Rozhovor s lékařem – Mini Facelift

Mini Facelift je plastická operace obličeje a krku, která řeší problematiku stárnutí pleti. Vlivem věku, působením gravitace a mimiky kůže na obličeji postupně povoluje a dochází k jejímu poklesu. Na podrobnosti ohledně tohoto velmi účinného zákroku jsme se zeptali paní doktorky MUDr. Zuzany Jelínkové se specializací na plastickou chirurgii.

 

1. Paní doktorko, řeknete nám, v čem vlastně celá procedura spočívá?

Základní princip Mini Faceliftu spočívá v chirurgickém odstranění povolené a přebytečné kůže a podkožního tuku. Zároveň dochází ke zpevnění podkožního vaziva. Ošetření u nás v Dermaestet vždy předchází konzultace, kde se proberou všechny detaily zákroku. Abychom dosáhli co nejlepšího dlouhodobého efektu, přistupujeme k faceliftu zpravidla u klientů s výrazněji povolenou kůží a sníženou elasticitou tkání obličeje, protože ty již nemají dostatečnou pružnost a nejsou schopné se přizpůsobit neustálému pohybu navyklé mimiky.

2. Jak probíhá zákrok?

Zákrok provádíme přibližně 2—3 hodiny pouze v lokální anestezii. Oproti klasickému faceliftu, který se provádí v celkové anestezii, je místní znecitlivění velkou výhodou. Chirurg během něj vede řez u ušních boltců a ve vlasech tak, aby zpevnil a vypnul fascii (tuhou blánu na povrchu svalů) a plošný sval krku. Poté odstraní nadbytek kůže na obličeji a krku a vypne podkožní vazivové struktury. Díky tomuto postupu bude vaše pleť vypnutá, hladká a viditelně omlazená již za několik dní po samotném zákroku. Pro ještě dokonalejší výsledek je vhodné facelift kombinovat také s operací očních víček, liposukcí podbradku či ošetřením plasmou.

3. V kolika letech je podle vás vhodné uvažovat o faceliftu obličeje?

Na to nelze jednoznačně odpovědět, protože stárnutí kůže je velmi individuální u každého jedince. Na naší klinice zákrok nejčastěji podstupují klienti ve věku 40—65 let.

4. Jaká jsou doporučení před zákrokem?

Přibližně 2—3 týdny před zákrokem nedoporučujeme užívat léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Minimálně 3 týdny před zákrokem by klient rovněž neměl prodělat žádné akutní či zánětlivé onemocnění. Všechna doporučení a podrobnosti s klienty samozřejmě podrobně probíráme v rámci předoperačního vyšetření.

5. Bolestivost zákroku je téma, které zajímá většinu žen. Jak je to právě u faceliftu?

Samotný zákrok provádíme v lokální nebo celkové anestezii. Pro někoho může být mírně nepříjemná aplikace samotné injekční anestezie, poté je již zákrok bezbolestný. Hospitalizace při faceliftu není nutná. Po několika dnech je pouze nutné se dostavit na kliniku pro absolvování převazu a odstranění drénů.

6. Existují nějaká omezení po zákroku?

V prvních dnech po zákroku je potřeba dodržovat klidový režim na lůžku a přikládat studené obvazy. Pooperační bolest je možné tlumit běžnými analgetiky. Stehy se obvykle vytahují po 7—10 dnech, poté je dobré začít s tlakovými masážemi obličeje a velmi pozvolna přidávat fyzickou aktivitu. Otoky obvykle zmizí do 14 dnů. Ještě několik měsíců po zákroku je nutné jizvu chránit před přímým slunečním zářením.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.