Laserová léčba rhinophymy – červené zduření nosu

Doba ošetření
60 minut
Typ anestezie
lokální
Rekonvalescence
2 - 3 týdny
Cena zákroku
18163,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Obličej a oči Obličej a oči
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Rosacea, tzv. růžovka v oblasti nosu
 • Zvětšení nosu a nosní deformity s tvorbou zánětlivých projevů

Účinky

 • Navrácení původního vzhledu postižených partií
 • Zmenšení proporcí v ošetřené oblasti
 • Problednutí červené kůže
 • Zmenšení zánětlivých projevů v ošetřené oblasti

Popis zákroku

Součást kožní choroby zvané růžovka

Rhinophyma je červené zduření nosu, které je nejvážnějším stupněm postižení choroby zvané rosacea, tzv. růžovka. Ta postihuje až 10 % naší populace. Na kůži se zpočátku projevuje začervenání, tvoří se žilky a pupínky, které zmizí a po určité době se znovu objeví. Onemocnění se projevuje u mužů i žen od 30. roku věku.

Prvotní projevy onemocnění se projevují zčervenáním kůže v oblasti nosu, tváří a poté brady a čela. V kůži dochází k opakovaným zánětům, které se později projeví změnou kožní struktury.

„Všichni jsou zde velmi příjemní a ochotně vše vysvětlí. Péče profesionální, vše vždy vypadá přirozeně. Za mě jednoznačně nejlepší v Brně.“
Tereza B., zdroj: Facebook

Neléčení může způsobit potíže se zrakem

Postupem času na nose dochází ke vzniku malých uzlíčků, které se postupně zvětšují. V některých případech připomíná akné, proto se této nemoci někdy přezdívá “akné dospělých”. V pokročilých stádiích tohoto onemocnění dochází vlivem opakovaných zánětů ke zbytnění tkáně a nos může narůstat do abnormálních rozměrů. V konečných fázích nos získává mohutný květákovitý tvar.

Součástí onemocnění bývá i oční postižení – nejčastěji dochází k zánětu spojivek, pak léčba vyžaduje multioborovou spolupráci.

Vyvarujte se rizikových faktorů

Mezi rizikové faktory patří především nadměrná konzumace alkoholu, používání mastných krémů a přípravků obsahujících alkohol, dále pak pití horkých nápojů, konzumace kořeněných ostrých jídel, mytí obličeje horkou vodou, navštěvování sauny a nadměrné slunění.

Prevence rozvoje a zhoršení onemocnění spočívá v omezení až vyloučení vlivů, které způsobují zvýšené prokrvení a rozšíření cév.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Léčba se odvíjí podle závažnosti onemocnění

U lehkých případů je vhodné držet se režimových opatření, aby nedocházelo ke zbytečně rychlému zhoršení onemocnění. Důležitá je také vhodně zvolená kosmetika k péče o pleť.

U těžších zánětlivých projevů je pak léčba možná pomocí antibiotických přípravků a léčivých mastí. V rámci individuální konzultace vám rádi u nás v Dermaestet poradíme.

Nenechávejte onemocnění dojít až do pozdního stádia

Nenechávejte onemocnění dojít až do pozdního stádia, kdy mohou být nosní deformity výrazné a společensky méně přijatelné. V případě velké nosní deformace přichází na řadu metody plastické chirurgie (dermabraze, laserová ablace).

Při laserové ablaci dochází po lokálním umrtvení k bezbolestnému plošnému odpaření povrchových vrstev kůže a v podstatě ke zmenšení a znovuvytvarování nosu. Následně se ošetřená plocha překryje hojivým krytím, díky kterému dochází k rychlé novotvorbě kůže. V průběhu hojení je nutné docházet pravidelně na převazy. Ošetření se provádí v lokální anestezii, je tedy bezbolestné.

Před a po zákroku

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je toto ošetření určeno?

Toto ošetření je vhodné při nadbytku tkáně nejčastěji v oblasti nosu, ale také může být v oblasti brady, tváří nebo středu čela. Tito pacienti jsou výrazně omezováni vzhledem, kdy lokální nález může být až znetvořujícího charakteru. Navíc jsou zatěžováni poměrně častým užíváním celkových antibiotik. Vhodnost zákroku musí ale vždy určit lékař po podrobném prozkoumání anamnézy a lokálního nálezu.

Jak velká oblast obličeje se dá ošetřit?

Bohužel existují klienti, u kterých se postižení nesoustředí pouze do oblasti nosu, ale mohou mít obdobný nález i na bradě, tvářích nebo čele. Zde se pak nedá ošetření provést v rámci jednoho sezení, ale musíme ošetřovat části obličeje postupně.

Je ošetření pro pacienta náročné?

Ošetření se dělá při lokálním znecitlivění, takže ošetření samotné je bezbolestné. Ošetřovaná oblast se po zákroku kryje nejmodernějším vlhkým krytím k navození rychlého hojení s obvazy a pacient musí docházet na pravidelné převazy. Hojení trvá okolo 3 týdnů. Určitému dyskomfortu se nevyhneme, ale vzhledem k výsledkům to za to rozhodně stojí a pacienti jsou výsledkem nadšeni.

Jak dlouho vydrží efekt ošetření?

Délka trvání efektu výrazně záleží na následné péči o pleť. Zejména jemnézačervenání se při špatné péči může vrátit do několika měsíců. Co se týká nárůstu vazivových hmot, zvětšení a deformit nosu, tam se efekt ošetření počítá na léta.

Ceník

Pokud se objednáte na zákrok a uhradíte zálohu, konzultace je bezplatná.

Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600
Ošetření 18163

Hodnocení zákroku

4.5/5 - (21 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram