Odstranění znamének a výrůstků –⁠ abraze, excize

Doba ošetření
15 minut
Typ anestezie
injekční anestezie
Rekonvalescence
14 dnů
Cena zákroku
Související 
Vhodné pro partie
Břicho Břicho
Hýždě Hýždě
Krk a dekolt Krk a dekolt
Nohy Nohy
Obličej a oči Obličej a oči
Paže a ruce Paže a ruce
Záda Záda
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Znaménka
 • Výrůstky

Účinky

 • Odstranění nevzhledných kožních útvarů či výrůstků
 • Možnost odstranění i projevů, které nelze odstranit ostatními metodami (laserem či Plexrem)
 • Pravidelná prevence
 • Nevýhodou je vznik jizvičky po odstranění

Popis konzultace

Spolehněte se na moderní metody dermatologie

Mateřská znaménka (névy) mohou vznikat již při vývoji plodu. Spolu s dalšími kožními útvary a výrůstky mají obvykle nezhoubný charakter a představují pro řadu lidí spíše jen estetický problém. Některá znaménka však mohou časem a působením různých vlivů přejít do zhoubného stádia a vážně ohrozit vaše zdraví.

Nejdůležitější je proto prevence, kterou není dobré podceňovat. Každý by měl vyšetření znamének podstoupit minimálně 1x ročně. Na klinice Dermaestet se pomocí nejmodernějších metod a přístrojů zaměřujeme na preventivní vyšetření, posouzení stavu a odstranění všech druhů kožních útvarů. Mezi nejvyhledávanější metody v rámci této problematiky patří právě abraze a excize.

Birthmark on skin

Každý kožní útvar důkladně zkontrolujeme

Odborné vyšetření a posouzení stavu znamének je nejdůležitějším krokem v celém procesu. Diagnostiku provádíme pomocí dermatoskopického vyšetření, které umožní vyšetřit hlubší vrstvy podezřelých kožních útvarů a zachytit tak i rané fáze vývoje zhoubného kožního nádoru. V případě potřeby máme k dispozici digitální dermatoskop VISIODERM, díky němuž je možné uložit tyto obrazy hlubších vrstev névů do počítače a porovnávat pak jejich vývoj v čase.

Tyto přístroje usnadňují našim lékařům rozhodování co s pigmentovým znaménkem udělat a jakou metodu ošetření zvolit.

Na klinice Dermaestet jsem si nechala odstranit celkem už 5 mateřských znamének. Za mě velká spokojenost, zejména díky profesionálnímu a zároveň lidskému přístupu personálu. Určitě se na odborníky z kliniky obrátím i v budoucnu.
Romana Pavelcová, Zdroj: Facebook

V některých případech odstranění znamének může být pojišťovna požádána o proplacení zákroku. Je to právě vyšetření dermatoskopickými metodami, které pomáhá pojišťovně v rozhodování. Více informací o této problematice se dozvíte na naší klinice Dermaestet.

Kdy je vhodné využít metod abraze a excize?

Obě metody jsou v dermatologické praxi hojně využívány. V případě excize se jedná o chirurgické vyříznutí znaménka. Provádíme jej nejčastěji pokud vyšetření před zákrokem vyhodnotí útvar jako potenciálně rizikový a k ověření je nutné provést histologický rozbor. Metody excize se využívá zejména při léčebné indikaci.

Abrazí rozumíme odškrábnutí daného útvaru ostrým chirurgickým nástrojem. Přistupujeme k ní u projevů, které se nacházejí v horních vrstvách kůže. Sem patří např. tzv. stařecké bradavičky (seborhoické veruky) nebo aktinické keratózy – jemně šupící růžové plošky vyskytující se zejména na obličeji starších lidí v místech ozářených sluncem.

Výhody

Možnost odstranění projevů, které nelze odstranit ostatními metodami (laser, Plexr)
V případě podezřelých kožních útvarů odesíláme znaménka na histologický rozbor

Nevýhody

Jizvička po odstranění
Nutnost dostavit se na převaz a vytažení stehů
Omezení stran pohybu a koupání

Ošetření trvá maximálně 20 minut

Abraze i excize se provádí v lokální anestezii, odstraňování je tedy zcela bezbolestné a provedení velmi rychlé. Lékař aplikuje injekčně v okolí daného útvaru anestetikum, poté dojde k samotnému odstranění projevu a v případě excize k sešití ranky plastickými stehy, které zajistí vizuálně lepší výsledek.

Stehy se vytahují nejčastěji 14. den od zákroku. Po tuto dobu je nutné nechat místo přelepené až do další návštěvy na naší klinice, kdy se provede převaz, event. vytažení stehů. Pokud to lokalizace umožní, lze použít sprchovací náplasti, které umožní krátkou sprchu přes ošetřenou plochu. Je nutné se vyhýbat výrazným pohybovým aktivitám, saunování, wellness a koupání. Omezení jsou individuální vzhledem k lokalizaci a velikosti zákroku. Po zákroku je nutné se minimálně měsíc vyhýbat přímému slunečnímu záření, saunování, dlouhým koupelím a také omezit intenzivní fyzickou námahu a sport.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké útvary je možné těmito metodami odstranit?

Abrazí nebo excizí je možné odstranit veškeré kožní výrůstky a znaménka. Vhodnou metodu klientovi doporučí lékař v rámci vstupního vyšetření.

Jsou zákroky bolestivé?

Odstranění znaménka chirurgicky se neobejde bez aplikace lokálního anestetika. Díky místnímu znecitlivění tak bude zákrok bezbolestný.

Čemu je potřeba se po zákroku vyvarovat?

Místo po vyříznutí znaménka je nutné chránit minimálně 2 měsíce před slunečním zářením. Rovněž není vhodné se koupat a ani fyzicky namáhat.

Ceník

Před odstraněním projevů je nutné provést dermatoskopické vyšetření všech névů k vyloučení patologie. Vyšetření je zpoplatněno částkou 500 Kč. Účet za ošetření je však možné uplatnit ve vaší zdravotní pojišťovně k proplacení v rámci preventivních programů. Platí pro veškeré zdravotní pojišťovny.

V případě lékařské indikace je zákrok ZDARMA.

Vyšetření dermatoskopem 500
Excize - standardní rozsah 2900
Excize - velký rozsah 4350
Abraze 2850
V případě lékařské indikace zdarma

Hodnocení zákroku

4.6/5 - (16 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram