Rozhovor s lékařem – laserový resurfacing

Krásná pleť bez vrásek a nedokonalostí je snem každé ženy. V Dermaestet se tyto sny snažíme klientkám plnit díky moderním metodám estetické medicíny. K jedněm z nejoblíbenějších se řadí právě omlazení full face laserem. Jaké obtíže pomáhá řešit a s čím počítat během a po ošetření, nám v rozhovoru prozradila MUDr. Michaela Gottvaldová, naše lékařka zabývající se estetickou, ale i klasickou dermatologií.

 

1. Jaké estetické nedokonalosti pomáhá řešit frakční laser?

V Dermaestet využíváme k ošetření CO2 laser Fraxis. Tento laser účinně stahuje póry, vyhlazuje jizvy po akné a neštovicích, zjemňuje vrásky, omlazuje a vypíná pleť stažením kolagenových vláken nebo odstraňuje projevy stárnutí, jako jsou například pigmentové skvrny. Rovněž působí preventivně při náznacích ochabování a stárnutí pleti. Podstatou ošetření je povrchové odpaření kůže v drobounkých ložiscích blízko u sebe. Následně dojde na povrchu ošetřené oblasti k vytvoření tenké krustičky, která po vyhojení odhalí jemnou pleť bez výrazných pigmentací a rozšířených pórů. Následně vlivem hojení pod povrchem dojde k podpoře tvorby kolagenu a elastinu, a tím ke zpevnění pleti a vyhlazení jemných vrásek a jizviček.

2. Jak dlouho ošetření laserem trvá a jak probíhá?

Ošetření pleti laserem trvá přibližně 15—30 minut podle velikosti ošetřované oblasti. Před zákrokem je však potřeba počítat s dalšími cca 30 minutami, kdy se čeká na efekt znecitlivujícího krému, který je aplikován na požadovanou oblast. Během procedury laserový paprsek částečně odpaří drobné nerovnosti na povrchu kůže. Uvolněné teplo z laserových paprsků navíc pokožku prohřeje, díky tomu se obnoví tvorba kolagenu, což má za následek zlepšení pevnosti pokožky.

3. Prozraďte nám, je toto ošetření bolestivé?

Kvůli teplu, vycházejícímu z laserového paprsku, může pokožka během ošetření trochu pálit a štípat. Pro maximální komfort našich klientů aplikujeme před ošetřením anestetický krém. Po proceduře se kůže chladí, pak se natře speciálním zklidňujícím krémem a pacientka odchází domů vybavená přípravky na domácí ošetření.

4. Na co se mají klientky připravit po ošetření, případně i v delším časovém intervalu? Existují nějaká omezení?

Po proceduře je potřeba počítat s minimálně týdenní rekonvalescencí. 3 dny po ošetření dochází k pálení, otoku, zarudnutí kůže. Poté postupně vzniká tenká tmavá krusta, která se do týdne vyloupne. Pod krustou se vytvoří nová, jemná růžová kůže, kterou je třeba chránit před sluncem. Do 5—14 dní se stroupky po ošetření zahojí. Definitivního efektu laserového ošetření se tak dočkáte přibližně po 2 měsících. Dalších 6—8 týdnů po ošetření se také nevystavujte sluníčku a pleť chraňte krémem s vysokým UV faktorem — nejlépe SPF 50+. Vynechte také solárium.

5. Je potřeba pro dosažení maximálního efektu proceduru opakovat?

Počet procedur a jejich výsledek se vždy odvíjí od konkrétního problému s pletí, věku, typu kůže i oblasti ošetření. Některé klientky k nám na jemnou formu tohoto ošetření dochází 1x ročně. Ve většině případů je však toto ošetření jednorázové.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.
Vážení klienti naší kliniky,

zhoršující se epidemiologická situace i chladnější počasí s sebou přináší zvýšenou nemocnost.
Pokud nemůžete dorazit na objednanou konzultaci, kontrolu nebo zákrok, prosíme, zavolejte na naši recepci (tel. 533 534 580) a zrušte svůj rezervovaný termín. Společně pak najdeme vhodnou náhradu.

Dejme, prosíme, prostor pro ostatní klienty, kteří se dostavit mohou a zkraťme společně tak čekací lhůty před ordinacemi.

Velice děkujeme za pochopení a spolupráci.

Tým kliniky Dermaestet