby, vejce či jogurty. 

Nezapomínejte ani na zdravé tuky s obsahem omega 3 mastných kyselin, které najdete především v rostlinných olejích (oleje, semínka, oříšky) nebo třeba v avokádu. Díky dostatečné konzumaci tuků se mohou snadno vstřebat vitamíny, které jsou důležité pro správnou vlasovou produkci.

 

2) Vitamíny a minerály na růst vlasů

Zaměřte se také na dostatečné množství vitamínů a minerálů ve stravě. K tomu vám opět nejvíce pomůže vyvážený jídelníček, protože naprostá většina vitamínů a minerálů se nejlépe vstřebává právě přirozenou cestou. Podpořit růst vlasů ale můžete i díky suplementaci vybraných vitamínů a minerálů. 

Z vitamínů, které podporují je nejdůležitější biotin (vitamin B7), který stimuluje buňky zvané „keraticity”, jenž jsou zodpovědné za zdraví a sílu vlasů. Nejvyšší koncentraci najdete v kvasnicích, vaječném žloutku, ořechách nebo v hovězím mase.

Dalšími nepostradatelnými vitamíny pro podporu růst vlasů a zdraví vlasové pokožky jsou vitaminy A, C, E a B3. Především vitamin E dokáže účinně iniciovat tvorbu kolagenu, který pomáhá udržovat zdravou strukturu vlasových folikul. Důležité jsou rovněž minerální látky. Pro krásné vlasy je potřeba dostatečně suplementovat především zinek a železo.

 

3) I masáž hlavy podpoří růst vlasů

I když se to na první pohled možná nezdá, jedná se o velmi účinný trik. Zkuste masáž provádět každý večer před spaním pomocí jemných krouživých pohybů po dobu 1—3 minut. Pokožka hlavy se krásně prokrví, a tím dojde k zajištění přísunu živin k vlasovým folikulům.

Na pomoc si můžete vzít také přírodní oleje. Skvěle se k tomuto účelu hodí kokosový, jojobový nebo olivový olej, které můžete použít i jako masku či zábal na střední až spodní délky vlasů a konečky.

 4) Pozor na nevhodný styling

Častým důvodem, proč vlasy nedorostou do požadované délky, je jejich lámavost a roztřepenost, za kterou si většinou můžeme tak trochu sami nevhodnou úpravou a stylingem. Čeho je dobré se při úpravě vlasů vyvarovat?

 • Při tepelné úpravě používejte vlasovou ochranu
 • Nestahujte často vlasy do culíků a drdolů
 • Vyhněte se častým kadeřnickým úpravám
 • Stylingové přípravky používejte s mírou

5) Vybírejte vhodné vlasové přípravky

Snažte se vybírat přípravky, které jsou vhodné pro váš typ vlasů. Každému vyhovuje jiný druh produktů, ale obecně je vhodné se spíše vyhnout produktům s obsahem parabenů a sulfátů, které vlasy zatěžují. 

Při mytí buďte šetrní, nepoužívejte zbytečně velké množství šamponu a šampon vždy důkladně z vymývejte z vlasů. Při každém také mytí nezapomeňte aplikovat kondicionér, který posílí a vyživí konečky vlasů.

6) Vyzkoušejte vlasovou mezoterapii

Pokud chcete pro svoje vlasy udělat maximum, je vhodné podstoupit ošetření v podobě vlasové mezoterapie. Na klinice Dermaestet toto ošetření doporučujeme většině klientů, které trápí vypadávání vlasů a zároveň chtějí podpořit růst nových vlasů. Jedná se o velmi účinnou metodu, při níž je klientovi aplikován přímo ke kořínkům vlasů koktejl výživných látek,, který obsahuje růstové faktory, kmenové buňky, vitaminy a další vyživující látky.  Díky čemuž vlasy získají maximum podpory. Výsledkem je hydratovaná, výrazně vyživená pokožka a husté a zdravé vlasy

Vzhledem k delší době odezvy a všeobecně pomalému tempu růstu vlasů se efekt projeví obvykle přibližně za 3 měsíce.

Samotnému ošetření a určení rozsahu léčby vždy předchází podrobná konzultace s dermatologem, který zhodnotí výchozí stav vaší vlasové pokožky. 

Pokud vás tato metoda zaujala, neváhejte nás kontaktovat. Budeme moc rádi, když se připojíte k našim spokojeným klientům a budete od nás odcházet sebevědomější a konečně splníte sen o krásných dlouhých vlasech

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.