Mini Facelift - rozhovor s lékařem

Mini Facelift je plastická operace obličeje a krku, která řeší problematiku stárnutí pleti. Vlivem věku, působením gravitace a mimiky kůže na obličeji postupně povoluje a dochází k jejímu poklesu. Na podrobnosti ohledně tohoto velmi účinného zákroku jsme se zeptali paní doktorky MUDr. Zuzany Jelínkové, která se specializuje na plastickou chirurgii.

Co je mini facelift a na jaké výsledky se můžete těšit

Základní princip mini faceliftu spočívá v chirurgickém odstranění povolené a přebytečné kůže a podkožního tuku v obličeji, Zároveň dochází ke zpevnění podkožního vaziva. Pro dosažení co nejdlouhodobějšího efektu přistupujeme k mini faceliftu u klientů s výrazněji povolenou kůží, která má sníženou elasticitu, tyto tkáně již nemají dostatečnou pružnost a nejsou tedy schopné se přizpůsobit pohybu navyklé mimiky. Jak zákrok probíhá, kdy je nejlepší ho podstoupit nebo jaká rekonvalescence vás čeká, to se dočtete na následujících řádcích.

1. Jak zákrok probíhá?

Mini Facelift provádíme přibližně 2—3 hodiny pouze v lokální anestezii. Oproti klasickému faceliftu, který se provádí v celkové anestezii, je místní znecitlivění velkou výhodou. Chirurg během něj vede řez u ušních boltců a ve vlasech tak, aby zpevnil a vypnul fascii (tuhou blánu na povrchu svalů) a plošný sval krku. Poté odstraní nadbytek kůže na obličeji a krku a vypne podkožní vazivové struktury. Díky tomuto postupu se vaše pleť vypne, bude hladká a viditelně omlazená již za několik dní po zákroku. Pro ještě dokonalejší výsledek je vhodné facelift kombinovat také s operací očních víček, liposukcí podbradku či ošetřením plasmou.

2. V kolika letech je podle vás vhodné uvažovat o faceliftu obličeje?

Na to nelze jednoznačně odpovědět, protože stárnutí kůže je velmi individuální u každého jedince. Na naší klinice zákrok nejčastěji u klientů ve věku 40—65 let.

3. Jaká jsou doporučení před zákrokem?

Přibližně 2 týdny před zákrokem nedoporučujeme užívat léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Minimálně 3 týdny před zákrokem by klient rovněž neměl prodělat žádné akutní či zánětlivé onemocnění. Všechna doporučení a podrobnosti s vámi samozřejmě podrobně probíráme v rámci konzultace.

4. Bolestivost zákroku je téma, které zajímá většinu žen. Jak je to právě u faceliftu?

Samotný zákrok provádíme v lokální anestezii. Pro někoho může být injekční aplikace anestezie mírně nepříjemná, avšak poté je zákrok bezbolestný. Po zákroku odcházíte domů, doporučujeme pouze zařídit si doprovod a odvoz. Po několika dnech se pak dostavíte k nám na kliniku na převaz a odstranění drénů.

5. Existují po zákroku nějaká omezení?

V prvních dnech po zákroku je potřeba dodržovat klidový režim na lůžku a přikládat studené obklady. Pooperační bolest je možné tlumit běžnými analgetiky. Stehy obvykle vytahujeme po 7—10 dnech, poté je dobré začít s tlakovými masážemi obličeje a velmi pozvolna přidávat fyzickou aktivitu. Otoky vymizí nejpozději do 14 dnů. Ještě několik měsíců po zákroku je nutné jizvu chránit před přímým slunečním zářením.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram