Gynekomastie u mužů

Doba ošetření
120 minut
Typ anestezie
Lokální anestezie
Rekonvalescence
1 týden
Cena zákroku
43729,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Krk a dekolt Krk a dekolt
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • nezhoubné zvětšení prsních žláz u mužů
 • zvětšení prsů zvýšením tělesné hmotnosti
 • jednostranný i oboustranný neestetický problém

Účinky

 • navrácení estetického vzhledu hrudníku
 • odstranění bolestivých příznaků
 • operace s minimem bolesti a maximálním efektem

Co je gynekomastie?

Gynekomastií nazýváme nezhoubné zvětšení prsních žláz u mužů a většinou je spojená s nadváhou, tedy zvětšením tělesného objemu. Může se vyskytovat oboustranně, nebo jen na jedné nebo druhé straně. Příčinou může být také narušený poměr estrogenů a androgenů, tedy pohlavních hormonů. Gynekomastie se často vyskytuje přirozeně v určitých fázích života (u novorozenců, v pubertě, ve stáří).

Gynekomastie má řešení

Gynekomastie může nabýt až rozměrů podobných ženskému prsu. Často bývá také spojena s obezitou, kdy se ve zbytnělé žláze ukládá tuk.

Gynekomastie se dá řešit dvěma způsoby, jedním je hormonální léčba, druhým je plastická operace. Díky kombinaci laserové liposukce (tedy odsátí tuku) a chirurgickému odstranění zvětšené prsní žlázy nabízí naše klinika skvělé výsledky.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Pro koho je zákrok určený

Zákrok odstranění gynekomastie je vhodný pro muže starší 18 let, kteří mají z důvodu hormonálních změn zbytnělou prsní žlázu. Zákrok ve většině případů kombinujeme s liposukcí. Samotnou liposukci volíme pouze tehdy, kdy má klient pouze podkožní tuk a není třeba prsní žlázu odstraňovat.

Oboustranná gynekomastie

Jaké výsledky lze očekávat

Výsledky je možné vidět již při prvním převazu. Konečný efekt se dostavuje po 4-6 týdnech, v individuální závislosti hojení.

Jak probíhá zákrok

Gynekomastie u mužů

Pokud se jedná o malou gynekomastii, většinou stačí jen odsátí tukové tkáně z prsu pomocí liposukce

Při standardní velikosti při operaci odstraňujeme celou prsní žlázu, což doplníme odsátím tuku z podkoží v okolí žlázy. Operační řez je vedený kolem dvorce. U menšího rozsahu stačí oblouk v dolní polovině dvorce, u většího je pak nutno provést i zmenšení kožního pláště prsu. Tento zákrok provádíme v místním znecitlivění. Hospitalizace není nutná.

Rekonvalescence

Minimálně 3 - 4 týdny po zákroku je nutné nosit kompresní prádlo. Toto prádlo eliminuje otok a sundávat jej můžete pouze na sprchování. Při větších operacích používáme samovstřebatelné stehy, není tedy nutno je vytahovat. 1 týden po výkonu je nutné dodržovat klidový režim v domácím ošetřování. Další týden je již možné se, s ohledem na druh zaměstnání, zařadit do klidnějšího pracovního režimu. Plná fyzická zátěž je možná po zhruba 6 týdnech, sportovní aktivity doporučujeme začínat až po 2 měsících po podstoupení zákroku.

V případě příznaků gynekomastie se stačí objednat k našemu specialistovi na konzultaci, během které vám lékař detailně vysvětlí celý průběh zákroku a podstoupíte interní předoperační vyšetření.  

3 týdny před operací neužívejte léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, která ovlivňuje srážlivost krve.

Pokyny před zákrokem

Na zákrok je potřeba přijít s čerstvě oholeným hrudníkem. Není potřeba chodit nalačno, najezte se a napijte dle běžných denních zvyklostí. 

Taktéž byste 2 týdny před operací neměl prodělat žádné akutní onemocnění, jako je nachlazení nebo viróza. Kuřákům doporučujeme na čas přestat kouřit, protože kouření výrazně zpomaluje proces hojení.

Klientům podstupujícím tento zákrok také doporučujeme zajistit si doprovod a dopravu osobním vozem.

Krásné prostředí, výborný erudovaný a empatický přístup k pacientům. Můžu jenom doporučit.
Libuše Johana Jahnová, zdroj: Google

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho zákrok trvá?

Operace odstranění gynekomastie trvá 120 minut.

Je zákrok bolestivý?

Díky lokální anestezii je zákrok zcela bezbolestný.

Jak poznám, že trpím gynekomastií?

Gynekomastie je nezhoubný estetický problém, takže v případě, že na sobě začnete pozorovat neestetické změny (zvětšování obou nebo jednoho prsu), objednejte se na konzultaci s naším plastickým chirurgem, se kterým se dohodnete na způsobu a rozsahu operace a dalších detailech.

Mohu po zákroku odejít domů?

Zákrok provádíme ambulantně, po zákroku tedy odcházíte domů. Doporučujeme si zařídit doprovod a odvoz osobním automobilem.

Musím se na operaci nějak speciálně připravovat?

Na zákrok je potřeba přijít s čerstvě oholeným hrudníkem. Můžete se normálně najíst a napít. 3 týdny před operací je potřeba vysadit léky s obsahem kyseliny acetylsalicylové, která snižuje srážlivost krve. Podmínkou k operaci je výborná zdravotní kondice, tzn. 2 týdny před operací byste neměl prodělat nachlazení, chřipku a podobné nemoci. Vše ostatní je na individuální dohodě s naším lékařem. Kuřákům také doporučujeme na nějakou dobu přestat kouřit, neboť tento zlozvyk zpomaluje proces hojení.

Ceník

Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600
Odstranění gynekomastie 43729

Hodnocení zákroku

4.7/5 - (4 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram