Moje znaménka - příběh naší klientky

Každodenní pohled do zrcadla nám vrací obraz, který důvěrně známe. Se všemi jeho přednostmi i nedokonalostmi. Mateřská znaménka, pihy, pigmentové skvrny - na většinu z těchto projevů si v průběhu času zvykneme a přijmeme je jako přirozenou součást své osobnosti. Ba co víc, z některých dokonce dokážeme udělat svoji přednost. A některé nepřijmeme nikdy. Pouze jejich výskyt přehlížíme a možná podvědomě čekáme, až nás někdo „popostrčí“ k jejich řešení. Nejčastěji k tomu dochází právě u mateřských znamének, která jsou mnohými považována za symbol krásy.

V tomto speciálním článku se s vámi chceme podělit o příběh naší milé klientky a zároveň blogerky Markéty z Mámami.cz, která trápení se svými znaménky zažívala od dětství. Až síla sociálních sítí, a jedna možná tak trochu nevyžádaná zpráva, ji nakonec donutila přehodnotit dosavadní přesvědčení, a začít svůj estetický problém řešit.

Znaménka ke mně patří

„Žila jsem s nimi od dětství. Dvě výrazná mateřská znaménka v obličeji, která ke mně tak nějak patřila. A já měla pocit, že jsem s nimi vlastně úplně srovnaná. Nikomu nevadila. Ani mně. Aspoň jsem si to myslela. Jenže pak mi jednoho dne přišla jako reakce na jedno mé video zpráva od paní doktorky Michaely Gottvaldové. Na první pohled byla podobná mnoha dalším zprávám, které od mých čtenářů a sledujících dostávám. Paní doktorka Gottvaldová je naše čtenářka, která naši práci sleduje už spoustu let a shodou okolností také uznávaná lékařka na klinice Dermaestet." prozradila ve svém instagramovém příspěvku Markéta.

Občas stačí jiný úhel pohledu

Když nás na přehlížený nedostatek upozorní někdo „zvenčí“, většinou to jen tak snadno nepřejdeme a začneme nad tím minimálně přemýšlet. Podobně tomu bylo také u Markéty, u níž na tento fakt navíc upozornil člověk, který se danou problematikou zabývá celý život.

„Přiznávám, že v první chvíli jsem nevěděla, jestli se naštvat nebo rozbrečet. Zjistila jsem totiž, že moje mateřská znaménka nejsou zdaleka tak neviditelná, jak jsem doufala. Navíc jsem si uvědomila, že ani já sama s nimi nejsem zdaleka tak smířená, jak jsem si myslela. Vzpomněla jsem si, jak jsem se za ně v dětství styděla a jak jsem si jedno dokonce sama odškrábla v domnění, že se ho konečně zbavím. Nezbavila. Narostlo znovu a já tu bolest už nehodlala nikdy opakovat,“ dodala Markéta ve svém příspěvku.

A tak slovo dalo slovo, a Markéta podstoupila koncem loňského roku, v péči naší lékařky Michaely Gottvaldové, podrobné vyšetření dermatoskopem a posléze laserové odstranění dvou svých mateřských znamének, která ji podvědomě trápila celé roky.

„Ano, zpráva od paní doktorky Gottvaldové byla tím správným impulsem uvědomit si, že mi má znaménka ve skutečnosti celé ty roky vadila, a já se díky tomu konečně rozhodla to změnit. Možná i vy ten pocit dobře znáte. Možná i vy máte svá vlastní znaménka, se kterými jste na první pohled smíření. A přitom vás ve chvílích, kdy na ně přijde řeč, znovu uvnitř vždy cosi píchne. Všichni máme taková místa.“

Na závěr

Preventivní vyšetření a odstraňování znamének je oblastí dermatologie, kterou se na naší klinice velmi intenzivně zabýváme. Pokud vás trápí mateřská znaménka - ať už z estetických či zdravotních důvodů, rozhodně s jejich řešením neotálejte.

Podrobnější informace o celé problematice najdete na stránce, která pojednává o důležitosti prevence a způsobech odstraňování znamének a dalších kožních útvarů.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram