Digitální dermatoskop pro vyšetření znamének

Co vás trápí

  • Podezřelé kožní útvary

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 10 minut
 • Typ anestezie bez anestezie
 • Doba rekonvalescence bez rekonvalescence
 • Cena zákroku 500 Kč
Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line. Rezervovat termín

Popis vyšetření

Moderní diagnostika kožních útvarů

Digitální dermatoskop VISIODERM je nejmodernější přístroj sloužící k diagnostice kožních pigmentových skrvn. Díky zabudované videokameře, pracující se speciálním světlem, které proniká do určité hloubky pod kožní povrch, je možné vyšetřit i hlubší vrstvy podezřelých kožních útvarů než pouhým okem.

Tato diagnostika pomáhá lékařům v rozhodování, co s pigmentovým znaménkem udělat. Zjednoduší otázku, zda znaménko ponechat, či odstranit.

Přesnější vyhodnocení díky digitálnímu zpracování

Po vyšetření digitálním dermatoskopem, speciální software porovná snímek znaménka s rozsáhlou databankou tisíce takových snímků ve své paměti s přesností na 95 %. To umožní vyhodnotit vyšetřovaný útvar nesrovnatelně přesněji než při pozorování pouhým okem, lupou či ručním dermatoskopem.

Diagnóza navržená počítačem je poté potvrzena nebo vyloučena dermatovenerologem, jež má praxi v diagnostice kožních pigmentových změn.

Melanom může vypadat nenapádně

Cílem digitální dermatoskopie je odhalení počínajícího melanomu, zhoubného nádoru vycházející z pigmentových buněk – melanocytů. Může vzniknout v jakékoli tkání, ale nejčastěji se vyskytuje v kůži. Nejprve se projeví nenápadnou skvrnou anebo se může rozvinout z mateřského znaménka, které máme po mnoho let.

V počáteční fázi je melanom snadno léčitelný, proto je včasná diagnostika velmi důležitá. Pokud jsou nádorové buňky včas odstraněny, pacient je vyléčen teméř na 100 %.

 • Bezbolestná a neinvazivní metoda vyšetření
 • Vyšetření povrchových i hlubších vrstev kůže
 • Přesnější diagnostika než pouhým okem
 • Odhad závažnosti konkrétního kožního nálezu
 • Možnost sledování vývoje kožních změn

Počet pacientů, kteří podstoupili toto vyšetření

Nádor v počátku lze léčit bez komplikací

I když se dnes mnoho ví o příčinách vzniku nádorů, stále dnešní medicína nedokáže zabránit jejich vzniku. Cílem lékařů všech oborů je proto mít k dispozici takovou vyšetřovací metodu, která zachytí nádor ve svém počátku, kdy jej lze léčit bez komplikací.

Pro včasnou detekci nejzhoubnějšího kožního nádoru je takovou metodou právě digitální dermatoskop.

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Pavlína Trepešová

MUDr. Pavlína Trepešová

Uznávaná lékařka v oboru kožního lékařství

Diagnostika znamének je vhodná pro každého, kdo nepodceňuje prevenci rakoviny kůže. Kožní melanom totiž může zpočátku vypadat velmi nenápadně, proto dbejte na prevenci a nechejte se vyšetřit alespoň 1x ročně.

Diagnostiku digitálním dermatoskopem mohou podstoupit dospělí i děti.

Nejčastější otázky a odpovědi

Kdo může postoupit vyšetření?

Ošetření je vhodné pro každého, pro dospělé i děti.

Je vyšetření nutné u všech znamének?

Vyšetření digitálním dermatoskopem není zdaleka nutné u všech névů na kůži, většinou sledujeme 1-3 projevy na těle. U některých znamének stačí pouze pohled odborníka a vyšetření běžným ručním dermatoskopem, které hradí zdravotní pojišťovna.

Jak často vyšetření opakovat?

Kontrola névů je optimální 1x ročně. V případě již v minulosti diagnostikované rakoviny kůže jsou však kontroly výrazně četnější.

Je vyšetření bolestivé?

Dermatoskop využívá videokameru pracující se speciálním světlem, které proniká do určité hloubky kůže. Tato kamera se pouze přiloží ke kůži. Toto vyšetření tedy není bolestivé ani nepříjemné.

V čem je lepší digitální dermatoskop oproti jiným metodám?

Melanom je velmi těžké diagnostikovat pouhým okem, proto se využívá digitální dermatoskop, který dokáže až 50x zvětšit obraz kožního útvaru.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.