Rozhovor s lékařem – Mini Facelift

Mini Facelift je plastická operace obličeje a krku, která řeší problematiku stárnutí pleti. Vlivem věku, působením gravitace a mimiky kůže na obličeji postupně povoluje a dochází k jejímu poklesu. Na podrobnosti ohledně tohoto velmi účinného zákroku jsme se zeptali paní doktorky MUDr. Zuzany Jelínkové se specializací na plastickou chirurgii.

 

1. Paní doktorko, řeknete nám, v čem vlastně celá procedura spočívá?

Základní princip Mini Faceliftu spočívá v chirurgickém odstranění povolené a přebytečné kůže a podkožního tuku. Zároveň dochází ke zpevnění podkožního vaziva. Ošetření u nás v Dermaestet vždy předchází konzultace, kde se proberou všechny detaily zákroku. Abychom dosáhli co nejlepšího dlouhodobého efektu, přistupujeme k faceliftu zpravidla u klientů s výrazněji povolenou kůží a sníženou elasticitou tkání obličeje, protože ty již nemají dostatečnou pružnost a nejsou schopné se přizpůsobit neustálému pohybu navyklé mimiky.

2. Jak probíhá zákrok?

Zákrok provádíme přibližně 2—3 hodiny pouze v lokální anestezii. Oproti klasickému faceliftu, který se provádí v celkové anestezii, je místní znecitlivění velkou výhodou. Chirurg během něj vede řez u ušních boltců a ve vlasech tak, aby zpevnil a vypnul fascii (tuhou blánu na povrchu svalů) a plošný sval krku. Poté odstraní nadbytek kůže na obličeji a krku a vypne podkožní vazivové struktury. Díky tomuto postupu bude vaše pleť vypnutá, hladká a viditelně omlazená již za několik dní po samotném zákroku. Pro ještě dokonalejší výsledek je vhodné facelift kombinovat také s operací očních víček, liposukcí podbradku či ošetřením plasmou.

3. V kolika letech je podle vás vhodné uvažovat o faceliftu obličeje?

Na to nelze jednoznačně odpovědět, protože stárnutí kůže je velmi individuální u každého jedince. Na naší klinice zákrok nejčastěji podstupují klienti ve věku 40—65 let.

4. Jaká jsou doporučení před zákrokem?

Přibližně 2—3 týdny před zákrokem nedoporučujeme užívat léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Minimálně 3 týdny před zákrokem by klient rovněž neměl prodělat žádné akutní či zánětlivé onemocnění. Všechna doporučení a podrobnosti s klienty samozřejmě podrobně probíráme v rámci předoperačního vyšetření.

5. Bolestivost zákroku je téma, které zajímá většinu žen. Jak je to právě u faceliftu?

Samotný zákrok provádíme v lokální nebo celkové anestezii. Pro někoho může být mírně nepříjemná aplikace samotné injekční anestezie, poté je již zákrok bezbolestný. Hospitalizace při faceliftu není nutná. Po několika dnech je pouze nutné se dostavit na kliniku pro absolvování převazu a odstranění drénů.

6. Existují nějaká omezení po zákroku?

V prvních dnech po zákroku je potřeba dodržovat klidový režim na lůžku a přikládat studené obvazy. Pooperační bolest je možné tlumit běžnými analgetiky. Stehy se obvykle vytahují po 7—10 dnech, poté je dobré začít s tlakovými masážemi obličeje a velmi pozvolna přidávat fyzickou aktivitu. Otoky obvykle zmizí do 14 dnů. Ještě několik měsíců po zákroku je nutné jizvu chránit před přímým slunečním zářením.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne – jak se jej zbavit?

Maskne — do nedávna pro většinu lidí zcela neznámý pojem. S nutností každodenního nošení roušky však získává zcela jiný rozměr. Co se pod tímto neobvyklým pojmem skrývá? Jak se maskne projevuje, jak předcházet jeho vzniku a jak jej co nejefektivněji léčit? Na otázky ohledně tohoto nepříjemného důsledku dnešní doby jsme se zeptali MUDr. Michaely Gottvaldové.

číst více
Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Krásná pleť bez vrásek a nedokonalostí je snem každé ženy. V Dermaestet se tyto sny snažíme klientkám plnit díky moderním metodám estetické medicíny. K jedněm z nejoblíbenějších se řadí právě omlazení full face laserem. Jaké obtíže pomáhá řešit a s čím počítat během a po ošetření, nám v rozhovoru prozradila MUDr. Michaela Gottvaldová, naše lékařka zabývající se estetickou, ale i klasickou dermatologií.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.