Jak urychlit růst vlasů?

Jak urychlit růst vlasů? Otázka, kterou si pokládá mnoho žen a mužů. Připadá vám, že jste už vyzkoušeli všechny přípravky, které slibují urychlení růstu vlasů a kýžený výsledek se přesto nedostavil? Máme pro vás osvědčené tipy, jak podpořit růst vlasů a zároveň docílit toho, aby byly krásné, silné a zdravé. Dlouhé vlasy už nemusí být pouhým snem.

Jak rychle rostou vlasy?

To, jak rychle rostou vaše vlasy, je do velké míry ovlivněno genetikou. Průměrná rychlost růstu vlasů se pohybuje mezi 0,3 a 0,5 mm za den. V průběhu roku vám tak vlasy narostou přibližně o 15 cm. Nejrychleji rostou vlasy v mládí a s věkem rychlost růstu postupně klesá. Zároveň dochází také ke strukturálním změnám.

Během našeho života jsou všechny naše vlasy postupně obměňovány. Staré vlasy jsou nahrazovány novými, čímž vzniká růstový cyklus vlasů. Ten trvá od jednoho do šesti let a skládá se ze tří fází:

  • anagenní fáze – růstová fáze, 85 % vlasů,
  • katagenní fáze – degenerativní fáze, přibližně 5 % vlasů,
  • a telogenní fáze – fáze vypadávání a náhrady, necelých 10 % vlasů.
Růst vlasů ovlivňuje také kosmetika
Růst vlasů ovlivňuje také kosmetika

Co ovlivňuje růst vlasů?

Kromě genetických předpokladů existuje řada dalších faktorů, které ovlivňují růst vlasů. Mnohé z nich můžete jednoduše ovlivnit změnou životního stylu. Které to tedy jsou? Nadměrný stres, nedostatek spánku, nezdravá strava či nadměrné používání vlasové kosmetiky.

Věděli jste, že denně přirozeně vypadá člověku 50 až 100 vlasů?

6 tipů, jak urychlit růst vlasů

Jak tedy efektivně zrychlit růst vlasů a podpořit aktivní fázi jejich růstového cyklu? Základem je změna jídelníčku. Doporučujeme vám, abyste do něj zařadili především vitamíny, které můžete kombinovat s doplňky stravy pro růst vlasů. Podrobnější informace jsme pro vás shrnuli do našich šesti tipů, se kterými zaručeně podpoříte a urychlíte růst svých vlasů.

Rychlost růstu vlasů je dána mnoha aspekty. Kromě genetického podkladu, který jsme zmínili v úvodu, existuje řada dalších faktorů ovlivňujících jejich růst a kvalitu. Pozitivem je, že některé z nich můžete do jisté míry ovlivnit změnou životního stylu. Které další faktory ovlivňují růst vlasů?

1. Zaměřte se na stravu

Stěžejní částí zdravého jídelníčku, který podporuje růst vlasů, by měly být zejména potraviny bohaté na bílkoviny a zdravé tuky. Základním stavebním kamenem každého vlasu je bílkovina keratin, která se v těle syntetizuje právě z aminokyselin přijímaných ve stravě. Zařaďte proto do jídelníčku kvalitní živočišné i rostlinné bílkoviny. Vhodnými zdroji jsou maso, ryby, vejce či jogurty.

Vitamíny a minerály ve stravě jsou základem zdravých a pevných vlasů
Vitamíny a minerály ve stravě jsou základem zdravých a pevných vlasů

Nezapomínejte ani na zdravé tuky s obsahem omega-3 mastných kyselin, které najdete především v rostlinných olejích (oleje, semínka, oříšky) nebo třeba v avokádu. Díky dostatečné konzumaci tuků se mohou snadněji vstřebat vitamíny (A, D, E a K), které jsou důležité pro správnou vlasovou produkci.

2. Vitamíny a minerály na růst vlasů

Zaměřte se také na dostatečné množství vitamínů a minerálů ve stravě. K tomu vám opět nejvíce pomůže vyvážený jídelníček, protože naprostá většina vitamínů a minerálů se nejlépe vstřebává právě přirozenou cestou. Podpořit růst vlasů ale můžete suplementací vybraných vitamínů a minerálů.

Z vitamínů, které podporují je nejdůležitější biotin (vitamin B7), který stimuluje buňky zvané „keratinocyty”, jenž jsou zodpovědné za zdraví a sílu vlasů. Nejvyšší podíl vitamínu B7 naleznete v kvasnicích, vaječném žloutku, ořechách nebo v hovězím mase.

Dalšími nepostradatelnými vitamíny pro podporu růstu vlasů a zdraví vlasové pokožky jsou vitaminy A, C, E a B3. Především vitamin E dokáže účinně stimulovat tvorbu kolagenu, který pomáhá udržovat zdravou strukturu vlasových folikulů. Důležité jsou rovněž minerální látky. Pro krásné vlasy je potřeba dostatečně suplementovat především zinek a železo.

3. I masáž hlavy podpoří růst vlasů

I když se to na první pohled možná nezdá, jedná se o velmi účinný trik. Zkuste masáž provádět každý večer před spaním pomocí jemných krouživých pohybů po dobu jedné až tří minut. Pokožka hlavy se krásně prokrví, a tím dojde k zajištění přísunu živin k vlasovým folikulům. (zdroj)

Na pomoc si můžete vzít také přírodní oleje. Skvěle se k tomuto účelu hodí kokosový, jojobový nebo olivový olej, které můžete použít i jako masku či zábal, který si popíšeme v bodě číslo 5.

4. Pozor na nevhodný styling

Častým důvodem, proč vlasy nedorostou do požadované délky, je jejich lámavost a roztřepenost, za kterou si většinou můžeme tak trochu sami nevhodnou úpravou a stylingem. Čeho je dobré se při úpravě vlasů vyvarovat a co dělat jinak? Při tepelné úpravě používejte vlasovou ochranu, nestahujte často vlasy do culíků nebo drdolů, vyhněte se častým kadeřnickým úpravám a stylingové přípravky používejte s mírou.

Správný styling může zlepšit váš vlasový růst
Správný styling může zlepšit váš vlasový růst

5. Vybírejte vhodné vlasové přípravky

Šampony pro růst vlasů vybírejte podle toho, zda jsou vhodné pro váš typ vlasů. Každému z nás vyhovuje jiný druh přípravků, čemuž je přizpůsobena i nabídka šamponů. Obecně ale platí, že byste se měli vyhýbat přípravkům s obsahem parabenů a sulfátů. Tyto látky totiž vlasy nadměrně zatěžují a mohou je při delším používání poškozovat.

Mezi babské řady pro růst vlasů patří také vlasové zábaly. Použít můžete kokosový či arganový olej. Olej aplikujte rovnoměrně na pokožku hlavy a na vlasy, které následně zabalte do ručníku nebo přikryjte čepicí. Po několika minutách umyjte vlasy běžným způsobem.

Růst vlasů můžete podpořit vlasovými sérami
Růst vlasů můžete podpořit vlasovými sérami

Vlasy si myjte šetrně a vyhněte se používání velkého množství šamponu. Při oplachování důkladně vymyjte šampon z vlasů. Po umytí můžete aplikovat také kondicionér, který vyživí konečky vlasů.

Kromě šamponu můžete použít také tonikum, sérum či jiné přípravky na růst vlasů. Většina z těchto přípravků má za úkol posílit vlasové kořínky a vytvořit na pokožce ochrannou bariéru. Výsledkem tak může být celkové prodloužení vlasového cyklu a podpora růstu vlasů.

6. Vyzkoušejte vlasovou mezoterapii

Pokud chcete pro svoje vlasy udělat maximum, je vhodné podstoupit ošetření v podobě vlasové mezoterapie. Na klinice Dermaestet toto ošetření doporučujeme většině klientů a klientkám, které trápí vypadávání vlasů a zároveň chtějí podpořit růst nových vlasů.

Jedná se o velmi účinnou metodu, při níž je klientovi aplikován injekčně přímo ke kořínkům vlasů koktejl výživných látek, který obsahuje růstové faktory, kmenové buňky, vitaminy a další vyživující látky. Díky čemuž vlasy získají maximum podpory. Výsledkem je hydratovaná, výrazně vyživená pokožka a husté a zdravé vlasy.

Vzhledem k delší době odezvy a všeobecně pomalému tempu růstu vlasů se efekt projeví obvykle přibližně za 3 měsíce. Samotnému ošetření a určení rozsahu léčby vždy předchází podrobná konzultace s dermatologem, který zhodnotí výchozí stav vaší vlasové pokožky.

Pokud vás tato metoda zaujala, neváhejte nás kontaktovat. Budeme moc rádi, když se připojíte k našim spokojeným klientům a budete od nás odcházet sebevědomější a se splněným snem o krásných dlouhých vlasech.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Co na růst vlasů?

Růst vlasů můžete podpořit především vyšším příjmem vitamínů B7, A, C a E. Důležité jsou také bílkoviny a zdravé tuky. Rychlost růstu vlasů lze zvýšit i šampony či vlasovou mezoterapií.

Jak podpořit růst vlasů u dětí?

Růst vlasů u dětí lze podpořit především cestou stravy. Dbejte o dostatečný příjem vitamínů, vlákniny, esenciálních mastných kyselin a bílkovin.

Jak urychlit růst vlasů přírodní cestou?

V případě, že se chcete vyhnout kosmetickým přípravkům, můžete vyzkoušet zábaly pro růst vlasů. Zábal můžete vytvořit z arganového nebo kokosového oleje. Olej aplikujte na pokožku i vlasy po celé jejich délce.

Jak zabránit vypadávání vlasů u mužů?

Mužská androgenní alopecie trápí do věku 50 let téměř 50 % populace. Jejím důvodem jsou mimo jiné vyšší hladiny hormonu s označením dihydrotestosteron (účinnější forma testosteronu). Tento proces může být zpomalen mezoterapií, omezením stresu či užíváním doplňků stravy s vitamíny skupiny B, zinkem, železem a mědí.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram