Facelift – plastická operace obličeje

Doba ošetření
2 – 3 hodiny
Typ anestezie
Injekční anestezie
Rekonvalescence
14 dnů
Cena zákroku
54500,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Obličej a oči Obličej a oči
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Přebytečná kůže na obličeji

Účinky

 • Odstranění přebytků kůže
 • Vypnutí pokožky a vyrýsování kontur obličeje
 • Okamžité navrácení mladistvého vzhledu
 • Dlouhodobý efekt
 • Možná kombinace s operací víček a liposukcí podbradku

Galerie

Popis zákroku

Efektivní řešení pro povislou kůži obličeje

Vlivem věku, působením gravitace a mimiky kůže na obličeji postupně povoluje a dochází k jejímu poklesu. Komplexním a dlouhodobým řešením problematiky povislé kůže je plastická operace obličeje, tzv. facelift.

Metoda faceliftu spočívá v chirurgickém odstranění povolené a přebytečné kůže a podkožního tuku. Zároveň dochází ke zpevnění podkožního vaziva.

Kdy je vhodné podstoupit facelift?

Začátek procesu stárnutí kůže je velmi individuální záležitostí. Po důkladném zhodnocení stavu kůže doporučujeme lifting obličeje nejčastěji klientům ve věku 40–65 let.

Zákroku vždy předchází konzultace s naším odborníkem, který s vámi probere všechny detaily zákroku a navrhne optimální řešení.

Krásné prostředí, výborný erudovaný a empatický přístup k pacientům. Můžu jenom doporučit.
Libuše Johana Jahnová, zdroj: Google

Vypnutí viditelné ihned po zákroku

Zákrok provádíme v kombinaci s celkovým nebo lokálním znecitlivěním a trvá přibližně 2 až 3 hodiny. Chirurg během zákroku vede řez u ušních boltců a ve vlasech tak, aby zpevnil a vypnul fascii (tuhou blánu na povrchu svalů) a plošný sval krku. Poté odstraní nadbytek kůže na obličeji a krku a vypne podkožní vazivové struktury.

Vypnutí pokožky je viditelné ihned po zákroku. V případě potřeby lze ještě dokonalejšího výsledku docílit kombinací faceliftu s hydroliftingem, mezoterapií nebo Vital injectorem.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Facelift a následná rekonvalescence

Ihned po zákroku odchází klient domů, doporučujeme zajištění doprovodu a odvozu. Následná rekonvalescence je velmi individuální a závisí na schopnosti hojení každého organismu.

Během léčby se jako doprovodný jev objevují podlitiny a otoky, které zpravidla do 10 dnů vymizí. Po 10–14 dnech bývají klienti většinou kompletně zhojeni. Po tuto dobu je třeba také dodržovat klidový režim s omezením pohybu hlavy a krku. Běžnou kancelářskou práci je možné vykonávat již po 1 týdnu.

Mini lift vs. klasický lifting – jaké jsou rozdíly

Standardní lifting se většinou neobejde jen s lokálním znecitlivěním, vyžaduje zpravidla hospitalizaci a pacienty více zatěžuje. Minilifting se provádí pomocí kratších řezů, díky čemuž je tato metoda méně invazivní a vystačí si s lokálním umrtvením. Ve výsledku tak nabízí výhody jako:

 • minimální invazivnost,
 • kratší rekonvalescence,
 • přirozeně vypadající výsledek
 • či menší riziko vzniku jizev.

Tato revoluční technika může být označována i jinými pojmy. Setkat se můžete s pojmy jako quick lifting, short scar lifting (lifting s krátkou jizvou) či smas lifting. Všechny uvedené názvy patří metodě, při které dochází k přemístění tzv. smas vrstvy (superficial muscular aponeurotic system). Jedná se o podkožní vazivově svalovou strukturu, která se s přibývajícím věkem přesouvá na dolní části obličeje a krk. Quick lift nám umožňuje přesunout tyto struktury tam, kam fyziologicky patří – do oblasti spánků, tváří a ušních boltců.

Lifting obličeje – rozumná cena za dlouhodobé mládí

Na naší klinice si moc dobře uvědomujeme, že cena face liftu není nejnižší. Proto jsme se rozhodli našim pacientům a pacientkám poskytnout slevu. V případě, že se u nás rozhodnete absolvovat facelift smas, získáte od nás vstupní vyšetření a konzultaci zcela zdarma.

Nejčastější otázky a odpovědi

V kolika letech je vhodné uvažovat o faceliftu obličeje?

Na to nelze jednoznačně odpovědět, protože stárnutí kůže je velmi individuální u každého jedince. Na naší klinice zákrok nejčastěji podstupují klienti ve věku 40–65 let.

Je možné facelift podstoupit vícekrát?

Facelift obličeje lze samozřejmě opakovat. Mezi jednotlivými zákroky by však měl být větší časový odstup, který je u každého individuální. Vhodnou dobu pro případné opětovné absolvování zákroku je tedy nutné konzultovat s odborníkem.

Jaká jsou doporučení před zákrokem?

Přibližně 10 dní před zákrokem nedoporučujeme užívat léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Minimálně 2 týdny před zákrokem by klient rovněž neměl prodělat žádné akutní či zánětlivé onemocnění. Všechna doporučení a podrobnosti plastické operace s vámi detailně probere ošetřující lékař v rámci konzultace.

Je quick lifting bolestivý?

Samotný zákrok provádíme v lokální anestezii. Pro někoho může být aplikace anestezie lehce nepříjemná, poté je zákrok již bezbolestný.

Je nutná hospitalizace?

Hospitalizace není nutná. Po několika dnech je pouze nutné se dostavit na kliniku na převaz a odstranění drénů.

Jaká jsou doporučení po zákroku?

V prvních dnech po zákroku je potřeba dodržovat klidový režim na lůžku a přikládat studené obklady. Pooperační bolest je možné tlumit běžnými analgetiky. Stehy se obvykle vytahují po 7–10 dnech, poté je dobré začít s tlakovými masážemi obličeje a velmi pozvolna přidávat fyzickou aktivitu. Otoky obvykle zmizí do 14 dnů. Ještě několik měsíců po zákroku je nutné jizvu chránit před přímým slunečním zářením.

Ceník

Pokud se rozhodnete pro absolvování zákroku a uhradíte zálohu, konzultace je bezplatná.

Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600
Facelift 54500

Hodnocení zákroku

4.4/5 - (72 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram