Laserová léčba rhinophymy – červené zduření nosu

Co vás trápí

    • Rosacea, tzv. růžovka v oblasti nosu
    • Zvětšení nosu a jiné deformity

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

  • Doba ošetření 30 min
  • Typ anestezie lokální
  • Doba rekonvalescence žádná
  • Cena zákroku od 1000 Kč

Popis zákroku

Součást kožní choroby zvané růžovka

Rhinophyma je červené zduření nosu, které je součástí choroby zvané rosacea, tzv. růžovka. Postihuje až 10 % naší populace. Na kůži se projevuje začervenáním, tvorbou žilek a pupínků, které občas zmizí a po určité době se znovu objeví. Onemocnění se projevuje u mužů i žen od 30. roku věku.

Prvotní projevy onemocnění lze spatřit zčervenáním kůže v oblasti nosu, tváří a poté brady a čela. V kůži postupně dochází k zánětům, které se později projeví změnou kožní struktury.

„Všichni jsou zde velmi příjemní a ochotně vše vysvětlí. Péče profesionální, vše vždy vypadá přirozeně. Za mě jednoznačně nejlepší v Brně.“

Tereza B., zdroj: Facebook

Absence léčby může způsobit potíže se zrakem

Postupem času na nose dochází ke vzniku malých dolíčků, které se postupně zvětšují. V některých případech připomíná akné, proto se této nemoci někdy přezdívá “akné dospělých”. V pokročilých stádiích tohoto onemocnění může nos narůstat do abnormálních rozměrů. Nos získává mohutný květákovitý tvar.

Další nepříjemnou součástí tohoto onemocnění je oční postižení až v 60 % případů. Dochází k zánětu spojivek ale i závažnějším očním komplikacím, jako například poškození rohovky, které mohou ohrozit nemocného až ztrátou zraku.

Léčba se odvíjí podle závažnosti onemocnění

U lehkých případů je léčba možná pomocí antibiotických přípravků. U rozvinuté formy onemocnění je vhodné odstranění červených žilek pomocí laseru. Pomocí vysoké teploty laserového paprsku lze doslova “upéct” a uzavřít rozšířenou cévu a zamezit tak dalšímu překrvení kůže. V případě velké nosní deformace přichází na řadu metody plastické chirurgie.

Nenechávejte onemocnění dojít až do pozdního stádia, kdy mohou být nosní deformity výrazné a společensky méně přijatelné.

Počet pacientů, kteří podstoupili tento zákrok

Vyvarujte se rizikových faktorů

Mezi rizikové faktory patří především nadměrná konzumace alkoholu, používání mastných krémů a přípravků obsahujících alkohol, dále pak pití horkých nápojů, konzumace kořeněných ostrých jídel, mytí obličeje horkou vodou, navštěvování sauny a nadměrné slunění.

Prevence rozvoje a zhoršení onemocnění spočívá v omezení až vyloučení vlivů, které způsobují zvýšené prokrvení a rozšíření cév.

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Zuzana Vykutilová

MUDr. Zuzana Vykutilová

Uznávaná lékařka v oboru estetické dermatologie a plastické chirurgie

Snažte se vyvarovat rizikových faktorů a dodržujte preventivní opatření. Pokud vás trápí jakékoli kožní změny včetně rozšířených žilek, přijďte k nám zavčas na odbornou konzultaci a navrhneme vám vhodnou a účinnou léčbu.

Nejčastější otázky a odpovědi

Je ošetření laserem bolestivé?

Ošetření laserem můžeme přirovnat k mírnému štípání. Pro maximální komfort pacientů používáme lokální anestetikum.

Jaká je prevence po zákroku?

Vyhněte se všem rizikovým faktorům, které začervenání způsobují, a to nadměrné konzumaci alkoholu, mastným krémům, nadměrnému opalování, saunování, pití horkých nápojů a konzumaci horkých jídel.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.