Jak se rychle zbavit akné?

Akné je nepříjemná záležitosti a je jedno, jestli se nám tyto pupínky vytváří během puberty nebo v pozdějším věku. Působí nevzhledně a pokud se o naši pleť správně nestaráme, můžeme si přivodit její trvalé poškození.

Jak akné vzniká?

Akné může mít celou řadu podob, od černých teček, přes bílé pupínky. Mezi faktory, kvůli kterým vzniká, a které můžete sami ovlivnit, patří nejčastěji následující:

Strava – tvorbu akné a jeho zhoršení ovlivňují i potraviny, které jíme. Snažte se vyvarovat čokoládě (a celkově sladkostem), někdy mohou být na vině ořechy, ostré koření a další potraviny. Naopak proti akné pomáhá pití zeleného čaje a dále je důležitý dostatečný příjem zinku a vitaminu A.

Kouření – vystavuje pleť oxidačnímu stresu a právě kvůli němu je výskyt akné výrazně vyšší u kuřáků.

Medikace – dlouhodobé užívání antibiotik způsobuje problémy s pletí, stejně tak užívání antidepresiv, antiepileptik a steroidů.

Stres – naše pokožka během stresového období produkuje více kožního mazu, což přispívá ke vzniku pupínků a navíc se nám pleť hůře hojí. Nezbavíme se proto akné tak snadno, jako za jiných okolností.

Časté mytí hlavy šamponem – způsobuje vyšší tvorbu vlasového mazu, které může být příčinou tvorby akné na čele.

 

Jak správně čistit pleť?

Je jedno, jestli vás trápí akné na bradě, čele, tvářích či na celém obličeji nebo krku. Pokud se jej chcete zbavit, je potřeba věnovat pozornost správnému čištění pleti

Musíme si ovšem uvědomit, že správné čištění pleti se odvíjí od jejího typu. Například suchá pleť s akné může negativně reagovat i na relativně mírné čištění, zatímco mastná pleť dokáže podstoupit i intenzivnější čisticí kúru.

Při čištění myslete na to, že méně je někdy více. Pokud vás trápí aknózní pleť, tak se ji snažte zbytečně nedřít a nepoužívejte příliš mnoho pleťových přípravků. Spíše byste si tak uškodili.

  • Používejte minimum pleťových přípravků
  • Čistěte pleť pouze pomocí rukou, vody a čistící pěny či gelu
  • Po čištění používejte krém pro aknózní pleť
  • Starejte se o svou pleť pravidelně – ráno i večer
  • Pleť nedřete, nehnípejte – může se si vytvořit kožní zánět

Přípravky proti akné

V řadě drogerií, kosmetických salonů či na internetu si můžete zakoupit spoustu přípravků, které vám mohou pomoci v boji s akné. Můžete si zvolit z nejrůznějších přípravků pro čištění pleti, krémů a peelingů na obličej určených proti akné nejen na nose či bradě. Různé produkty mají současně zajistit i potřebnou hydrataci pokožky a můžete vyzkoušet i intenzivní hloubkové krémy s hojivými účinky.

V případě problematické pleti je nejlepší, když se o výběru pleťové kosmetiky poradíte s dermatologem. Ten dokáže posoudit váš typ pleti a na základě této diagnostiky zvolí vhodné přípravky právě pro vás. Pokud si ovšem chcete zvolit produkty sami, pak ideálně zvolte farmaceutické výrobky z lékárny. U nich máte jistotu, že byly adekvátně testované a vaší pleti neuškodí.

Čemu se vyvarovat?

Při používání kosmetických přípravků buďte střídmí. Vaší pleti neprospěje, když na ni nanesete několik vrstev různých přípravků, a to jak pečující tak dekorativní kosmetiky – líčení ve stylu Kim Kardashian tedy není úplně na místě.

Vyhněte se komedogenní kosmetice – bambucké máslo, kokosový olej a další podobné přípravky často způsobují ucpávání pórů. Tyto přípravky jsou skvělé pro vaše tělo, ale ne pro obličej.

Pokud používáte make-up, tak myslete na čištění kosmetických pomůcek. Tedy, pravidelně dezinfikujte a vymývejte používané štětce. Pokud využíváte k nanášení make-upu vlastní ruce, případně houbičky, které se musí umývat před každým nanášením, děláte jenom dobře. S velkou pravděpodobností se tak vyhnete tvorbě kožních zánětů v obličeji.

  • Vyhněte se komedogenní pleťové kosmetice (oleje, másla)
  • Snažte se používat, co nejméně přípravků
  • Pravidelně dezinfikujte kosmetické pomůcky
  • Pleť nedřít, nehnípat – může se vytvořit kožní zánět

Co zabere na 100 %?

Už víme, jak akné vzniká a jak mu předejít. Pokud však hledáte rychlé a účinné řešení vsaďte na chemický peeling nebo na přístroj Plexr, který si poradí i s hlubokým akné raz dva.

Chemický peeling – účinné řešení pro povrchové akné

Další z cest, kterou můžete zvolit na cestě za krásnou pletí bez akné, je tzv. chemický peeling. Ten mimo jiné pomáhá i s mastnou či dehydrovanou a unavenou pletí, drobnými jizvičkami i s viditelně rozšířenými póry. Ošetření chemickým peelingem zabere pár minut a zaznamenáte na své pokožce rychlé zlepšení vzhledu. Během ošetření chemickým peelingem vám také budou doporučeny přípravky pro domácí použití, kterými můžete podpořit jeho výsledky. 

Pokud se chcete dozvědět bližší informace o ošetření chemickým peelingem, rádi vaše dotazy zodpovíme na naší klinice Dermaestet s.r.o.

Plexr – pro odstranění hlubokého akné

V případě, že vás trápí spíše hluboké akné, pak je na místě zvážit inovativní přístroj Plexr, který si dokáže ve většině případů poradit s hlubokým akné do jednoho týdne. Mezi pokožkou a přístrojem dochází ke tvorbě malého plasmového výboje, který odpaří starou pokožku. Po zahojení se vaše pokožka nahradí novou. Výboj plazmy je naprosto bezpečný i na nejcitlivějších místech, takže se samotného ošetření nemusíte vůbec bát.

Na svou pleť ovšem myslete v průběhu celého roku a ne pouze, když vás začne trápit akné. Zkuste si například dopřát detox, který vaší pleti rozhodně prospěje.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Vrásky na čele – jak se jich zbavit?

Vrásky na čele – jak se jich zbavit?

Prohlubující se vrásky na čele a mezi obočím představují od určitého věku zejména pro ženy nechtěný estetický problém. Někomu samozřejmě mohou přidávat na charismatu, většina lidí se s nimi však jenom nerada smiřuje. Pokud řešíte, jak se účinně zbavit vrásek na čele a toužíte se opět radovat při pohledu na svou krásně vypadající mladistvou pleť, pak je tento článek určen přímo pro vás.

číst více
Jak zhubnout v obličeji?

Jak zhubnout v obličeji?

Obličej je problematickou částí mnoha žen. Oteklost a nehezká druhá brada je nejčastěji spojena s nadváhou a špatným životním stylem. Svoji roli ale hraje samozřejmě také genetika či věk. Ať tak či tak, dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak tento nepříjemný problém řešit. Vybrali jsme pro vás 5 tipů, díky kterým se zbavíte nadbytečného tuku v obličeji a získáte tolik potřebné sebevědomí.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.