Laserový resurfacing - rozhovor s lékařem

Krásná pleť bez vrásek a nedokonalostí je snem každé ženy. V Dermaestet se tyto sny snažíme klientkám plnit díky moderním metodám estetické medicíny. K jedněm z nejoblíbenějších se řadí právě omlazení full face laserem. Jaké obtíže pomáhá řešit a s čím počítat během a po ošetření, nám v rozhovoru prozradila MUDr. Michaela Gottvaldová, naše lékařka zabývající se estetickou i klasickou dermatologií.

Co je laserový resurfacing a na jaké výsledky se můžeme těšit

Laserový resurfacing je velmi účinné ošetření povrchu obličeje, které vaši pleť výrazně vypne, barevně ji sjednotí a vyhladí vám i případné jizvičky po akné a neštovicích. K tomuto ošetření u nás na klinice Dermaestet používáme CO2 laser Fraxis. Co všechno tento laser umí, jak funguje a jaká je rekonvalescence po ošetření, nejen na tyto otázky vám odpovíme na následujících řádcích.

1. Jaké estetické nedokonalosti pomáhá frakční laser řešit?

CO2 laser Fraxis účinně stahuje póry, vyhlazuje jizvy po akné a neštovicích, zjemňuje vrásky, omlazuje a vypíná pleť stažením kolagenových vláken nebo odstraňuje projevy stárnutí, jako jsou například pigmentové skvrny. Rovněž působí preventivně při náznacích ochabování a stárnutí pleti.
Podstatou ošetření je povrchové odpaření kůže v drobounkých ložiscích blízko u sebe. Následně dojde na povrchu ošetřené oblasti k vytvoření tenké krustičky, která po vyhojení odhalí jemnou pleť bez výrazných pigmentací a rozšířených pórů. Následně vlivem hojení pod povrchem dochází k podpoře tvorby kolagenu a elastinu, díky tomu je ošetřená pleť pevnějšíi a vyhlazená, jemných vrásek a případných jizviček.

Jak dlouho ošetření laserem trvá a jak probíhá?

Ošetření pleti laserem trvá přibližně 15—30 minut podle velikosti ošetřované oblasti. Před zákrokem je potřeba počítat s dalšími cca 30 minutami, kdy se čeká na efekt znecitlivujícího krému, který je aplikován na požadovanou oblast. Během procedury laserový paprsek částečně odpaří drobné nerovnosti na povrchu kůže. Uvolněné teplo z laserových paprsků navíc pokožku prohřeje, díky tomu se nastartuje tvorba kolagenu, což má za následek zlepšení pevnosti pokožky.

3. Prozraďte nám, je toto ošetření bolestivé?

Kvůli teplu vycházejícímu z laserového paprsku může pokožka během ošetření trochu pálit a štípat. Proto pro váš maximální komfort před začátkem ošetření aplikujeme anestetický krém. Po proceduře vám kůži ochladíme, natřeme speciálním zklidňujícím krémem a odcházíte domů s výbavou přípravků na domácí ošetření.

4. Na co se mají klientky připravit po ošetření, případně i v delším časovém intervalu? Existují nějaká omezení?

Po proceduře je potřeba počítat s minimálně týdenní rekonvalescencí. 3 dny po ošetření dochází k pálení, otoku, zarudnutí kůže. Poté postupně vzniká tenká tmavá krusta, která se do týdne vyloupne. Pod krustou se vytvoří nová, jemná růžová kůže, kterou je třeba chránit před sluncem. Do 5—14 dní se stroupky po ošetření zahojí. Definitivního efektu laserového ošetření se dočkáte přibližně po 2 měsících. Dalších 6—8 týdnů po ošetření se nevystavujte sluníčku a pleť chraňte krémem s vysokým UV faktorem, nejlépe SPF 50+. Úplně vynechte solárium.

5. Je potřeba pro dosažení maximálního efektu proceduru opakovat?

Počet procedur a jejich výsledek se vždy odvíjí od konkrétního problému s pletí, věku, typu kůže i oblasti ošetření. Některé klientky k nám na jemnou formu tohoto ošetření dochází 1x ročně. Ve většině případů je však toto ošetření jednorázové.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram