Léčba akné pomocí IPL Ariane

Doba ošetření
10 - 20 minut
Typ anestezie
Bez anestezie
Rekonvalescence
Bez rekonvalescence
Cena zákroku
1650,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Krk a dekolt Krk a dekolt
Obličej a oči Obličej a oči
Paže a ruce Paže a ruce
Záda Záda
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • akné
 • jizvičky po akné
 • ochablé kontury

Účinky

 • odstraňuje akné
 • zlepšuje jizvičky po akné
 • rychlé výsledky
 • zlepšuje strukturu pokožky
 • odstraní jemné vrásky
 • omladí pleť
 • zpevňuje kontury

Galerie

Co je přístroj IPL Ariane?

Léčba akné intenzivním pulzním světlem (IPL) je neinvazivní procedura ošetření povrchu pleti. IPL přístroj Ariane disponuje dvěma nástavci s křišťálovou ploškou, která přenáší pulzní světlo přesně do ošetřovaných partií. Světlo blahodárně působí na strukturu pleti a stimuluje obnovení vazivových buněk (tzv. fibroblastů). V kombinaci s chemickým peelingem dosahujeme viditelného efektu ve velice krátké době.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Jak léčit akné rychle a efektivně?

Akné, neboli Acne vulgaris, je nejčastějším kožním onemocněním s chronickým průběhem. Odhalit příčinu jeho vzniku je základním krokem k jeho úspěšné léčbě. Důvodů, proč akné vzniká je celá řada a postihuje zejména obličejové partie, jako je čelo, nos, tváře, okolí úst, brada, ale i uši, krk a záda. K jeho výsevu může dojít také ve vlasech, na ramenou nebo rukou. Léčba akné není jednoduchá, ale u nás na klinice máme pro vás přístroj, který přináší rychlé a dlouhodobé výsledky.

U ošetření IPL Ariane v rámci terapie léčby akné dosahujeme skvělých výsledků, proto je toto ošetření vhodné prakticky pro každého, ať už vás trápí akné na tváři v dospělosti nebo akné v čele v mladistvém věku.

Jak IPL funguje a jaké výsledky lze očekávat

IPL využívá intenzivní pulzní světlo k cílení na určité oblasti kůže, a má následující účinky, které mohou pomoci v léčbě akné:

 1. Zničení bakterií: IPL může pomoci snížit počet bakterií P. acnes na kůži, které jsou jedním z hlavních původců vzniku akné.
 2. Snížení zánětu: IPL terapie může pomoci snížit zánět spojený s akné, což vede ke snížení zarudnutí a velikosti pupínků.
 3. Regulace produkce mazu: IPL může snížit produkci mazu ze žláz, čímž pomáhá kontrolovat jednu z příčin vzniku akné.
 4. Zlepšení textury kůže: IPL může pomoci vylepšit celkový vzhled a texturu kůže tím, že redukuje jizvy a hyperpigmentaci způsobené akné.

Viditelné výsledky tohoto ošetření jsou individuální. V případě lehčí formy akné se dostavují již po 48 hodinách od ošetření. Jestliže je zanícení větší, může v prvních 2-3 dnech po ošetření dojít k přechodnému zhoršení, které však nejdéle do 1 týdne odezní.

Je důležité mít na paměti, že IPL terapie nemusí být vhodná pro všechny typy akné nebo pro všechny typy pleti. V některých případech může být potřeba kombinace různých léčebných metod.

Jak probíhá zákrok a ošetření akné?

Ošetření IPL Ariane provádíme buď s nanesením chemického peelingu, kdy na postiženou pokožku aplikujeme směs ovocných kyselin v různých koncentracích, které způsobí rozrušení povrchových vrstev kůže, což vede k aktivaci tvorby kolagenu. Nebo bez chemického peelingu, kdy vám naneseme na obličej tenkou vrstvu průhledného gelu.

Školená sestra pak přikládá na povrch pokožky nástavec přístroje, který je opatřený křišťálovou ploškou. Ta přenáší pulzní světlo přesně do ošetřované partie. Procedura pak v případě nanesení chemického peelingu trvá 20 minut, bez něj 10-15 minut.

Kombinace s chemickým peelingem
Kombinace s chemickým peelingem

Zákrok je bezbolestný, při aplikaci světelných pulzů můžete maximálně cítit lehké teplo. Ošetření je tak zcela komfortní a bezpečné. Po ošetření může dojít k lehkému začervenání ošetřované partie, které však rychle vymizí.

Rekonvalescence po odstranění akné

Rekonvalescence zde není žádná a není nutné používat speciální přípravky pro domácí použití. Při vstupní konzultaci s naším lékařem proberete správné návyky péče o aknózní pleť a doporučí vám i vhodné produkty, aby byly výsledky terapie ještě efektivnější. Některé řady péče o aknózní pleť u nás můžete rovnou zakoupit. Není to však podmínkou.

Akné je zánětlivé onemocnění kůže, je tedy důležité dbát pokynů ošetřujícího lékaře, protože sebelepší kombinace léčebných postupů pak nemá výsledky, pokud o sebe správně nepečujete i doma.

Pokyny před zákrokem proti akné

Na zákrok není třeba žádných speciálních příprav. Podmínkou je však perfektní fyzická kondice, v předchozích 2 týdnech byste neměli prodělat žádné nachlazení nebo chřipku atp. Ošetření IPL Ariane také nelze provádět těhotným ženám a osobám s epilepsií nebo kardiostimulátorem. Také nelze tímto přístrojem ošetřovat, pokud jste čerstvě opálení ze solária nebo jste se právě vrátili opálení z dovolené. V tomto případě je pak potřeba počkat po dobu jednoho měsíce, než bude moci být ošetření provedeno.

Krásné prostředí, výborný erudovaný a empatický přístup k pacientům. Můžu jenom doporučit.nn
Libuše Johana Jahnová, zdroj: Google

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak odstranit a léčit akné?

Důvodů vzniku akné je celé spektrum a ne všechny dokážeme ovlivnit. Avšak díky metodě IPL Ariane vám pomůžeme zbavit se akné bez ohledu na jeho příčinu. Ať už vás trápí akné na bradě, na nose či na zádech, bez bolestí se o něj postaráme.

Jedná se o jednorázový zákrok, nebo je nutné opakování?

Léčba akné je dlouhodobější proces a je kombinací vhodných procedur, které se vzájemně doplňují. Dle naší praxe je v případě ošetření IPL Ariane doporučováno toto podstoupit 4-5x, vždy s rozestupem 2 týdnů.

Jak dlouho zákrok trvá?

Délka zákroku v první řadě závisí na velikosti ošetřované části. Odstranit akné na tváři je o něco méně časově náročné než akné na zádech. V případě nanesení chemického peelingu může vystření zabrat 20 minut a bez něj pak 10-15 minut.

Je zákrok bolestivý?

Ošetření IPL Ariane je bezbolestné a zcela bezpečné. Individuálně můžete při světelném výboji cítit lehké teplo.

Pro koho není ošetření vhodné?

Na ošetření IPL Ariane je potřeba přijít zdravý, v předchozích 2 týdnech by klient neměl prodělat žádné onemocnění, včetně nachlazení. Ošetření nemůžeme provádět těhotným ženám a osobám s epilepsií nebo kardiostimulátorem. Také nelze provádět na opálené kůži ze solária nebo pokud jste se právě vrátili z dovolené, v tomto případě je potřeba počkat jeden měsíc.

Ceník

Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600
1 ošetření 1650
1 ošetření (včetně peelingu) 2100
4 ošetření (včetně peelingu) 7100

Hodnocení zákroku

4.5/5 - (74 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram