Vrásky na čele – jak se jich zbavit?

Prohlubující se vrásky na čele a mezi obočím představují od určitého věku zejména pro ženy nechtěný estetický problém. Někomu samozřejmě mohou přidávat na charismatu, většina lidí se s nimi však jenom nerada smiřuje. Pokud řešíte, jak se účinně zbavit vrásek na čele a toužíte se opět radovat při pohledu na svou krásně vypadající mladistvou pleť, pak je tento článek určen přímo pro vás.

Co může za vznik vrásek?

Primární příčinou vzniku vrásek je samozřejmě věk. S přibývajícím věkem se totiž snižuje koncentrace kolagenu ve všech tkáních a také schopnost regenerace buněk, což způsobuje přirozené snížení pružnosti pokožky. Tímto způsobem vznikají tzv. statické vrásky, které se postupně prohlubují.

Dalším typem vrásek jsou mimické, které jak název napovídá, vznikají opakovanými mechanickými pohyby tváře například při smíchu nebo mračení.

Mezi sekundární příčiny vzniku vrásek pak patří nadměrné vystavování pleti UV záření (zejména častá návštěva solárií a pobyt na přímém slunci bez UV ochrany), genetické predispozice, kouření, špatná výživa, stres, nedostatek spánku, nezdravý životní styl aj.

 

 

Jak předcházet vzniku vrásek na čele?

Je potřeba se smířit s faktem, že stárnutí pleti je přirozený proces, který nelze zcela zastavit. Nejlepší prevencí proti vzniku vrásek je zdravý životní styl, strava bohatá na vitamíny a minerály a také správná péče o pleť během celého života.

Důležitým prvkem je rovněž hydratace, a to jak vnitřní prostřednictvím dostatečného pitného režimu, tak také zevní pomocí vhodných krémů a sér na bázi vysokomolekulární a fragmentované kyseliny hyaluronové a přírodních olejů.

 

Jak vyhladit vrásky (nejen) na čele pomocí estetické medicíny?

Nejúčinnější zbraně v boji proti vráskám má ve svém repertoáru rozhodně estetická medicína. Jaké ošetření nejčastěji doporučujeme našim klientkám na klinice Dermaestet?

 

Odstranění vrásek pomocí botulotoxinu

Zaručenou cestou k vyhlazení mimických vrásek v horní části obličeje je omlazení pomocí botulotoxinu. Na naší klinice používáme silně naředěnou formu botulotoxinu, která splňuje přísné legislativní normy a není proto nutné mít absolutně žádné obavy či předsudky.

Botulotoxin představuje účinnou a také finančně dostupnou metodu, jak se zbavit vrásek na čele a zároveň zamezit jejich dalšímu prohlubování.

 

Zvednutí obočí pomocí niťového liftingu

Revoluční miniinvazivní metoda pro vytvarování kůže v oblasti obočí. Nitě, které jsou vyrobeny ze samovstřebatelných biomateriálů, aplikujeme do příslušného místa pomocí několika drobných vpichů, přičemž celý zákrok netrvá déle než 45 minut.

Ihned po ošetření bude vaše pleť vypnutější a zpevněná. Tento efekt si můžete užívat až po dobu 3 let.

 

Tekutý lifting Radiesse

Radiesse je bezpečný výplňový materiál na bázi vápníku, fosforu a gelu, který je našemu tělu vlastní. Z tohoto důvodu se nemusíte obávat žádných alergických reakcí. Jedná se o velmi účinnou metodu, která slouží k vyhlazení hlubokých vrásek a obličejových rýh.

 

Prime-lifting (mezonitě)

Vyzrajte nad vráskami pomocí miniinvazivního prime-liftingu (mezonitě). V rámci tohoto zákroku vám aplikuje náš dermatolog mezonitě pod kůži, kde poté pleť napnou a zpevní. Bonusem je také to, že mezonitě podporují tvorbu kolagenu, a tím umocňují výsledné omlazení pleti. Efekt trvá až 2 roky.

 

Liftovací nitě Aptos

Facelift pomocí nití Aptos je velmi šetrná metoda, kterou provádíme zcela bez použití skalpelu. Skvěle se hodí například pro vyhlazení vrásek mezi obočím. Nitě, které při ošetření používáme, jsou vyrobeny z šetrného biokompaktního materiálu, který postupně zaroste do tkání, kde je vypíná a podporuje vznik kolagenu. Proceduru lze v případě potřeby opakovat a efekt trvá až po dobu 5 let.

Každému ošetření samozřejmě předchází podrobná konzultace s dermatologem, který vám doporučení ideální ošetření určené přesně pro vaši pleť. Vaše spokojenost a perfektní výsledek je pro nás vždy na prvním místě. Objednejte si svůj termín konzultace u našich špičkových odborníků.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.