Jak zhubnout do léta?

Jak rychle zhubnout do léta? Otázka, kterou s přicházejícím teplým počasím řeší téměř každý. Zaměřte se na zdravou životosprávu a nenechte si ujít ani moderní metody estetické medicíny v podobě laserové liposukce, injekční lipolýzy nebo PB sér.

Rychle a účinně

Hubnutí je věčné a vděčné společenské téma. Nejvíce je většinou skloňováno právě s nadcházejícím létem. Jak zhubnout a získat okouzlující křivky? A je reálné to stihnout ještě před dovolenou? Máme pro vás ověřené rady týkající se zdravého životního stylu a také několik tipů na velmi rychlé řešení z oblasti estetické medicíny, díky kterým to jistě zvládnete! Zjistěte, jak si už letos užít plavkovou sezónu opravdu naplno!

Stanovte si cíle

Mějte na sebe reálné nároky. Do léta moc času nezbývá, a proto je potřeba tomu přizpůsobit i cíle vašeho hubnutí. Zmenšit konfekční velikosti o tři čísla se vám pravděpodobně už nepodaří, ale i tak můžete stále dosáhnout hezkého výsledku. Hubněte raději pomaleji a postupně. Při nadváze (nikoliv vyšších stupních obezity) činí optimální rychlost hubnutí přibližně 2- 3 kg za měsíc.

Mějte také na paměti, že příliš rychlé hubnutí, při kterém dochází k vyřazení některé ze základních živin, k hladovění nebo k nepřiměřené fyzické zátěži, vede postupem času spíše k jojo efektu a v konečném výsledku k nabírání dalších přebytečných kil.

Najděte si správnou motivaci a inspiraci

Motivace je hnací motor, který pohání naši snahu směrem ke stanoveným cílům. Ta primární by však měla vždy vycházet přímo z vašeho přesvědčení. To, že vám kila navíc, ať už taktně či netaktně, naznačují vaši příbuzní či přátelé sice může vést k tomu, že se pustíte do hubnutí, ale celý proces nebude mít pravděpodobně příliš dlouhého trvání.

Udržovat motivaci a ten správný „drive“ vám pomůže také pravidelná dávka inspirace. Pro někoho jí může být vrcholový sportovec, pro dalšího aktivní dáma v letech či sportovně založená kamarádka a zároveň máma dvou dětí, které se podařilo úžasně zhubnout po porodu. V dnešním internetovém světě, kdy je možné zajímavé lidi sledovat doslova online, je najít inspiraci opravdu velmi snadné.

Zdrává strava, zdravé jídlo

Zdravá strava je základ

Změna skladby jídelníčku je základním předpokladem úspěšného hubnutí. Jaké kroky vám pomohou shodit první přebytečná kila?

Nakupujte chytře

Hubnutí začíná už při nakupování. Proto nikdy nechoďte na nákup hladoví a vždy si s sebou noste seznam potřebných surovin pro jídla, která se chystáte z nakoupených surovin připravit.

Při nákupu dávejte přednost nutričně bohatým a sezónním potravinám. Dopřejte si zeleninu a ovoce od lokálních pěstitelů. Vyplatí se také záměrně minout tzv. uličku slev, kde se většinou nachází sladké a slané pochutiny. Pamatujte na to, že to, co doma nemáte, nemůžete ani sníst.

Jezte víckrát denně malé porce

Díky tomu udržíte metabolismus po celý den v módu spalování. Dopřejte si během dne ideálně 5 - 6 zdravých jídel ve složení: snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, případně druhá večeře.

Mýtus, že by se nemělo jíst po 17. hodině, už byl naštěstí dávno vyvrácen. Vždy závisí na vaší aktivitě a především době, kdy chodíte spát. Poslední jídlo byste měli jíst nejpozději 2 - 3 hodiny před spaním. Naopak nevynechávejte snídani, protože tento deficit poté vede ke vzniku vlčího hladu a chuti na nezdravá jídla během dne.

Pravidelný pohyb nastartuje hubnutí

Zdravá strava a pravidelný pohyb jdou ruku v ruce v rámci zdravého životního stylu. Jaké aktivity vám pomohou nastartovat metabolismus a zvýšit kalorický deficit během dne?

Začněte chůzí

Chůze je pro člověka přirozený a velmi zdravý pohyb. Je proto nejlepším způsobem, jak poměrně snadno navýšit spálené kalorie během dne. Začněte chodit pěšky do práce, na nákup nebo na menší procházky. Každý pohyb se počítá.

Pokud přemýšlíte, jak účinně zhubnout nohy, boky a vlastně celé tělo, zařaďte rychlejší a delší chůzi, kterou postupně proměníte na běh. Pěkně krůček po krůčku.

Vsaďte na pohyb, který vás neomrzí

Pro dosažení dalších pokroků budete dřív nebo později muset do své denní rutiny zahrnout také pravidelné cvičení. Zpočátku to půjde ztuha, ale časem si vytvoříte návyk.

S tuky zatočí aerobní pohyb v podobě kardia, tedy jízda na kole, již zmíněný běh, spinning aj. Zvětšit objem svalů vám zase pomůže posilování, ať už s vlastní vahou nebo na speciálních přístrojích v posilovně. Také na internetu najdete nepřeberné množství cvičebních lekcí, díky nimž můžete cvičit z pohodlí domova, stačí si jen vybrat.

Jak rychle zhubnout? Vyzkoušejte metody estetické medicíny

Laserová liposukce, injekční lipolýza nebo PB sérum představují šetrné způsoby, jak efektivně zredukovat tuk na problematických partiích a zhubnout přebytečná kila. Představují tedy skvělou možnost, jak urychlit hubnoucí proměnu a dosáhnout velmi rychle skvělých výsledků. Pro kterou z metod se rozhodnout a jaké jsou hlavní benefity zmíněných ošetření?

Redukce tuku prostřednictvím laserové liposukce SlimLipo

Ať už vás trápí tuk na břichu, stehnech, bocích nebo hýždích, se vším si poradí právě laserová liposukce SlimLipo. Jedná se o velmi účinnou metodu liposukce, prostřednictvím níž je možné během jednoho ošetření odsát až 5 litrů tuku. Princip spočívá v unikátní a šetrné laserové technologii, která cílí přímo na tukové buňky.

Velkou výhodu oproti standardní liposukci představují také hojivé účinky laseru. Ty zaručí zpevnění a stahování kůže, která nahromaděním tuku přišla o svoji pružnost. V našem specializovaném článku vám prozradíme ještě více o průběhu neinvazivní liposukce břicha, stehen a dalších partií.

Krásné křivky díky injekční lipolýze

Další účinný způsob, jak odbourat přebytečný tuk kdekoliv na těle i na obličeji, představuje injekční lipolýza. Během ní se klientům injekčně aplikuje do inkriminovaného místa látka fosfatydylcholin (neboli lecitin), která v průběhu 4—6 týdnů od aplikace postupně odbourává tuk. Po uplynutí této doby je také možné pozorovat výsledný efekt. Aby došlo k výraznějšímu zmenšení obvodu dané oblasti je ideální podstoupit 2 až 4 ošetření s odstupem 6 až 8 týdnů.

Injekční lipolýza je vhodná pro všechny, které trápí menší množství tuku v problematických partiích a touží doladit své křivky k dokonalosti.

Vyzkoušejte PB sérum - enzymovou revoluci

Revoluční metodu, jak bojovat s nahromaděným tukem v určité partii, představuje aplikace PB sér, která obsahují 100% biologické rostlinné enzymy. Při odstraňování celulitidy a přebytečného tuku se využívá specifická kombinace enzymů ve složení lipáza, kolagenáza a hyaluronidáza.

Samotná aplikace z rukou lékaře je velmi šetrná a trvá přibližně 5 až 15 minut, v závislosti na velikosti ošetřované oblasti. Pro dosažení nejlepšího výsledku se aplikace PB sér provádí zpravidla 4—6krát v odstupu 1 týdne.

Aplikace PB sér i injekční lipolýzy představuje ideální variantu pro klienty, kteří dávají přednost přírodním produktům a zároveň chtějí vyzkoušet to nejlepší, co revoluční metody estetické medicíny v současné době nabízí. Pro zachování skvělého výsledku je v případě obou metod potřeba se zaměřit i na zdravý životní styl a úpravu jídelníčku, aby nedošlo k opětovnému uložení tuku v ošetřených partiích.

Objednejte se na konzultaci na naší klinice Dermaestet a nechte si od našich odborníků poradit tu nejlepší metodu redukce tuku a vytvarování problematických partií.

Připojte se k našim spokojeným klientům, kteří od nás odchází sebevědomější a spokojenější ve svém vlastním těle.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram