Mezoterapie je léčebná metoda, která prostřednictvím zavedení vitamínů a jiných živin zlepšuje kvalitu kůže a podkoží. Účinek klasické kosmetiky je odkázán na propustnost naší pokožky, která je kvůli její obranyschopnosti minimální. Proto je zavedení živin přímo do kůže a podkoží mnohem efektivnějším způsobem, jak udržet kůži pevnou a bez vrásek.
Věděli jste, že vitamín C podporuje přirozenou tvorbu kolagenu?
Jednou z výhod mezoterapie je její variabilní použití. Vitamíny a minerály jsou významné hned pro několik částí obličeje. Zmiňované látky jsou důležité pro zachování dostatečné elasticity, pomáhají fyziologickému metabolismu a udržují mladší vzhled pokožky. Vyšetření lze provést nejen na tváři, ale také u dalších částí hlavy a krku.
Nejčastějšími místy aplikace jsou tváře, čelo, brada a krk. V těchto partiích pomáhá aplikace živin v boji proti akné, hojícím se jizvám či hyperpigmentaci. Mezoterapie významně ovlivňuje i tvorbu mazu, čímž zároveň předchází různým kožním problémům, které jsou s ním spojeny.
Aplikace vitamínů a živin do rtů vede k jejich zvětšení a zvýraznění jejich obrysu. V periorbitální oblasti redukuje mezoterapie následky stresu a únavy, které se často projevují jako ztmavnutí očního okolí. Výsledkem může být také zjemnění vrásek a celková revitalizace očních víček.
Vlasy, jakožto deriváty pokožky, potřebují vitamíny, minerály a kolagen ve stejné míře jako sama pokožka. Mezoterapie vlasů vede ke zlepšení jejich kvality a zrychlení růstu.
V prvním kroku se ošetřovaná část nejprve lokálně znecitliví. Přestože jde o minimálně invazivní vyšetření, pohodlí ošetřovaného by mělo být vždy na prvním místě. Injekční mezoterapie umožňuje nastavit také hloubku vpichu. V dalším kroku dojde k samotné aplikaci přípravku do podkoží či pokožky. V praxi se využívají tyto účinné látky:
Mikrojehličková mezoterapie využívá speciální přístroje vybavené nástavci s 12 až 36 drobnými jehlami. Jehličky vertikálně propíchnou pokožku a do předem zvolené vrstvy kůže vpraví roztok připravený dle vašich požadavků. Jehličky zároveň vibrují, čímž se zlepšuje průnik léčiva do okolí.
Navzdory minimální invazivnosti mezoterapie byste se před zákrokem měli držet několika pravidel. Ošetření mezoterapií byste měli konzultovat s dermatologem. V období procedury byste neměli užívat ani antibiotika, hormonální antikoncepci, analgetika či léky proti zánětu. Dva až tři dny před mezoterapií doporučujeme vyhýbat se alkoholu.
Pokožka na tváři má dobré regenerační schopnosti. Přesto byste ji neměli po zákroku vystavovat známým stresorům. Máme na mysli například:
Pokožku byste měli chránit opalovacím krémem s SPF 50+. Výraznou zátěží je střídání vysokých a nízkých teplot. Vyhnout byste se měli také alkoholu, jelikož rozšiřuje cévy v pokožce a snižuje obranyschopnost organismu. Vhodnou kosmetiku pro uklidnění vám pomůže vybrat váš dermatolog.
Ošetření pokožky dermarollerem je jedním ze způsobů, jak pomoci pokožce regenerovat v pohodlí domova. Dermaroller dělá na pokožce drobné zářezy, které podporují tvorbu nového kolagenu a pomáhají v odstraňování starých buněk.
Jehličková mezoterapie nejen že podporuje prokrvení a tvorbu kolagenu, ale zároveň umožňuje vpravit důležité živiny do té vrstvy pokožky, která to potřebuje nejvíc. Jemné vpichy jsou často nebolestivé a při správné volbě účinných látek se můžete vyhnout i vedlejším účinkům.
Dobré zkušenosti s mezoterapií se neobejdou bez dostatečné informovanosti klientů a klientek. Proto jsme vám na závěr odpověděli na vaše nejčastější dotazy. V případě jakýchkoli nejasností neváhejte kontaktovat svého dermatologa nebo vaši kliniku mezoterapie v Brně.
Mezoterapie je speciální lékařský zákrok, který vyžaduje odborné znalosti a schopnosti. Proto byste měli ve svém okolí hledat kliniky estetické medicíny s dobrým hodnocením a zkušenostmi zákazníků. Ať už vás zajímá mezoterapie Brno nebo jiné město v jeho okolí, o kontakt můžete požádat také svého dermatologa či svoji dermatoložku.
Trvání účinku mezoterapie je závislé nejen na kvalitě pokožky, ale také na kvalitě použitých přípravků. Zapomenout nesmíme ani na věk, který výrazně ovlivňuje kvalitu a schopnosti pokožky. Výraznější kosmetické efekty se objevují přibližně po pěti měsících. Po této době lze upravit frekvenci zákroků podle změn na pokožce, které jsou pro každého individuální.
Přestože v minulosti dbaly o svou vizáž především ženy, dnes se karta pomalu otáčí. Mezoterapie pro muže tím pádem není žádným otazníkem. Zákrok je vhodný pro ty, kteří by své pokožce rádi vrátili její pevnost a elasticitu.
Frekvence zákroků je závislá na několika kritériích, mezi něž patří hlavně individuální charakteristiky každého klienta či každé klientky. Zákrok se nedoporučuje podstupovat častěji než jednou za měsíc, aby měla pokožka dost času zahojit se. Pro udržení účinku doporučujeme chodit na proceduru jednou za šest měsíců.
Délka zákroku závisí na rozsahu ošetřovaného místa. Čím je ošetřovaná lokalita větší, tím déle zákrok trvá. Mezoterapie trvá zpravidla 15 až 60 minut.
Udržet svou pleť nebo své vlasy mladé a zdravé i přes věk je v dnešní době velkou výzvou. Díky moderním technologiím a mezoterapii můžete vrátit své pokožce mládí. Aplikace účinných látek přímo do míst, která to potřebují, značně zvyšuje efektivitu tohoto vyšetření. Vyzkoušejte mezoterapii i vy a dopřejte své pokožce péči, kterou si zaslouží.