Efektivní hubnutí z pohodlí vašeho domova

Doba ošetření
30 minut
Typ anestezie
bez anestezie
Rekonvalescence
bez rekonvalescence
Cena zákroku
1400,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Břicho Břicho
Hýždě Hýždě
Nohy Nohy
Obličej a oči Obličej a oči
Paže a ruce Paže a ruce
Záda Záda
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Nadměrné množství podkožního tuku
 • Obezita
 • Nadváha v kombinaci s komorbiditami

Účinky

 • Snížení tělesné hmotnosti
 • Snížení pocitu hladu
 • Snížení krevního tlaku
 • Příznivý vliv na diabetes
 • Zlepšení psychického stavu
 • Posílení sebevědomí

Bezbolestné a nechirurgické hubnutí

Zvýšená tělesná hmotnost a nadváha trápí v dnešní době velkou část naší populace. Pro většinu z nás nejde jen o estetický problém, ale také rizikový faktor mnoha dalších onemocnění včetně problémů kardiovaskulárního systému. Přestože mnohé způsoby léčby vyžadují pevnou vůli, v některých případech nestačí ani ta.

Jelikož se na naší klinice pořád zabýváme inovativnějšími způsoby, jak řešit hubnutí a nadměrné množství tuku, seznámíme vás s používáním doplňkové terapie nadváhy a budeme vás provázet na vaší cestě ke zdravější postavě a většímu sebevědomí. Náš personál vám v průběhu hubnoucího programu nabídne odborné konzultace, vážení na speciální váze, případné odběry krve a startovací sadu pro terapii nadváhy, kterou popisujeme níže.

Hubnoucí program s analogy GLP-1 je výhodnou doplňkovou léčbou přebytečného tuku
Hubnoucí program s analogy GLP-1 je výhodnou doplňkovou léčbou přebytečného tuku

Spolehlivé řešení nadváhy díky využití přirozených procesů

Náš hubnoucí program se opírá o látku, která je z chemického hlediska z 97 % shodná s molekulou zvanou Peptid podobný glukagonu 1 (GLP-1 – glucagon-like peptide 1). Tento peptid se v našem těle tvoří přirozeně a patří do skupiny inkretinů. Znamená to, že GLP-1 je hormon produkovaný v našich střevech a uvolňuje se během příjmu potravy.

V našem mozku neustále zápasí pocit hladu s pocitem sytosti. Jakmile jsme po delší dobu bez stravy, dostávají se do převahy látky s orexigenním účinkem – začínáme být hladoví. Po konzumaci jídla dojde k uvolnění různých látek v mozku a střevech, mezi něž patří také GLP-1. Uvolňují se tedy látky s opačným účinkem, které potlačují pocit hladu.

Problémem vnitřně vytvořeného GLP-1 a jeho sytost vyvolávajících účinků je v tom, že dochází k rychlému rozkladu této molekuly v krevním řečišti. Právě z tohoto důvodu není léčivá látka přesnou kopií, ale jen analogem našeho vlastního GLP-1. Zároveň se váže na bílkoviny krevní plazmy, což ještě více prodlužuje její účinek. Ve výsledku je tak její rozklad oddálen (ze 2 minut až na 13 hodin) a pocit sytosti prodloužen.

Podpůrná léčba analogem GLP-1 je určena pro redukci hmotnosti především u dospělých osob s obezitou (BMI nad 30 kg/m 2), nebo u osob s nadváhou (BMI 27-30 kg/m 2) a jednou či více komorbiditami (hypertenze, dyslipidemie, porucha metabolismu glukózy).

Jednoduché a pohodlné hubnutí díky startovací sadě

Hned v úvodu této kapitoly je důležité zopakovat, že mluvíme o doplňkové léčbě obezity. Základem terapie je změna životního stylu a eliminování rizikových faktorů obezity. Strava by měla obsahovat snížené množství kalorií a měla by být kombinována se zvýšenou fyzickou aktivitou. Zahájení hubnoucího programu je jednoduché a pohodlné díky výhodnému startovacímu balíčku. Balíček obsahuje:

 • balení se samotným léčivem,
 • návod k použití,
 • základní informace o přípravku,
 • přehled důležitých rad a tipů
 • a praktickou brožuru pro záznam vašeho úspěchu.

Na klinice Dermaestet velmi dobře víme, že terapie nadváhy je náročná, zdlouhavá a hlavně namáhavá. Proto se snažíme rozšiřovat naši nabídku služeb tak, abychom našim pacientům a pacientkám zabezpečili co největší komfort. V případě, že to bude nutné, provede vás náš tým odborníků celým průběhem hubnoucího programu, doporučí vám ideální postup a poskytne vám odborné poradenství v průběhu léčby.

Není to jen o vůli – jak probíhá hubnutí s naším hubnoucím programem?

Proces hubnutí bývá zdlouhavý a většinou náročný. Je to dáno především komplexností důvodů hromadění tuků. Tyto zdravotní komplikace totiž nejsou způsobeny jedinou příčinou, takže jejich řešení také není založeno na jediném přístupu. Kromě standardních postupů v léčbě obezity je proto výhodné sáhnout i po její podpůrné terapii. Ta může spočívat například v psychologickém poradenství nebo omezení chuti k jídlu, jako je to v případě analogů GLP-1.

Terapie těmito přípravky je poměrně specifická a je důležité, aby vám ji doporučil váš ošetřující lékař. Právě díky jeho odbornému přístupu získáte přesný návod, jak léčbu zahájit a udržovat. Hubnoucí program analogy GLP-1 začíná zpravidla na nejnižší dávce. S každým týdnem je dávka postupně zvyšována. Po pěti týdnech je většinou dosaženo cílové dávky, kterou je třeba dlouhodobě udržovat.

Nežádoucí účinky, které byste měli znát

Podobně jako u jiných léčivých přípravků, hubnutí a snižování podkožního tuku analogy GLP-1 může být doprovázeno nežádoucími účinky. Přestože se nemusí vyskytnout u každého pacienta, záleží nám na tom, abyste o nich před zahájením programu věděli. Mezi nejčastěji popisované nežádoucí účinky patří žaludeční a střevní problémy (nevolnost, zvracení, průjem nebo zácpa). Pozitivem však je, že tyto účinky většinou do několika dní až týdnů spontánně ustoupí. Abyste snížili riziko vzniku nežádoucích účinků, můžete vyzkoušet následující kroky:

 • pít dostatek tekutin,
 • nepřejídat se,
 • jídla konzumujte v menším množství a častěji,
 • vyhýbejte se tučným a smaženým jídlům či potravinám s vysokým obsahem vlákniny
 • a omezte kouření spolu s pitím alkoholu.

Nejčastější dotazy a odpovědi

V čem spočívá hubnoucí program pro odstranění podkožního tuku?

Náš hubnoucí program je založen na aplikaci analogů GLP-1. Jedná se o látky, které svým mechanismem účinku snižují chuť k jídlu. Kromě toho mají další příznivé vlivy na metabolismus.

Pro koho je vhodná léčba pomocí analogů GLP-1?

Program je vhodný pro osoby s nadměrným množstvím tuku v podkoží. Dále se jedná o léčbu vhodnou pri osoby, které trápí obezita, takže jejich BMI přesahuje hodnotu 30 kg/m 2. Terapii dále doporučujeme osobám s nadváhou (BMI od 27 do 30 kg/m 2), které se léčí s různými komorbiditami (hypertenze, dyslipidemie a další).

Jak dlouho trvá hubnoucí program?

Délka programu je vysoce individuální a záleží na celkové úspěšnosti základní léčby. Průběh léčby je ale spojen s postupným navyšováním dávky, které je zakončeno zpravidla po pěti týdnech, kdy je dosaženo cílové dávky.

Jaké má hubnoucí program nežádoucí účinky?

Mezi nejčastější, ale přesto vzácné nežádoucí účinky patří hlavně střevní problémy. Máme na mysli především nevolnost, zvracení, průjem nebo zácpu.

Ceník

Vstupní konzultace (měření, vážení, včetně odběrů) 1400
Vstupní konzultace (měření, vážení, bez odběrů) 1000
Podpůrná léčba 3311

Hodnocení zákroku

4.6/5 - (27 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram