Jak urychlit růst vlasů?

Dlouhé vlasy jsou snem téměř každé ženy. Připadá vám, že jste už vyzkoušela všechny přípravky, které slibují urychlení růstu vlasů a kýžený výsledek se přesto nedostavil? Máme pro vás osvědčené tipy, jak mít krásné, dlouhé, silné a zdravé vlasy co možná nejdříve.

Rychlost a fáze růstu vlasů

V první řadě je potřeba mít na paměti, že rychlost růstu vlasů primárně určují genetické predispozice. Průměrně vám vlasy denně vyrostou o 0,3–0,5 mm, což představuje 15 cm za rok. Nejrychleji vlasy rostou v mládí, ke zpomalení růstu a změně struktury vlasů dochází se zvyšujícím se věkem.

Fáze růstu vlasů označuje to, jak dlouho vlas roste. Obvykle se tato doba pohybuje od 1 do 6 let. Je to tedy právě fáze růstu vlasů, která předurčuje, jak dlouhé vlasy budete mít. Během ní prochází vlas celkem 3 fázemi růstového cyklu:

 • Anagenní fáze = růst vlasů

 • Katagenní fáze = zastavení růstu vlasů
 • Telogenní fáze = nahrazení novým vlasem

Co ovlivňuje růst vlasů?

Kromě genetických předpokladů existuje řada dalších faktorů, které ovlivňují růst vlasů. Pozitivní je, že některé z nich můžete do jisté míry ovlivnit změnou životního stylu.

Které další faktory ovlivňují růst vlasů?

 • Onemocnění hormonálního systému
 • Nezdravý životní styl
 • Častý stres a psychické problémy
 • Nedostatek spánku

6 tipů, jak podpořit růst vlasů

Jak tedy co nejvíce prodloužit aktivní fázi růstu vlasů? Máme pro vás pár osvědčených tipů, které vám pomohou ke krásným a zdravým vlasům. 

1) Zaměřte se na stravu

Stěžejní částí zdravého jídelníčku, který podpoří růst vlasů, by měly být zejména potraviny bohaté na bílkoviny a zdravé tuky. Základním stavebním kamenem každého vlasu je bílkovina kreatin, která se v těle syntetizuje právě z aminokyselin přijímaných ve stravě. Zařaďte proto do jídelníčku kvalitní živočišné i rostlinné bílkoviny. Vhodnými zdroji jsou maso, ryby, vejce či jogurty. 

Nezapomínejte ani na zdravé tuky s obsahem omega 3 mastných kyselin, které najdete především v rostlinných olejích (oleje, semínka, oříšky) nebo třeba v avokádu. Díky dostatečné konzumaci tuků se mohou snadno vstřebat vitamíny, které jsou důležité pro správnou vlasovou produkci.

2) Vitamíny a minerály podpoří růst vlasů

Zaměřte se také na dostatečné množství vitamínů a minerálů ve stravě. K tomu vám opět nejvíce pomůže vyvážený jídelníček, protože naprostá většina vitamínů a minerálů se nejlépe vstřebává právě přirozenou cestou.

Z vitamínů je pro vlasy nejdůležitější biotin (vitamin B7), který stimuluje buňky zvané „keraticity”, jenž jsou zodpovědné za zdraví a sílu vlasů. Nejvyšší koncentraci najdete v kvasnicích, vaječném žloutku, ořechách nebo v hovězím mase.

Dalšími nepostradatelnými vitamíny pro zdraví vlasové pokožky jsou vitaminy A, C, E nebo B3. Především vitamin E dokáže účinně stimulovat tvorbu kolagenu, který pomáhá udržovat zdravou strukturu vlasových folikul. Důležité jsou rovněž minerální látky. Pro krásné vlasy je potřeba dostatečně suplementovat především zinek a železo.

3) Masírujte pokožku hlavy

I když se to na první pohled možná nezdá, jedná se o velmi účinný trik. Zkuste masáž provádět každý večer před spaním pomocí jemných krouživých pohybů po dobu 1—3 minuty. Pokožka hlavy se krásně prokrví a tím dojde k zajištění přísunu živin k vlasovým folikulům. Na pomoc si můžete vzít také produkty, které podporují růst vlasů nebo ještě lépe, přírodní oleje. Skvěle se k tomuto účelu hodí kokosový, jojobový nebo olivový olej, které můžete použít i jako masku či zábal na střední až spodní délky vlasů a konečky.

4) Pozor na nevhodný styling

Častým důvodem, proč vlasy nedorostou do požadované délky, je jejich lámavost a roztřepenost, za kterou si většinou můžeme tak trochu sami nevhodnou úpravou a stylingem. Čeho je dobré se při úpravě vlasů vyvarovat?

 • Při tepelné úpravě používejte vlasovou ochranu
 • Nestahujte často vlasy do culíků a drdolů
 • Vyhněte se častým kadeřnickým úpravám
 • Stylingové přípravky používejte s mírou

5) Vybírejte správné vlasové přípravky

Snažte se vybírat přípravky, které jsou vhodné pro váš typ vlasů. Každému vyhovuje jiný druh produktů, ale obecně je vhodné se spíše vyhnout produktům s obsahem parabenů a sulfátů, které vlasy zatěžují. Při mytí buďte šetrní, nepoužívejte zbytečně velké množství šamponu a šampon vždy důkladně z vymývejte z vlasů. Při každém také mytí nezapomeňte aplikovat kondicionér, který posílí a vyživí konečky vlasů.

6) Vyzkoušejte vlasovou mezoterapii

Velmi účinně na pokožku hlavu a podporu růstu působí také ošetření v podobě vlasové mezoterapie. Na klinice Dermaestet toto ošetření doporučujeme většině klientů, které trápí vypadávání vlasů a zároveň chtějí podpořit růst nových vlasů. Jedná se o velmi účinnou metodu, při níž je klientovi aplikován přímo do pokožky hlavy komplex léčivých látek, který obsahuje růstové faktory, kmenové buňky, vitaminy a další vyživující látky. Výsledkem je hydratovaná, výrazně vyživená pokožka a husté a zdravé vlasy

Tyto pozitivní změny můžete pozorovat již po několika aplikacích, obvykle do 3 měsíců po prvním ošetření. Samotnému ošetření a určení rozsahu léčby vždy předchází podrobná konzultace s dermatologem, který zhodnotí výchozí stav vaší vlasové pokožky. 

Pokud vás tato metoda zaujala, neváhejte nás kontaktovat. Budeme moc rádi, když se připojíte k našim spokojeným klientům a budete od nás odcházet sebevědomější díky krásným vlasům.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Vrásky na čele – jak se jich zbavit?

Vrásky na čele – jak se jich zbavit?

Prohlubující se vrásky na čele a mezi obočím představují od určitého věku zejména pro ženy nechtěný estetický problém. Někomu samozřejmě mohou přidávat na charismatu, většina lidí se s nimi však jenom nerada smiřuje. Pokud řešíte, jak se účinně zbavit vrásek na čele a toužíte se opět radovat při pohledu na svou krásně vypadající mladistvou pleť, pak je tento článek určen přímo pro vás.

číst více
Jak zhubnout v obličeji?

Jak zhubnout v obličeji?

Obličej je problematickou částí mnoha žen. Oteklost a nehezká druhá brada je nejčastěji spojena s nadváhou a špatným životním stylem. Svoji roli ale hraje samozřejmě také genetika či věk. Ať tak či tak, dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak tento nepříjemný problém řešit. Vybrali jsme pro vás 5 tipů, díky kterým se zbavíte nadbytečného tuku v obličeji a získáte tolik potřebné sebevědomí.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.