Mezoterapie – omlaďte svou pokožku nebo vlasy vitamíny

Věk, pracovní vytížení či psychický stres – to vše působí negativně na naši pokožku. Vytrácí se podíl hygroskopických látek a kůže ztrácí svou pružnost a pevnost. Právě proto je vhodné kůži a podkoží trochu pomoci látkami, které potřebuje nejvíc. Pomocí mezoterapie lze nejen ošetřit pokožku na obličeji, ale také podpořit růst vlasů.

Co je mezoterapie?

Mezoterapie je léčebná metoda, která prostřednictvím zavedení vitamínů a jiných živin zlepšuje kvalitu kůže a podkoží. Účinek klasické kosmetiky je odkázán na propustnost naší pokožky, která je kvůli její obranyschopnosti minimální. Proto je zavedení živin přímo do kůže a podkoží mnohem efektivnějším způsobem, jak udržet kůži pevnou a bez vrásek.

Věděli jste, že vitamín C podporuje přirozenou tvorbu kolagenu?

Mezoterapie – kde všude ji můžete využít?

Jednou z výhod mezoterapie je její variabilní použití. Vitamíny a minerály jsou významné hned pro několik částí obličeje. Zmiňované látky jsou důležité pro zachování dostatečné elasticity, pomáhají fyziologickému metabolismu a udržují mladší vzhled pokožky. Vyšetření lze provést nejen na tváři, ale také u dalších částí hlavy a krku.

Mezoterapie obličeje a krku

Nejčastějšími místy aplikace jsou tváře, čelo, brada a krk. V těchto partiích pomáhá aplikace živin v boji proti akné, hojícím se jizvám či hyperpigmentaci. Mezoterapie významně ovlivňuje i tvorbu mazu, čímž zároveň předchází různým kožním problémům, které jsou s ním spojeny.

Mezoterapie rtů a očního okolí

Aplikace vitamínů a živin do rtů vede k jejich zvětšení a zvýraznění jejich obrysu. V periorbitální oblasti redukuje mezoterapie následky stresu a únavy, které se často projevují jako ztmavnutí očního okolí. Výsledkem může být také zjemnění vrásek a celková revitalizace očních víček.

Vlasová mezoterapie

Vlasy, jakožto deriváty pokožky, potřebují vitamíny, minerály a kolagen ve stejné míře jako sama pokožka. Mezoterapie vlasů vede ke zlepšení jejich kvality a zrychlení růstu.

Aplikaci účinných látek nemusíte ani cítit
Aplikaci účinných látek nemusíte ani cítit

Jak probíhá mezoterapie?

V prvním kroku se ošetřovaná část nejprve lokálně znecitliví. Přestože jde o minimálně invazivní vyšetření, pohodlí ošetřovaného by mělo být vždy na prvním místě. Injekční mezoterapie umožňuje nastavit také hloubku vpichu. V dalším kroku dojde k samotné aplikaci přípravku do podkoží či pokožky. V praxi se využívají tyto účinné látky:

 • vitamíny – vyživují tkáně a mají antioxidační účinky,
 • minerály – jako součásti enzymů zlepšují průběh metabolismu,
 • peptidy – zodpovědné za syntézu kolagenu,
 • fosfolipidy – obnovují elasticitu tkání kůže,
 • kyselina hyaluronová – díky schopnosti vázat molekuly vody zlepšuje hydrataci,
 • lipolytika – štěpí tukové zásoby
 • a protizánětlivé látky – pomáhají proti šíření akné.

Mikrojehličková mezoterapie využívá speciální přístroje vybavené nástavci s 12 až 36 drobnými jehlami. Jehličky vertikálně propíchnou pokožku a do předem zvolené vrstvy kůže vpraví roztok připravený dle vašich požadavků. Jehličky zároveň vibrují, čímž se zlepšuje průnik léčiva do okolí.

Mikrojehličky aplikují do kůže vitamíny, minerály a enzymy
Mikrojehličky aplikují do kůže vitamíny, minerály a enzymy

Mezoterapie – co dělat před zákrokem?

Navzdory minimální invazivnosti mezoterapie byste se před zákrokem měli držet několika pravidel. Ošetření mezoterapií byste měli konzultovat s dermatologem. V období procedury byste neměli užívat ani antibiotika, hormonální antikoncepci, analgetika či léky proti zánětu. Dva až tři dny před mezoterapií doporučujeme vyhýbat se alkoholu.

Přes 2000 realizovaných ošetření

Na naší klinice jsme úspěšně realizovali přes 2000 ošetření. Svěřte se našim profesionálům, kteří vás podrobně seznámí s celým procesem zákroku.
Více informací

Mezoterapie – po zákroku se vyhněte opalování

Pokožka na tváři má dobré regenerační schopnosti. Přesto byste ji neměli po zákroku vystavovat známým stresorům. Máme na mysli například:

 • opalování,
 • návštěvu sauny,
 • používání agresivní kosmetiky
 • nebo zvýšenou fyzickou námahu.

Pokožku byste měli chránit opalovacím krémem s SPF 50+. Výraznou zátěží je střídání vysokých a nízkých teplot. Vyhnout byste se měli také alkoholu, jelikož rozšiřuje cévy v pokožce a snižuje obranyschopnost organismu. Vhodnou kosmetiku pro uklidnění vám pomůže vybrat váš dermatolog.

Dermaroller vs. jehličková mezoterapie – rozdíly, které byste měli znát

Ošetření pokožky dermarollerem je jedním ze způsobů, jak pomoci pokožce regenerovat v pohodlí domova. Dermaroller dělá na pokožce drobné zářezy, které podporují tvorbu nového kolagenu a pomáhají v odstraňování starých buněk.

Jehličková mezoterapie nejen že podporuje prokrvení a tvorbu kolagenu, ale zároveň umožňuje vpravit důležité živiny do té vrstvy pokožky, která to potřebuje nejvíc. Jemné vpichy jsou často nebolestivé a při správné volbě účinných látek se můžete vyhnout i vedlejším účinkům.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Dobré zkušenosti s mezoterapií se neobejdou bez dostatečné informovanosti klientů a klientek. Proto jsme vám na závěr odpověděli na vaše nejčastější dotazy. V případě jakýchkoli nejasností neváhejte kontaktovat svého dermatologa nebo vaši kliniku mezoterapie v Brně.

Kam jít na mezoterapii?

Mezoterapie je speciální lékařský zákrok, který vyžaduje odborné znalosti a schopnosti. Proto byste měli ve svém okolí hledat kliniky estetické medicíny s dobrým hodnocením a zkušenostmi zákazníků. Ať už vás zajímá mezoterapie Brno nebo jiné město v jeho okolí, o kontakt můžete požádat také svého dermatologa či svoji dermatoložku.

Jak dlouho vydrží mezoterapie?

Trvání účinku mezoterapie je závislé nejen na kvalitě pokožky, ale také na kvalitě použitých přípravků. Zapomenout nesmíme ani na věk, který výrazně ovlivňuje kvalitu a schopnosti pokožky. Výraznější kosmetické efekty se objevují přibližně po pěti měsících. Po této době lze upravit frekvenci zákroků podle změn na pokožce, které jsou pro každého individuální.

Pro koho je mezoterapie vhodná a pro koho ne?

Přestože v minulosti dbaly o svou vizáž především ženy, dnes se karta pomalu otáčí. Mezoterapie pro muže tím pádem není žádným otazníkem. Zákrok je vhodný pro ty, kteří by své pokožce rádi vrátili její pevnost a elasticitu.

Jak často chodit na mezoterapii?

Frekvence zákroků je závislá na několika kritériích, mezi něž patří hlavně individuální charakteristiky každého klienta či každé klientky. Zákrok se nedoporučuje podstupovat častěji než jednou za měsíc, aby měla pokožka dost času zahojit se. Pro udržení účinku doporučujeme chodit na proceduru jednou za šest měsíců.

Jak dlouho mezoterapie trvá?

Délka zákroku závisí na rozsahu ošetřovaného místa. Čím je ošetřovaná lokalita větší, tím déle zákrok trvá. Mezoterapie trvá zpravidla 15 až 60 minut.

Udržet svou pleť nebo své vlasy mladé a zdravé i přes věk je v dnešní době velkou výzvou. Díky moderním technologiím a mezoterapii můžete vrátit své pokožce mládí. Aplikace účinných látek přímo do míst, která to potřebují, značně zvyšuje efektivitu tohoto vyšetření. Vyzkoušejte mezoterapii i vy a dopřejte své pokožce péči, kterou si zaslouží.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram