Sklerotizace křečových žil

Doba ošetření
30 – 60 minut
Typ anestezie
bez anestezie
Rekonvalescence
bez rekonvalescence
Cena zákroku
4250,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Nohy Nohy
Objednat konzultaci

Co vás trápí

  • Pocit těžkých a oteklých nohou
  • Nedostatečný odtok lymfy z dolních končetin
  • Křečové žíly a žilní nedostatečnost

Účinky

  • Minimum bolesti během výkonu
  • Kosmetický a zdravotní efekt
  • Není potřeba pracovní neschopnost
  • Bez nutnosti hospitalizace

Popis ošetření

Důkladné vyšetření žil jako základ

Zduřeniny, vakovité vychlípeniny žil neboli varixy, které se nejčastěji tvoří na dolních končetinách, vznikají primárně v důsledku snížené elasticity žilní stěny. Vlivem nedomykavosti žilních chlopní dochází ke špatnému proudění krve nahoru směrem k srdci a žíla se dále tak pod tlakem krevního sloupce postupně rozšiřuje a ochabuje. Výsledkem jsou křečové žíly různých velikostí, od zpočátku drobných, tzv. metličkových, až po velké, tzv. kmenové, které mohou na povrchu kůže tvořit až hrboly a při poranění pak výrazně krvácet. Podmínkou úspěšné sklerotizace je tedy v první řadě podrobné vyšetření a poté nejprve ošetření kmenové žíly a posléze postupné ošetření bočních větví v podobě menších žilek.

Již při prvních příznacích v podobě večerních otoků v okolí kotníků, trnutí lýtek či drobných metliček, je vhodné podstoupit cévní vyšetření k objektivizaci postižení žil, a to zejména dolních končetin a případně se podrobit terapii v podobě důsledné komprese. Stejně tak je toto vyšetření nutné před jakýmkoliv zákrokem prováděným na křečových žilách. Na první pohled banální estetický problém totiž může časem vést k závažným zdravotním komplikacím. Těm se dá předejít pouze kvalitním cévním vyšetřením s vyloučením kontraindikací.

Po ošetření je důležitý pohyb

Sklerotizaci provádíme ambulantně, a proto představuje minimální zátěž pro organismus. Do postižené žily vpravíme speciální sklerotizační roztok, který ji rozloží, postupně uzavře a následně přemění na vazivo. Díky tomu přestane být žilka viditelná na povrchu kůže a organismus ji postupně vstřebá.

Na samotné ošetření doporučujeme klientům si vzít na sebe volnější kalhoty a obuv. Ideální je také zaparkovat ve vzdálenější lokalizaci od naší kliniky. Bezprostředně po ošetření se totiž na ošetřenou končetinu přikládají kompresní obvazy, a je vhodná alespoň 30 minutová chůze. Následující dny je pohyb rovněž důležitý. Nejvhodnější je chůze či jízda na kole. Naopak je nutné vyvarovat se skákání a jiným činnostem, při kterých hrozí prudké dopady na nohy. Vhodné není ani dlouhé stání na místě a saunování.

V tomto zařízení jsem maximálně spokojená. Výborná práce, dobrá cena, citlivý přístup.
Zdeňka Watzingerová, zdroj: Facebook

Nezbytná je důkladná kompresní léčba

Velký podíl na úspěšné sklerotizaci má následná kompresní léčba. Ihned po výkonu proto na končetinu aplikujeme kompresní bandáž, kterou klient nesundává po dobu několika dní. V dalších týdnech je nutné, aby klient nosil během dne speciální kompresní punčochy, které odkládá první týden pouze během osobní hygieny, následně i na noc.

Komprese je nezbytná k zabránění zpětného toku krve do sklerotizované žíly, což by mohlo vést k jejímu opětovnému zprůchodnění. Obecně platí, že čím delší a důslednější je následná kompresní léčba, tím úspěšnější a účinnější je celková sklerotizace.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Kosmetický i zdravotní efekt v jednom

Po ošetření se může objevit začervenání kůže nebo drobné modřinky, které během několika dnů zcela zmizí. Sklerotizaci je možné, v závislosti na rozsahu křečových žil, opakovat přibližně po 4 týdnech.

Výsledkem úspěšné sklerotizace je především zkvalitnění klientova života. Další přidanou hodnotou je samozřejmě také vylepšení estetického vzhledu končetin.

Nejčastější otázky a odpovědi

Co způsobuje vznik varixů a žil?

Na vzniku žilního onemocnění tohoto typu se podílí mnoho faktorů. Mezi nejvýznamnější patří vrozené predispozice, špatná životospráva, obezita, kouření, hormonální výkyvy, nedostatečná tělesná aktivita, dlouhodobé sezení nebo stání či vysoký krevní tlak. Problémy se také často vyskytují či zhoršují během těhotenství.

Jakým lékům je nutné se po skleroterapii vyhnout?

SKlerotizace se nesmí provádět u pacientů užívající warfarin a další antikoagulační léčiva ovlivňující srážlivost krve.

Je sklerotizace bolestivá?

To je velmi individuální. Pro někoho může být nepříjemný samotný vpich, poté byste již žádnou bolest cítit neměli.

Pro koho není sklerotizace vhodná?

Sklerotizace není vhodná pro nepohyblivé osoby, osoby s akutním zánětem žil, celkových infekcích, akutním onemocněním srdce a také pro těhotné a kojící ženy.

Kdy mohu hodnotit výsledek?

Hodnotit výsledek je možné nejdříve měsíc po samotném ošetření, kdy dochází k viditelnému zlepšení vzhledu.

Ceník

Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600
Ošetření 4250

Hodnocení zákroku

4.5/5 - (36 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

    U nás jste v dobrých rukou

    Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

    +420 533 534 580
    Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
    Objednat konzultaci
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram