Léčba inkontinence laserem - rozhovor s lékařem

Bezbolestné řešení inkontinence za využití CO2 laseru patří k velmi účinným metodám v gynekologické medicíně. Díky této průlomové technologii zákrok probíhá bez nutnosti narkózy. Kromě vymizení obav spojených s lehkou až střední inkontinencí nabízí také výrazné zlepšení v sexuální oblasti a snížení počtu intimních zánětů. Na průběh ošetření a jeho hlavní benefity jsme se zeptali MUDr. Michaely Potěšilové, lékařky se specializací na gynekologii a porodnictví.

Co je inkontinence a jak se dá léčit

Inkontinence je samovolný únik moči, který sama klientka není schopna ovlivnit vůlí. Spousta lidí se mylně domnívá, že inkontinence je problémem pouze žen pozdějšího věku, avšak tak to není. Samovolný únik moči se objevuje u klientek v jakékoli věkové kategorie. Nejčastěji jí trpí ženy s častými poševními záněty či močovými infekcemi. Další rizikovou skupinou jsou také velmi často ženy po porodu, kdy v těle dochází k destrukci pánevního dna, která sama nezmizí. Dále postihuje ženy v preklimakteriu a klimakteriu. Jak může tento problém vyřešit laser a na co se připravit před zákrokem vám odpovíme na následujících řádcích.

1. Řeší laser pouze inkontinenci, nebo pomáhá i s dalšími potížemi?

Laser řeší primárně lehkou inkontinenci. Kromě toho také zpevňuje vaginální stěnu a zlepšuje kvalitu poševní sliznice, ta je po zákroku vlhčí a pružnější. Tento benefit přispívá i ke zkvalitnění sexuálních prožitků nejen u žen v klimakteriu, u kterých dochází působením věku k atrofii sliznice (ztráta pružnosti a vlhkosti) .

2. Pro jaké ženy je toto ošetření laserem vhodné?

Ošetření laserem je vhodné zejména pro ženy po porodu s volnou poševní stěnou, ženy trpící lehkým únikem moči či častými vaginálními nebo močovými infekcemi, ženy s poruchou lubrikace a sexuální dysfunkcí (např. bolestivý pohlavní styk, nemožnost dosáhnout orgasmu) či ženy trpící ztrátou ženských pohlavních hormonů v preklimakterickém a klimakterickém období. Součástí metody je také ošetření zevního genitálu, a to nejen z estetického, ale i ze zdravotního hlediska (např. pokud došlo třeba při porodu k určitému zhmoždění či traumatům, které jsou zhojeny hypertrofickou nebo pnoucí, tuhou jizvou). Ošetření naopak není vhodné provádět při akutním zánětu pochvy, při maligním onemocnění, při přecitlivělosti na světlo (kontraindikace ošetření laserem) a také při krvácivých chorobách.

3. Je zákrok bolestivý?

Při tomto ošetření není potřeba používat anestezii. Klientka je plně při vědomí. Do vnitřní části pochvy zavádíme speciální úzkou hlavici CO2 laseru určeného pro gynekologické ošetření. Laserový paprsek nastartuje tvorbu nových kolagenových vláken, která pomáhají ke stažení a zpevnění poševní oblasti. Díky této technologii je ošetření bezbolestné a bezpečné. Většina našich klientek ošetření necítí — pouze při vstupu do pochvy může být ošetření mírně diskomfortní. Po ošetření se klientka vrací k běžnému životu. Jediným omezením je nutná týdenní absence pohlavního styku.

4. Stačí jeden zákrok nebo je potřeba více opakování?

Toto je vždy individuální. Primárně záleží na problému, se kterým k nám klientka přichází. Pokud se jedná přímo o léčbu inkontinence, pak je ideální, když ošetření podstoupí 3x. U léčby infekcí vaginálního charakteru obvykle postačí 1 terapie, vždy ale záleží na doporučení lékaře, který ošetření provádí.

5. Jaké jsou ohlasy žen, které tento zákrok absolvovaly?

Velmi dobré. Máme osvědčeno, že minimálně 90 % žen považuje tento zákrok za velmi výrazné zlepšení kvality života.

6. Kdy je efekt po zákroku znatelný?

Po zákroku dochází k hojení, proto je potřeba vyhnout se sexuálnímu styku alespoň po dobu 7 dní. Poté dochází ke vzniku nového kolagenu, který poševní oblast zpevní. Tento proces trvá přibližně 3 měsíce. Efekt tedy nepřichází ihned po zákroku, ale postupně v řádech týdnů až měsíců.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram