Jak zhubnout do léta?

Jak rychle zhubnout do léta? Otázka, kterou s přicházejícím teplým počasím řeší téměř každý. Zaměřte se na zdravou životosprávu a nenechte si ujít ani moderní metody estetické medicíny v podobě laserové liposukce, injekční lipolýzy nebo PB sér.

Zhubnout do léta? Možnosti existují

Hubnutí je věčné a vděčné společenské téma. Nejvíce je většinou skloňováno právě s přicházejícím létem. Jak se zbavit nedostatků a získat okouzlující křivky? A je reálné to stihnout ještě před dovolenou? Máme pro vás ověřené rady týkající se zdravého životního stylu a také několik tipů na velmi účinné řešení z oblasti estetické medicíny, díky kterým to jistě zvládnete! Začtěte se a zjistěte, jak si letos užít plavkovou sezónu opravdu naplno!

 

 

Stanovte si cíle

Mějte na sebe reálné nároky. Do léta moc času nezbývá, a proto je potřeba tomu přizpůsobit i cíle vašeho hubnutí. Zmenšit konfekční velikosti o tři čísla se vám pravděpodobně už nepodaří, ale i tak můžete stále dosáhnout hezkého výsledku. Hubněte raději pomaleji a postupně. Při nadváze (nikoliv vyšších stupních obezity) činí optimální rychlost hubnutí přibližně 2—3 kg za měsíc.

Mějte také na paměti, že příliš rychlé hubnutí, při kterém dochází k vyřazení některé ze základních živin, k hladovění nebo k nepřiměřené fyzické zátěži, vede postupem času spíše k jojo efektu a v konečném výsledku k nabírání dalších přebytečných kil.

 

 

 

Najděte si správnou motivaci a inspiraci

Motivace je hnací motor, který pohání naši snahu směrem ke stanoveným cílům.  Ta primární by však měla vždy vycházet přímo z vašeho přesvědčení. To, že vám kila navíc, ať už taktně či netaktně, naznačují vaši příbuzní či manžel sice může vést k tomu, že se pustíte do hubnutí, ale celý proces nebude mít pravděpodobně příliš dlouhé trvání.

Udržovat motivaci a ten správný „drive“ vám pomůže také pravidelná dávka inspirace. Pro někoho jí může být vrcholový sportovec, pro dalšího aktivní dáma v letech či sportovně založená kamarádka a zároveň máma dvou dětí, které se podařilo úžasně zhubnout po porodu. V dnešním internetovém světě, kdy je možné zajímavé lidi sledovat doslova online, je najít inspiraci opravdu velmi snadné.

 

 

Zdravá strava je základ

Změna skladby jídelníčku je základním předpokladem úspěšného hubnutí. Jaké kroky vám pomohou shodit první přebytečná kila?

 

Nakupujte chytře

Hubnutí začíná už při nakupování. Proto nikdy nechoďte na nákup hladoví a vždy si s sebou noste seznam potřebných surovin pro jídla, které se chystáte z nakoupených surovin připravit.

Při nákupu dávejte přednost nutričně bohatým a sezónním potravinám. Dopřejte si zeleninu a ovoce od lokálních pěstitelů. Vyplatí se také záměrně minou tzv. uličku slev, kde se většinou nachází sladké a slané pochutiny. Pamatujte na to, že to, co doma nemáte, nemůžete ani sníst.

Jezte víckrát denně malé porce

Díky tomu udržíte metabolismus po celý den v módu spalování. Dopřejte si během dne ideálně 5—6 zdravých jídel ve složení — snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, případně 2. večeře.

Mýtus, že by se nemělo jíst po 17. hodině, už byl naštěstí dávno vyvrácen. Vždy závisí na vaší aktivitě a především době, kdy chodíte spát. Poslední jídlo byste měli jíst nejpozději 2—3 hodiny před spaním. Naopak nevynechávejte snídani, protože tento deficit poté vede ke vzniku vlčího hladu a chuti na nezdravá jídla během dne.

 

 

Pravidelný pohyb nastartuje hubnutí

Zdravá strava a pravidelný pohyb jdou ruku v ruce v rámci zdravého životního stylu. Jaké aktivity vám pomohou nastartovat metabolismus a zvýšit kalorický deficit během dne?

 

 

Začněte chůzí

Chůze je pro člověka přirozený a velmi zdravý pohyb. Je proto nejlepším způsobem, jak poměrně snadno navýšit spálené kalorie během dne. Začněte chodit pěšky do práce, na nákup nebo na menší procházky. Každý pohyb se počítá.

Pokud přemýšlíte, jak účinně zhubnout nohy, boky a vlastně celé tělo, zařaďte rychlejší a delší chůzi, kterou postupně proměníte na běh. Pěkně krůček po krůčku.

Vsaďte na pohyb, který vás neomrzí

Pro dosažení dalších pokroků budete dřív nebo později muset do své denní rutiny zahrnout také pravidelné cvičení. Zpočátku to půjde ztuha, ale časem si vytvoříte návyk.

S tuky zatočí aerobní pohyb v podobě kardia — jízda na kole, již zmíněný běh, spinning aj. Zvětšit objem svalů vám zase pomůže posilování — ať už s vlastní vahou nebo na speciálních přístrojích v posilovně. Také na internetu najdete nepřeberné množství cvičebních lekcí, díky nimž můžete cvičit z pohodlí domova — stačí si jenom vybrat takové, které vás budou bavit.

 

 

Jak rychle zhubnout? Vyzkoušejte metody estetické medicíny

Laserová liposukce, injekční lipolýza nebo PB sérum představují šetrné způsoby, jak efektivně zredukovat tuk na problematických partiích a zhubnout přebytečná kila. Představují tedy skvělou možnost, jak urychlit hubnoucí proměnu a dosáhnout velmi rychle skvělých výsledků.

Pro kterou z metod se rozhodnout a jaké jsou hlavní benefity zmíněných ošetření?

 

 

Redukce tuku prostřednictvím laserové liposukce SlimLipo

Ať už vás trápí tuk na břichu, stehnech, bocích nebo hýždích, se vším si poradí právě laserová liposukce SlimLipo. Jedná se o velmi účinnou metodu liposukce, prostřednictvím níž je možné během jednoho ošetření odsát až 5 litrů tuku. Princip spočívá v unikátní a šetrné laserové technologii, která cílí přímo na tukové buňky.

Velkou výhodu oproti standardní liposukci představují také hojivé účinky laseru. Ty zaručí zpevnění a stahování kůže, která nahromaděním tuku přišla o svoji pružnost. V našem specializovaném článku vám prozradíme ještě více o průběhu neinvazivní liposukce  břicha, stehen a dalších partií.

 

 

 

 

Krásné křivky díky injekční lipolýze

Další účinný způsob, jak odbourat přebytečný tuk kdekoliv na těle i na obličeji, představuje injekční lipolýza. Během ní se klientům injekčně aplikuje do inkriminovaného místa látka fosfatydylcholin (neboli lecitin), která v průběhu 4—6 týdnů od aplikace postupně odbourává tuk. Po uplynutí této doby je také možné pozorovat výsledný efekt. Aby došlo k výraznějšímu zmenšení obvodu dané oblasti je ideální podstoupit 2 až 4 ošetření s odstupem 6 až 8 týdnů.

Injekční lipolýza je vhodná pro všechny, které trápí menší množství tuku v problematických partiích a touží doladit své křivky k dokonalosti.

 

 

 

Vyzkoušejte enzymovou revoluci — PB sérum

Revoluční metodu, jak bojovat s nahromaděným tukem v určité partii, představuje aplikace PB sér, která obsahují 100% biologické rostlinné enzymy. Při odstraňování celulitidy a přebytečného tuku se využívá specifická kombinace enzymů ve složení lipáza, kolagenáza a hyaluronidáza.

Samotná aplikace z rukou lékaře je velmi šetrná a trvá přibližně 5 až 15 minut, v závislosti na velikosti ošetřované oblasti. Pro dosažení nejlepšího výsledku se aplikace PB sér provádí zpravidla 4—6krát v odstupu 1 týdne.

Aplikace PB sér i injekční lipolýzy představuje ideální variantu pro klienty, kteří dávají přednost přírodním produktům a zároveň chtějí vyzkoušet to nejlepší, co revoluční metody estetické medicíny v současné době nabízí. Pro zachování skvělého výsledku je v případě obou metod potřeba se zaměřit i na zdravý životní styl a úpravu jídelníčku, aby nedošlo k opětovnému uložení tuku v ošetřených partiích.

Objednejte se na konzultaci na naší klinice Dermaestet a nechte si od našich odborníků poradit vhodnou metodu, která vám pomůže redukovat tuk a vytvarovat problematické partie.

Připojte se k našim spokojeným klientům, kteří od nás odchází sebevědomější a spokojenější ve svém vlastním těle.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.