Jak urychlit růst vlasů?

Jak urychlit růst vlasů? Otázka, kterou si pokládá mnoho žen. Připadá vám, že jste už vyzkoušela všechny přípravky, které slibují urychlení růstu vlasů a kýžený výsledek se přesto nedostavil? Máme pro vás osvědčené tipy, jak podpořit růst vlasů a zároveň docílit toho, aby byly krásné, silné a zdravé. Dlouhé vlasy už nemusí být pouhým snem.

Rychlost a fáze růstu vlasů

V první řadě je potřeba mít na paměti, že rychlost růstu vlasů primárně určují genetické predispozice. Průměrně vám vlasy denně vyrostou o 0,3–0,5 mm, což představuje 15 cm za rok. Nejrychleji vlasy rostou v mládí, ke zpomalení růstu a změně struktury vlasů dochází se zvyšujícím se věkem.

Růstový cyklus vlasů trvá od 1—6 let a skládá ze tří fází :  

 • Anagenní fáze = růst vlasů

 • Katagenní fáze = zastavení růstu vlasů
 • Telogenní fáze = výpad vlasu a nahrazení novým

Co ovlivňuje růst vlasů?

Kromě genetických předpokladů existuje řada dalších faktorů, které ovlivňují růst vlasů. Pozitivní je, že některé z nich můžete do jisté míry ovlivnit změnou životního stylu.

Které další faktory ovlivňují růst vlasů?

 • Onemocnění hormonálního systému
 • Nezdravý životní styl
 • Častý stres a psychické problémy
 • Nedostatek spánku

6 tipů, jak podpořit a urychlit růst vlasů

>Jak tedy co nejvíce prodloužit aktivní fázi růstu vlasů? Zaměřte se na stravu, zařaďte vitamíny na podporu růstu vlasů, vybírejte vhodné přípravky. Podrobnější informace jsme pro vás shrnuli do našich 6 tipů, se kterými zaručeně podpoříte a urychlíte růst svých vlasů.

Rychlost růstu vlasů je dána mnoha aspekty. Kromě genetických předpokladů existuje řada dalších faktorů, které ovlivňují růst a kvalitu vlasů. Pozitivní je, že některé z nich můžete do jisté míry ovlivnit i změnou životního stylu. Které další faktory ovlivňují růst vlasů?

 

1) Zaměřte se na stravu

Stěžejní částí zdravého jídelníčku, který podporuje růst vlasů, by měly být zejména potraviny bohaté na bílkoviny a zdravé tuky. Základním stavebním kamenem každého vlasu je bílkovina kreatin, která se v těle syntetizuje právě z aminokyselin přijímaných ve stravě. Zařaďte proto do jídelníčku kvalitní živočišné i rostlinné bílkoviny. Vhodnými zdroji jsou maso, ryby, vejce či jogurty. 

Nezapomínejte ani na zdravé tuky s obsahem omega 3 mastných kyselin, které najdete především v rostlinných olejích (oleje, semínka, oříšky) nebo třeba v avokádu. Díky dostatečné konzumaci tuků se mohou snadno vstřebat vitamíny, které jsou důležité pro správnou vlasovou produkci.

 

2) Vitamíny a minerály na růst vlasů

Zaměřte se také na dostatečné množství vitamínů a minerálů ve stravě. K tomu vám opět nejvíce pomůže vyvážený jídelníček, protože naprostá většina vitamínů a minerálů se nejlépe vstřebává právě přirozenou cestou. Podpořit růst vlasů ale můžete i díky suplementaci vybraných vitamínů a minerálů. 

Z vitamínů, které podporují je nejdůležitější biotin (vitamin B7), který stimuluje buňky zvané „keraticity”, jenž jsou zodpovědné za zdraví a sílu vlasů. Nejvyšší koncentraci najdete v kvasnicích, vaječném žloutku, ořechách nebo v hovězím mase.

Dalšími nepostradatelnými vitamíny pro podporu růst vlasů a zdraví vlasové pokožky jsou vitaminy A, C, E a B3. Především vitamin E dokáže účinně iniciovat tvorbu kolagenu, který pomáhá udržovat zdravou strukturu vlasových folikul. Důležité jsou rovněž minerální látky. Pro krásné vlasy je potřeba dostatečně suplementovat především zinek a železo.

 

3) I masáž hlavy podpoří růst vlasů

I když se to na první pohled možná nezdá, jedná se o velmi účinný trik. Zkuste masáž provádět každý večer před spaním pomocí jemných krouživých pohybů po dobu 1—3 minut. Pokožka hlavy se krásně prokrví, a tím dojde k zajištění přísunu živin k vlasovým folikulům.

Na pomoc si můžete vzít také přírodní oleje. Skvěle se k tomuto účelu hodí kokosový, jojobový nebo olivový olej, které můžete použít i jako masku či zábal na střední až spodní délky vlasů a konečky.

 4) Pozor na nevhodný styling

Častým důvodem, proč vlasy nedorostou do požadované délky, je jejich lámavost a roztřepenost, za kterou si většinou můžeme tak trochu sami nevhodnou úpravou a stylingem. Čeho je dobré se při úpravě vlasů vyvarovat?

 • Při tepelné úpravě používejte vlasovou ochranu
 • Nestahujte často vlasy do culíků a drdolů
 • Vyhněte se častým kadeřnickým úpravám
 • Stylingové přípravky používejte s mírou

5) Vybírejte vhodné vlasové přípravky

Snažte se vybírat přípravky, které jsou vhodné pro váš typ vlasů. Každému vyhovuje jiný druh produktů, ale obecně je vhodné se spíše vyhnout produktům s obsahem parabenů a sulfátů, které vlasy zatěžují. 

Při mytí buďte šetrní, nepoužívejte zbytečně velké množství šamponu a šampon vždy důkladně z vymývejte z vlasů. Při každém také mytí nezapomeňte aplikovat kondicionér, který posílí a vyživí konečky vlasů.

6) Vyzkoušejte vlasovou mezoterapii

Pokud chcete pro svoje vlasy udělat maximum, je vhodné podstoupit ošetření v podobě vlasové mezoterapie. Na klinice Dermaestet toto ošetření doporučujeme většině klientů, které trápí vypadávání vlasů a zároveň chtějí podpořit růst nových vlasů. Jedná se o velmi účinnou metodu, při níž je klientovi aplikován přímo ke kořínkům vlasů koktejl výživných látek,, který obsahuje růstové faktory, kmenové buňky, vitaminy a další vyživující látky.  Díky čemuž vlasy získají maximum podpory. Výsledkem je hydratovaná, výrazně vyživená pokožka a husté a zdravé vlasy

Vzhledem k delší době odezvy a všeobecně pomalému tempu růstu vlasů se efekt projeví obvykle přibližně za 3 měsíce.

Samotnému ošetření a určení rozsahu léčby vždy předchází podrobná konzultace s dermatologem, který zhodnotí výchozí stav vaší vlasové pokožky. 

Pokud vás tato metoda zaujala, neváhejte nás kontaktovat. Budeme moc rádi, když se připojíte k našim spokojeným klientům a budete od nás odcházet sebevědomější a konečně splníte sen o krásných dlouhých vlasech

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne — do nedávna pro většinu lidí zcela neznámý pojem. S nutností každodenního nošení roušky však získává zcela jiný rozměr. Co se pod tímto neobvyklým pojmem skrývá? Jak se maskne projevuje, jak předcházet jeho vzniku a jak jej co nejefektivněji léčit? Na otázky ohledně tohoto nepříjemného důsledku dnešní doby jsme se zeptali MUDr. Michaely Gottvaldové.

číst více
Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Krásná pleť bez vrásek a nedokonalostí je snem každé ženy. V Dermaestet se tyto sny snažíme klientkám plnit díky moderním metodám estetické medicíny. K jedněm z nejoblíbenějších se řadí právě omlazení full face laserem. Jaké obtíže pomáhá řešit a s čím počítat během a po ošetření, nám v rozhovoru prozradila MUDr. Michaela Gottvaldová, naše lékařka zabývající se estetickou, ale i klasickou dermatologií.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.
Milí klienti, naše klinika Dermaestet je stále otevřená.
 • Většinu zákroků a ošetření lze bezpečně absolvovat.
 • Personál je vybaven patřičnými ochrannými pomůckami.
 • Při příchodu na naší kliniku máte možnost dezinfekce rukou.
Těšíme se na vaši návštěvu.