„Má znaménka mi ve skutečnosti celé roky vadila“

Každodenní pohled do zrcadla nám vrací obraz, který důvěrně známe. Se všemi jeho přednostmi i nedokonalostmi. Mateřská znaménka, pihy, pigmentové skvrny — na většinu z těchto projevů si v průběhu času zvykneme a přijmeme je jako přirozenou součást naší osobnosti. Ba co víc, z některých dokonce dokážeme udělat svoji přednost. A některé nepřijmeme nikdy. Pouze jejich výskyt přehlížíme a možná podvědomě čekáme, až nás někdo „popostrčí“ k jejich řešení. Nejčastěji k tomu dochází právě u mateřských znamének, které jsou mnohými považovány za symbol krásy.

V tomto speciálním článku bychom se s vámi chtěli podělit o příběh naší milé klientky a zároveň blogerky Markéty z Mámami.cz, která podobné trápení se svými znaménky zažívala od dětství. Až síla sociálních sítí, a jedna možná tak trochu nevyžádaná zpráva, ji nakonec donutila přehodnotit dosavadní přesvědčení, a začít svůj estetický problém řešit.

 

Znaménka ke mně patří

„Žila jsem s nimi od dětství. Dvě výrazná mateřská znaménka v obličeji, která ke mně tak nějak patřila. A já měla pocit, že jsem s nimi vlastně úplně srovnaná. Nikomu nevadila. Ani mně. Aspoň jsem si to myslela. Jenže pak mi jednoho dne přišla jako reakce na jedno mé video zpráva od paní doktorky Michaely Gottvaldové.

Na první pohled byla podobná mnoha dalším zprávám, které od našich čtenářů a sledujících dostáváme. Michaela je naše čtenářka, která naši práci sleduje už spoustu let a shodou okolností také uznávaná lékařka na klinice Dermaestet,“ prozradila ve svém instagramovém příspěvku Markéta.

Občas stačí jiný pohledu

Když nás na přehlížený nedostatek upozorní někdo „zvenčí“, většinou to jen tak snadno nepřejdeme a začneme nad tím minimálně přemýšlet. Podobně tomu bylo také u Markéty, u níž na tento navíc upozornil člověk, který se danou problematikou zabývá celý život.

„Přiznávám, že v první chvíli jsem nevěděla, jestli se naštvat nebo rozbrečet. Zjistila jsem si, že moje mateřská znaménka nejsou zdaleka tak neviditelná, jak jsem doufala. Navíc jsem si uvědomila, že ani já sama s nimi nejsem zdaleka tak smířená, jak jsem si myslela. Vzpomněla jsem si, jak jsem se za ně v dětství styděla a jak jsem si jedno dokonce sama odškrábla v domnění, že se ho konečně zbavím. Nezbavila. Narostlo znovu a já tu bolest už nehodlala nikdy opakovat,“ dodala Markéta ve svém příspěvku.

A tak slovo dalo slovo, a Markéta podstoupila koncem loňského roku, v péči naší lékařky Michaely Gottvaldové, podrobné vyšetření dermatoskopem a posléze laserové odstranění dvou svých mateřských znamének, která ji podvědomě trápila celé roky.

 

„Ano, zpráva od paní doktorky Gottvaldové byla tím správným impulsem uvědomit si, že mi má znaménka ve skutečnosti celé ty roky vadila, a já se díky tomu konečně rozhodla to změnit. Možná i vy ten pocit dobře znáte. Možná i vy máte svá vlastní znaménka, se kterými jste na první pohled smířená. A přitom vás ve chvílích, kdy na ně přijde řeč, znovu uvnitř vždy cosi píchne. Všechny máme taková místa.“

 

Na závěr

Preventivní vyšetření a odstraňování znamének je oblastí dermatologie, kterou se na naší klinice velmi intenzivně zabýváme. Pokud vás trápí mateřská znaménka — ať už z estetických či zdravotních důvodů, rozhodně s jejich řešením neotálejte. 

Podrobnější informace o celé problematice najdete také v našem dalším článku, který pojednává o důležitosti prevence a způsobech odstraňování znamének a dalších kožních útvarů.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.