Krásná pleť v létě – co doporučují odborníci?

V létě můžete stejně jako kdykoli během roku podstoupit celou řadu estetických ošetření. Oblíbené jsou zákroky s méně náročnou či žádnou rekonvalescencí, například výplně vrásek, vyhlazení pleti pomocí mezonití či zvětšení rtů. Mnoho žen i mužů upřednostňuje zákroky právě v létě než v jiné sezóně. Jaké estetické ošetření můžete v létě absolvovat?

Mladá a krásná žena s hezkými konturami obličeje

Letní chemický peeling pro regeneraci pleti

Chemické peelingy se běžně aplikují v období minimální intenzity slunečního záření. Nově také existují chemické peelingy, které nejsou fototoxické a lze je použít i v letním období. Rekonvalescence trvá pouze pár dní, díky menší koncentraci kyseliny glykolové (AHA). AHA kyseliny jsou přírodního původu. Díky své malé velikost dokáží proniknout do hlubších vrstev kůže a odstranit nežádoucí odumřelé buňky.

Po letním chemickém peelingu bude vaše pleť zregenerovaná, barevně sjednocená, drobné nerovnosti budou vyhlazeny a vy získáte přirozený a zářivý vzhled pleti. Po ošetření bude potřeba chránit pleť před slunečním zářením, abychom zabránili vzniku nežádoucích pigmentací.

Intenzivní hydratace pleti kyselinou hyaluronovou

V letním období byste měli dbát na intenzivní hydrataci pleti více, než kdy jindy. Pro svěží a zdravou pleť určitě dodržujte pravidelný pitný režim a používejte kvalitní hydratační přípravky. Vaši péči můžete navíc doplnit o hloubkovou hydrataci kyselinou hyaluronovou. Intenzivní a hloubková hydratace pleti omladí váš obličej i jiné partie. Pokožce se vrátí elasticita a mladistvý vzhled. Vypnutá pleť bez vrásek je viditelná ihned po ošetření.

Hloubková hydratace se provádí pomocí přístroje Vital Injector, který rovnoměrně aplikuje kyselinu hyaluronovou do přesně dané hloubky kůže. Po ošetření dochází k aktivaci kolagenových vláken, což jistě v budoucnu oceníte, zlepší se tonus i elasticita vaší pleti. Ošetření trvá přibližně 20 minut a poté se můžete vrátit k běžným denním aktivitám.

Výplňové materiály pro hlubší vrásky i pro úzké rty

Výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové jsou skvělé pro celkové omlazení vizáže. Díky nim můžeme velice rychle dosáhnout zpevnění kontur povadlého obličeje i vyhlazení vrásek. Po zákroku dochází k výraznému zlepšení stavu pleti, kvůli obnově tvorby kolagenu. Výplňové materiály se často aplikují spolu s botulotoxinem, který dokáže zamezit vzniku či dalšímu prohlubování vrásek.

Zajímavou přírodní alternativou k výplním kyselinou hyaluronovou je ošetření Needle Shaping. Za pomoci radiofrekvenční energie vytváří přírodní implantát, který dokáže vyplnit jemné vrásky i rty.

Mezonitě vhodné pro tvarování kontur obličeje

Aplikace mezonití do kůže obličeje, krku, dekoltu, rukou a paží vede k vytvoření robustnější kolagenové kostry, která pokožku viditelně omladí. Facelift nitěmi si vydobyl velkou popularitu, díky své nenáročnosti a skvělým účinkům. Hovoří se o něm jako o minifaceliftu bez skalpelu jehož efekt přetrvává až pět let. Vedoucí lékařka Dermaestet, MUDr. Zuzana Vykutilová, začala mezonitě APTOS aplikovat mezi prvními v ČR.

Mezi stále populárnější metody patří Silhoutte Soft pro tvarování povadlé a povislé kůže obličeje, který léty ztratil elasticitu. Řeší nejen povadlou pleť, ale také obličejové asymetrie. Materiál nití je samovstřebatelný – odbourá se v organismu přirozenou cestou. Výrazný liftingový efekt vydrží 3 až 4 roky. Výborného efektu také dosahují biorevitalizační tekuté nitě ELLANSE, které jsou vhodné nejen pro ošetření obličeje ale také pro omlazení hřbetu rukou.

Dermaestet magazín

O všem, co vás zajímá a trápí

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je dlouhotrvající, neinfekční a geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje suchou kůží a svěděním. V současné době jím podle statistik trpí až 20 % dětí a 3 % dospělých. Z jakých příčin atopický ekzém vzniká? Jak zmírňovat jeho projevy? A je možné jej úplně vyléčit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v dnešním článku.

číst více
Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida — proč vzniká a jak léčit její projevy?

Periorální dermatitida je označení pro chronické onemocnění kůže na obličeji, které má velmi často vracející se charakter. Přes neobvyklý název je však jeho výskyt poměrně častý. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto onemocnění? Koho nejčastěji postihuje? Jaké metody léčby existují? Všechny důležité aspekty jsme rozebrali v našem článku.

číst více

Estetické
zákroky

Zaujměte dokonalým obličejem nebo upoutejte pozornost perfektním dekoltem. Nejdříve vyberte část těla, kterou chcete zkrášlit, a pak už konkrétní estetický zákrok. Vhodný výběr s vámi rádi zkonzultujeme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte nad laserovou liposukcí SlimLipo a chtěli byste se dozvědět víc? Napište nám nebo zavolejte a domluvte si konzultaci s našimi špičkovými lékaři.