Facelift – plastická operace obličeje

Co vás trápí

  • Povislá kůže obličeje

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 2–3 hodiny
 • Typ anestezie celková anestezie
 • Doba rekonvalescence 14 dnů
 • Cena zákroku 45000 Kč
Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line. Rezervovat termín

Popis zákroku

Efektivní řešení pro povislou kůži obličeje

Facelift je plastická operace obličeje a krku, která řeší problematiku stárnutí pleti. Vlivem věku, působením gravitace a mimiky kůže na obličeji postupně povoluje a dochází k jejímu poklesu. 

Komplexním řešením je právě facelift. Metoda spočívá v chirurgickém odstranění povolené a přebytečné kůže a podkožního tuku. Zároveň dochází ke zpevnění podkožního vaziva.

Krásné prostředí, výborný erudovaný a empatický přístup k pacientům. Můžu jenom doporučit.

Libuše Johana Jahnová, zdroj: Google

Kdy je vhodné podstoupit facelift?

Začátek procesu stárnutí kůže je velmi individuální záležitostí, a jeho manifestace záleží na mnoha faktorech. Po důkladném zhodnocení stavu kůže tento zákrok nejčastěji doporučujeme klientům ve věku 40—65 let.

Ošetření v Dermaestet vždy předchází konzultace s odborníkem, který s vámi probere všechny detaily zákroku a navrhne optimální řešení. Abychom dosáhli co nejlepšího dlouhodobého efektu, přistupujeme k faceliftu zpravidla u klientů s výrazněji povolenou kůží a sníženou elasticitou tkání obličeje, protože ty již nemají dostatečnou pružnost a nejsou schopné se přizpůsobit neustálému pohybu navyklé mimiky.

Viditelné omlazení již za několik dní po zákroku

Zákrok provádíme v kombinaci celkového a místního znecitlivění přibližně 2—3 hodiny. Chirurg během ní vede řez u ušních boltců a ve vlasech tak, aby zpevnil a vypnul fascii (tuhou blánu na povrchu svalů) a plošný sval krku. Poté odstraní nadbytek kůže na obličeji a krku a vypne podkožní vazivové struktury. 

Díky tomuto postupu bude vaše pleť vypnutá, hladká a viditelně omlazená již za několik dní po samotném zákroku. Pro ještě dokonalejší výsledek je vhodné facelift kombinovat také s operací očních víček, liposukcí podbradku či ošetřením plasmou.

 • Výrazná proměna a omlazení pleti
 • Okamžité navrácení mladistvého vzhledu
 • Vypnutí kůže díky odstranění přebytečné kůže a podkožního tuku
 • Efekt po ošetření je dlouhodobý (individuálně až několik let)
 • Možná kombinace s operací víček, liposukcí podbradku aj.

Počet pacientů, kteří podstoupili tento zákrok

Facelift a následná rekonvalescence

Ihned po zákroku odchází klient domů. Následná rekonvalescence je velmi individuální a závisí na schopnosti hojení každého organismu. 

Během léčby se jako doprovodný jev objevují podlitiny a otoky, které zpravidla mizí do 10. dne od operace. Po 10—14 dnech bývají klienti většinou kompletně zhojeni. Po tuto dobu je třeba také dodržovat klidový režim s omezením pohybu hlavy a krku. Běžnou kancelářskou práci je možné vykonávat již po několika dnech.

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Zuzana Jelínková

MUDr. Zuzana Jelínková

Uznávaná lékařka v oboru plastické chirurgie

Facelift patří k nejvyhledávanějším způsobům řešení problematiky stárnutí pleti. K této velmi účinné metodě nejčastěji přistupujeme u klientů s povislou kůží a hlubokými obličejovými vráskami.

Největší předností faceliftu obličeje je velmi výrazný omlazující efekt se zachováním přirozeného vzhledu, který přetrvá řadu let.

Nejčastější otázky a odpovědi

V kolika letech je vhodné uvažovat o faceliftu obličeje?

Na to nelze jednoznačně odpovědět, protože stárnutí kůže je velmi individuální u každého jedince. Na naší klinice zákrok nejčastěji podstupují klienti ve věku 40—65 let.

Je možné facelift podstoupit vícekrát?

Facelift obličeje lze samozřejmě opakovat. Mezi jednotlivými zákroky by však měl být větší časový odstup, který je u každého individuální. Vhodnou dobu pro případné opětovné absolvování zákroku je tedy nutné konzultovat s odborníkem.

Jaká jsou doporučení před zákrokem?

Přibližně 2—3 týdny před zákrokem nedoporučujeme užívat léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Minimálně 3 týdny před zákrokem by klient rovněž neměl prodělat žádné akutní či zánětlivé onemocnění. Všechna doporučení a podrobnosti s klienty samozřejmě podrobně probíráme v rámci předoperačního vyšetření.

Je zákrok bolestivý?

Samotný zákrok provádíme buď v lokální nebo celkové anestezii. Pro někoho může být mírně nepříjemná aplikace samotné injekční anestezie, poté je již zákrok bezbolestný.

Je nutná hospitalizace?

Hospitalizace není nutná. Po několika dnech je pouze nutné se dostavit na kliniku pro absolvování převazu a odstranění drénů.

Jaké jsou doporučení po zákroku?

V prvních dnech po zákroku je potřeba dodržovat klidový režim na lůžku a přikládat studené obvazy. Pooperační bolest je možné tlumit běžnými analgetiky. Stehy se obvykle vytahují po 7—10 dnech, poté je dobré začít s tlakovými masážemi obličeje a velmi pozvolna přidávat fyzickou aktivitu. Otoky obvykle zmizí do 14 dnů. Ještě několik měsíců po zákroku je nutné jizvu chránit před přímým slunečním zářením.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín ošetření

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Ceník

Konzultace k zákroku je zpoplatněna částkou 500 Kč. Pokud se rozhodnete pro absolvování zákroku a uhradíte zálohu, konzultace je bezplatná.

 • Plastická operace obličeje45 000 Kč

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.