Laserová léčba rhinophymy – červené zduření nosu

Co vás trápí

    • Rosacea, tzv. růžovka v oblasti nosu
    • Zvětšení nosu a nosní deformity s tvorbou zánětlivých projevů

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

  • Doba ošetření 60 min
  • Typ anestezie lokální
  • Doba rekonvalescence 2 - 3 týdny
  • Cena zákroku od 5000 Kč
Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line. Rezervovat termín

Popis zákroku

Součást kožní choroby zvané růžovka

Rhinophyma je červené zduření nosu, které je nejvážnějším stupněm postižení choroby zvané rosacea, tzv. růžovka. Ta postihuje až 10 % naší populace. Na kůži se zpočátku projevuje začervenáním, tvorbou žilek a pupínků, které zmizí a po určité době se znovu objeví. Onemocnění se projevuje u mužů i žen od 30. roku věku.

Prvotní projevy onemocnění se projevují zčervenáním kůže v oblasti nosu, tváří a poté brady a čela. V kůži dochází k opakovaným zánětům, které se později projeví změnou kožní struktury.

„Všichni jsou zde velmi příjemní a ochotně vše vysvětlí. Péče profesionální, vše vždy vypadá přirozeně. Za mě jednoznačně nejlepší v Brně.“

Tereza B., zdroj: Facebook

Absence léčby může způsobit potíže se zrakem

Postupem času na nose dochází ke vzniku malých uzlíčků, které se postupně zvětšují. V některých případech připomíná akné, proto se této nemoci někdy přezdívá “akné dospělých”. V pokročilých stádiích tohoto onemocnění dochází vlivem opakovaných zánětů ke zbytnění tkáně a nos může narůstat do abnormálních rozměrů. V konečných fázích nos získává mohutný květákovitý tvar.

Součástí bývá i oční postižení – nejčastěji dochází k zánětu spojivek. Poté léčba vyžaduje multioborovou spolupráci.

Vyvarujte se rizikových faktorů

Mezi rizikové faktory patří především nadměrná konzumace alkoholu, používání mastných krémů a přípravků obsahujících alkohol, dále pak pití horkých nápojů, konzumace kořeněných ostrých jídel, mytí obličeje horkou vodou, navštěvování sauny a nadměrné slunění.

Prevence rozvoje a zhoršení onemocnění spočívá v omezení až vyloučení vlivů, které způsobují zvýšené prokrvení a rozšíření cév.

Počet pacientů, kteří podstoupili tento zákrok

Léčba se odvíjí podle závažnosti onemocnění

U lehkých případů je vhodné držet se režimových opatření – co v běžném životě dělat nebo naopak nedělat, aby nedocházelo ke zbytečně rychlému zhoršení onemocnění. Důležitá je také vhodně zvolená kosmetika a péče o pleť.

U těžších zánětlivých projevů je pak léčba možná pomocí antibiotických přípravků a léčivých mastí. V rámci individuální konzultace vám rádi v Dermaestet poradíme.

 

Nenechávejte onemocnění dojít až do pozdního stádia

Nenechávejte onemocnění dojít až do pozdního stádia, kdy mohou být nosní deformity výrazné a společensky méně přijatelné. V případě velké nosní deformace přichází na řadu metody plastické chirurgie (dermabraze, laserová ablace).

Při laserové ablaci dochází po lokálním umrtvení k bezbolestnému plošnému odpaření povrchových vrstev kůže a v podstatě ke zmenšení a znovuvytvarování nosu. Následně se ranná plocha překryje moderním hojivým krytím, po kterém dochází k rychlé novotvorbě kůže. V průběhu hojení je nutné docházet pravidelně na převazy. Ošetření se provádí v lokální anestezii a je tudíž bezbolestné.

Před a po zákroku

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Zuzana Vykutilová

MUDr. Zuzana Vykutilová

Uznávaná lékařka v oboru estetické dermatologie a plastické chirurgie

Snažte se vyvarovat rizikových faktorů a dodržujte preventivní opatření. Pokud vás trápí jakékoli kožní změny včetně rozšířených žilek, přijďte k nám zavčas na odbornou konzultaci a navrhneme vám vhodnou a účinnou léčbu.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je ošetření laserem určeno?

Toto ošetření je vhodné při nadbytku tkáně nejčastěji v oblasti nosu, ale také může být v oblasti brady, tváří nebo středu čela. Tito pacienti jsou výrazně omezováni vzhledem, kdy lokální nález může být až znetvořujícího charakteru. Navíc jsou zatěžováni poměrně častým užíváním celkových antibiotik. Vhodnost zákroku musí ale vždy určit lékař po podrobném prozkoumání anamnézy a lokálního nálezu.

Jak velká oblast obličeje se dá ošetřit?

Bohužel existují klienti, u kterých se postižení nesoustředí pouze do oblasti nosu, ale mohou mít obdobný nález i na bradě, tvářích nebo čele. Zde se pak nedá ošetření provést v rámci jednoho sezení, ale musíme ošetřovat části obličeje postupně.

Je ošetření pro pacienta náročné?

Ošetření se dělá při lokálním znecitlivění, takže ošetření samotné je bezbolestné. Ošetřovaná oblast se po zákroku kryje nejmodernějším vlhkým krytím k navození rychlého hojení s obvazy a pacient musí docházet na pravidelné převazy. Hojení trvá okolo 3 týdnů. Určitému dyskomfortu se nevyhneme, ale vzhledem k výsledkům to za to rozhodně stojí a pacienti jsou výsledkem nadšeni.

Jak dlouho vydrží efekt ošetření?

Délka trvání efektu výrazně záleží na následné péči o pleť. Zejména jemnézačervenání se při špatné péči může vrátit do několika měsíců. Co se týká nárůstu vazivových hmot, zvětšení a deformit nosu, tam se efekt ošetření počítá na léta.

Ceník

Konzultace k zákroku je zpoplatněna částkou 500 Kč. Pokud se rozhodnete pro absolvování zákroku a uhradíte zálohu, konzultace je bezplatná. Cena ošetření se pohybuje od 5 000 Kč.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Udělejte také první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.