Sklerotizace křečových žil

Co vás trápí

  • Pocit těžkých a oteklých nohou
  • Nedostatečný odtok lymfy z dolních končetin
  • Křečové žíly a žilní nedostatečnost

Vhodné pro partie

Bolavé nohy

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 30–60 minut
 • Typ anestezie bez anestezie
 • Doba rekonvalescence žádná
 • Cena zákroku od 1600 Kč
Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line. Rezervovat termín

Popis ošetření

Důkladné vyšetření žil jako základ

Zduřeniny, vakovité vychlípeniny žil neboli varixy, které se nejčastěji tvoří na dolních končetinách, vznikají primárně v důsledku snížené elasticity žilní stěny. Vlivem nedomykavosti žilních chlopní dochází ke špatnému proudění krve nahoru směrem k srdci a žíla se dále tak pod tlakem krevního sloupce postupně rozšiřuje a ochabuje. Výsledkem jsou křečové žíly různých velikostí, od zpočátku drobných, tzv. metličkových, až po velké, tzv. kmenové, které mohou na povrchu kůže tvořit až hrboly a při poranění pak výrazně krvácet. Podmínkou úspěšné sklerotizace je tedy v první řadě podrobné vyšetření a poté nejprve ošetření kmenové žíly a posléze postupné ošetření bočních větví v podobě menších žilek.

Již při prvních příznacích v podobě večerních otoků v okolí kotníků, trnutí lýtek či drobných metliček, je vhodné podstoupit cévní vyšetření k objektivizaci postižení žil, a to zejména dolních končetin a případně se podrobit terapii v podobě důsledné komprese. Stejně tak je toto vyšetření nutné před jakýmkoliv zákrokem prováděným na křečových žilách. Na první pohled banální estetický problém totiž může časem vést k závažným zdravotním komplikacím. Těm se dá předejít pouze kvalitním cévním vyšetřením s vyloučením kontraindikací.

V tomto zařízení jsem maximálně spokojená. Výborná práce, dobrá cena, citlivý přístup.

Zdeňka Watzingerová, zdroj: Facebook

Po ošetření je důležitý pohyb

Sklerotizaci provádíme ambulantně, a proto představuje minimální zátěž pro organismus. Do postižené žily vpravíme speciální sklerotizační roztok, který ji rozloží, postupně uzavře a následně přemění na vazivo. Díky tomu přestane být žilka viditelná na povrchu kůže a organismus ji postupně vstřebá.

Na samotné ošetření doporučujeme klientům si vzít na sebe volnější kalhoty a obuv. Ideální je také zaparkovat ve vzdálenější lokalizaci od naší kliniky. Bezprostředně po ošetření se totiž na ošetřenou končetinu přikládají kompresní obvazy, a je vhodná alespoň 30 minutová chůze. Následující dny je pohyb rovněž důležitý. Nejvhodnější je chůze či jízda na kole. Naopak je nutné vyvarovat se skákání a jiným činnostem, při kterých hrozí prudké dopady na nohy. Vhodné není ani dlouhé stání na místě a saunování.

Nezbytná je důkladná kompresní léčba

Velký podíl na úspěšné sklerotizaci má následná kompresní léčba. Ihned po výkonu proto na končetinu aplikujeme kompresní bandáž, kterou klient nesundává po dobu několika dní. V dalších týdnech je nutné, aby klient nosil během dne speciální kompresní punčochy, které odkládá první týden pouze během osobní hygieny, následně i na noc.

Komprese je nezbytná k zabránění zpětného toku krve do sklerotizované žíly, což by mohlo vést k jejímu opětovnému zprůchodnění. Obecně platí, že čím delší a důslednější je následná kompresní léčba, tím úspěšnější a účinnější je celková sklerotizace. 

 • Minimum bolesti během výkon
 • Kosmetický a zdravotní efekt
 • Není potřeba pracovní neschopnost
 • Bez nutnosti hospitalizace

Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Kosmetický i zdravotní efekt v jednom

Po ošetření se může objevit začervenání kůže nebo drobné modřinky, které během několika dnů zcela zmizí. Sklerotizaci je možné, v závislosti na rozsahu křečových žil, opakovat přibližně po 4 týdnech.

Výsledkem úspěšné sklerotizace je především zkvalitnění klientova života. Další přidanou hodnotou je samozřejmě také vylepšení estetického vzhledu končetin.

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Zuzana Vykutilová

MUDr. Zuzana Vykutilová

Uznávaná lékařka v oboru estetické dermatologie a plastické chirurgie

Klientům vždy vysvětlujeme, že pro úspěšnou sklerotizaci je důležité dodržet následnou kompresní léčbu. Klient by měl speciální kompresní punčochy nosit nepřetržitě po dobu, kterou určí ošetřující lékař. Není to příliš příjemné, ale výsledek je poté trvalejší. Z tohoto důvodu doporučuji ošetření podstoupit ideálně od září do dubna, abychom se vyvarovali horkému počasí a klient se v punčochách cítil v rámci možností komfortně.

Nejčastější otázky a odpovědi

Co způsobuje vznik varixů a žil?

Na vzniku žilního onemocnění tohoto typu se podílí mnoho faktorů. Mezi nejvýznamnější patří vrozené predispozice, špatná životospráva, obezita, kouření, hormonální výkyvy, nedostatečná tělesná aktivita, dlouhodobé sezení nebo stání či vysoký krevní tlak. Problémy se také často vyskytují či zhoršují během těhotenství.

Jakým lékům je nutné se po skleroterapii vyhnout?

SKlerotizace se nesmí provádět u pacientů užívající warfarin a další antikoagulační léčiva ovlivňující srážlivost krve.

Je sklerotizace bolestivá?

To je velmi individuální. Pro někoho může být nepříjemný samotný vpich, poté byste již žádnou bolest cítit neměli.

Pro koho není sklerotizace vhodná?

Sklerotizace není vhodná pro nepohyblivé osoby, osoby s akutním zánětem žil, celkových infekcích, akutním onemocněním srdce a také pro těhotné a kojící ženy.

Kdy mohu hodnotit výsledek?

Hodnotit výsledek je možné nejdříve měsíc po samotném ošetření, kdy dochází k viditelnému zlepšení vzhledu.

Ceník

Konzultace je zpoplatněna částkou 500 Kč. Cena ošetření se pohybuje od 1 600 Kč.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.