Vrásky na čele – jak se jich zbavit?

Prohlubující se vrásky na čele a mezi obočím představují zejména pro ženy od určitého věku nechtěný estetický problém. Někomu mohou přidávat na charismatu, většina lidí se s nimi však jenom nerada smiřuje. Pokud řešíte, jak se účinně zbavit vrásek na čele a toužíte se opět radovat z pevných kontur, pak je tento článek určen přímo pro vás.

Co může za vznik vrásek?

Primární příčinou vzniku vrásek je samozřejmě věk. S přibývajícím věkem se totiž snižuje koncentrace kolagenu ve všech tkáních a také schopnost regenerace buněk, což způsobuje přirozené snížení pružnosti pokožky. Tímto způsobem vznikají tzv. statické vrásky, které se postupně prohlubují.

Dalším typem vrásek jsou mimické, které, jak název napovídá, vznikají opakovanými mechanickými pohyby tváře, například při smíchu nebo mračení.

Mezi sekundární příčiny vzniku vrásek pak patří nadměrné vystavování pleti UV záření (zejména častá návštěva solárií a pobyt na přímém slunci bez UV ochrany), genetické predispozice, kouření, špatná výživa, stres, nedostatek spánku, nezdravý životní styl aj.

Jak předcházet vzniku vrásek na čele?

Je potřeba se smířit s faktem, že stárnutí pleti je přirozený proces, který nelze zcela zastavit. Nejlepší prevencí proti vzniku vrásek je zdravý životní styl, strava bohatá na vitamíny a minerály a také správná péče o pleť během celého života.

Důležitým prvkem je rovněž hydratace, a to jak vnitřní prostřednictvím dostatečného pitného režimu, tak také zevní pomocí vhodných krémů a sér na bázi vysokomolekulární a fragmentované kyseliny hyaluronové a přírodních olejů.

Jak se zbavit vrásek (nejen) na čele pomocí estetické medicíny?

Nejúčinnější zbraně v boji proti vráskám má ve svém repertoáru rozhodně estetická medicína. Jaká ošetření nejčastěji doporučujeme klientkám na naší klinice Dermaestet?

Odstranění vrásek pomocí botulotoxinu

Zaručenou cestou k vyhlazení mimických vrásek v horní části obličeje je omlazení pomocí botulotoxinu. Na naší klinice používáme silně naředěnou formu botulotoxinu, která splňuje přísné legislativní normy a není proto nutné mít absolutně žádné obavy či předsudky.

Botulotoxin představuje účinnou a také finančně dostupnou metodu, jak se zbavit vrásek na čele a zároveň zamezit jejich dalšímu prohlubování.

Vraťte se v čase k vašemu mladšímu já

Získejte zpátky svůj mladistvý vzhled a navraťte důvěru v sebe sama s týmem expertů na naší klinice. Na základě konzultace vám navrhneme to nejlepší řešení přesně pro vás.
Více informací

Zvednutí obočí pomocí niťového liftingu

Miniinvazivní metoda pro vytvarování kůže v oblasti obočí je aplikace nití, které jsou vyrobeny ze samovstřebatelných biomateriálů. Nitě aplikujeme do příslušného místa pomocí několika drobných vpichů, přičemž celý zákrok netrvá déle než 45 minut.

Ihned po ošetření bude vaše pleť vypnutější a zpevněná. Tento efekt si můžete užívat až po dobu 3 let.

Žena před zákrokem

Tekutý lifting Radiesse

Radiesse je bezpečný výplňový materiál na bázi vápníku, fosforu a gelu, který je našemu tělu vlastní. Z tohoto důvodu se nemusíte obávat žádných alergických reakcí. Jedná se o velmi účinnou metodu, která slouží k vyhlazení hlubokých vrásek a obličejových rýh.

Mladá, krásná žena s krásnými a pevnými konturami obličeje

Prime-lifting (mezonitě)

Vyzrajte nad vráskami pomocí miniinvazivního prime-liftingu, tzv. mezonití. V rámci tohoto zákroku vám aplikujeme mezonitě pod kůži, které pleť napnou a zpevní. Bonusem je také to, že mezonitě podporují tvorbu kolagenu, a tím umocňují výsledné omlazení pleti. Efekt trvá až 2 roky.

Liftovací nitě Aptos

Facelift pomocí nití Aptos je velmi šetrná metoda, která se provádí bez použití skalpelu. Skvěle se hodí například pro vyhlazení vrásek mezi obočím. Nitě, které při ošetření používáme, jsou vyrobeny z šetrného biokompaktního materiálu, který postupně zaroste do tkání, kde je vypíná a podporuje vznik kolagenu. Proceduru lze v případě potřeby opakovat a efekt trvá až po dobu 5 let.

Každému ošetření předchází konzultace s lékařem, který vám doporučí ideální zákrok. Vaše spokojenost a perfektní výsledek je pro nás vždy na prvním místě. Objednejte si svůj termín konzultace u našich špičkových odborníků.

novější článek předchozí článek

Co pro vás můžeme udělat

Máte potíže nebo si přejete vypadat skvěle?
U nás se umíme postarat o všechny.

Kožní ambulance

Zaměřujeme se na diagnostiku, léčbu a prevenci veškerých chorob kůže. Řešíme akutní případy, chronická autoimunitní i zánětlivá onemocnění a nádorové stavy. Aplikujeme také fototerapii a v indikovaných případech jsme schopni zajistit biologickou léčbu.
více informací

Estetická medicína

Zakladatelka naší kliniky MUDr. Zuzana Vykutilová jako první lékař v ČR začala aplikovat tzv. APTOS, face a neck-lifting pomocí speciálních nití. Také jako jedna z prvních v naší republice aplikovala botulo preparáty. Na naší klinice Dermaestet jste tak v těch nejlepších rukách.
více informací

Plastická chirurgie

Zasloužíte si cítit se skvěle v každé situaci. Ukažte svou vnitřní krásu i navenek. Jedním z nejoblíbenějších zákroků na naší klinice je plastická operace obličeje, tzv. facelift. Specializujeme se také na liposukci stehen, boků, hýždí, břicha i obličejových partií, dále pak na plastiky očních víček a uší.
více informací

Korektivní gynekologie

Navracíme vašim intimním partiím ztracené sebevědomí. Specializujeme se na řešení lehké inkontinence, omlazení a bělení. Pomůžeme vám zbavit se studu, bolesti a dalších problémů, se kterými se potýká spousta žen. Naprosto diskrétně a profesionálně.
více informací

Péče o pleť

Odhalíme příčinu vašich problémů a poradíme vám, jak se o sebe správně starat, sestavíme účinnou kombinaci látek na míru vaší pleti a doporučíme nejvhodnější profesionální proceduru. Spoustu přípravků pro péči o pleť u nás můžete i zakoupit.
více informací

Lékařské lasery

Laserová medicína je s korektivní dermatologií úzce spojena. Na naší klinice si můžete nechat nejen odstranit nevzhledné výrůstky, bradavičky a pigmentové skvrny, ale také si nechat omladit pleť a vymazat jizvičky, vrásky a rozšířené póry pomocí frakčního laseru.
více informací

U nás jste v dobrých rukou

Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

OBJEDNAT KONZULTACI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram