Zvětšení poprsí vlastním tukem

Co vás trápí

  • Asymetrie poprsí
  • Menší objem poprsí
  • Nashromážděný tuk

Vhodné pro partie

Vše o ošetření

 • Doba ošetření 2–2,5 hodiny
 • Typ anestezie lokální anestezie
 • Doba rekonvalescence 14 dnů
 • Cena zákroku
Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line. Rezervovat termín

Popis zákroku

Dvojitý efekt formování postavy

Zvětšení poprsí vlastním tukem neboli autoaugmentace, je velmi populární metoda na poli estetické chirurgie. Zákrok spočívá v doplnění poprsí vlastním tukem, který byl odebrán z jiných partií těla. Nejčastěji se přitom jedná o partie problematické — bříško, boky či stehna. 

Díky jednomu zákroku tak dochází k zeštíhlení problematických partií a zároveň k žádoucímu zvětšení či vytvarování poprsí. 

Dermaestet z celého srdce doporučuji! Veškerá péče byla maximální, precizní a důsledná do nejmenšího detailu. Celý kolektiv je nesmírně milý, přátelský a ochotný. Mockrát děkuji!!!

Monika Valešová Medková, zdroj: Facebook

Zvětšení či vylepšení poprsí pomocí vlastního tuku

Během autoaugmentace dochází k přenosu vlastního tuku klientky z jedné oblasti do druhé, kde posléze funguje jako výplň. Odebraný tuk se nejčastěji doplňuje do horní části prsou, čímž dochází ke zvýraznění dekoltu. 

Metoda je vhodná také pro účinné řešení asymetrie prsou, úpravy kontur či tvaru poprsí po augmentacích implantáty či rekonstrukci po chirurgických výkonech ze zdravotních důvodů.

Šetrná metoda, která posílí vaše sebevědomí

Zákrok provádíme v lokální anestezii. Při operaci se pacientce ze zvolené části nejprve odebere tuk pomocí šetrné laserové liposukce. Ten se poté pročistí, aby obsahoval pouze životaschopné tukové buňky a takto upravený materiál se několika vpichy mikrojehličkou aplikuje pod a nad prsní žlázu, a také do svalu. Díky kmenovým buňkám, které jsou obsaženy v tukové tkáni, se výplň rychle stává přirozenou součástí prsou. Celý zákrok trvá asi 2—2,5 hodiny.

Největší výhodou autoaugmentace je šetrnost zákroku, menší bolestivost a také fakt, že po ní nezůstávají téměř žádné jizvy. Nejčastěji ji volí klientky, které dávají přednost přirozenosti a touží po plnějším poprsí bez použití syntetických implantátů.

 • Zvětšení poprsí a zeštíhlení zároveň
 • Účinné řešení asymetrie poprsí
 • Prakticky nulové riziko antigenní reakce
 • Rychlé hojení
 • Zákrok je velmi šetrný

Počet pacientů, kteří podstoupili tento zákrok

Pro výraznější efekt lze zákrok provést opakovaně

Výsledek je vždy velmi individuální a záleží na mnoha faktorech mezi něž patří zejména množství odebraného tuku, vstřebání a následná integrace tukové tkáně. 

Je potřeba mít na paměti, že tělo dokáže úspěšně vstřebat pouze omezené množství tuku. Pro stabilizaci a umocnění výsledného efektu je proto možné zákrok po několika měsících opakovat.

Názor odborníka z Dermaestet

MUDr. Zuzana Vykutilová

MUDr. Zuzana Vykutilová

Uznávaná lékařka v oboru estetické dermatologie a plastické chirurgie

Při autoaugmentaci odsajeme klientům přebytečný tuk z problémové partie a zároveň zvětšíme poprsí až o jednu velikost. Kromě rychlého hojení a minimální zátěže pro organismus je výhodou i nulové riziko antigenní reakce, tedy reakce organismu na cizí, syntetický materiál. Těší nás, že můžeme našim klientkám pomáhat cítit se skvěle ve svém těle a získat potřebné sebevědomí.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou zásadní rozdíly této metody oproti klasickým prsním implantátům?

Největší rozdíl spočívá v použití vlastních tkání v podobě tělesného tuku pro formování poprsí. Díky tomu je vyloučeno riziko spojené s tím, že tělo nepřijme cizí syntetický materiál. Odpadá také nutnost výměny implantátů po několika letech. Dalším rozdíl spočívá v tom, že prostřednictvím autoaugmentace jde napoprvé poprsí zvětšit maximálně o jednu velikost. Výsledný efekt je vždy velmi individuální a není tak výrazný jako při použití prsních implantátů.

Co se stane, pokud přiberu nebo zhubnu?

Po přihojení se tuk chová jako vlastní — pokud tedy zhubnete, objem se zmenší, pokud naopak přiberete, dochází ke zvětšení objemu na v daných partiích.

Pro koho je tato metoda vhodná?

Předpokladem pro provedení této metody je úspěšné odsátí minimálně 600 ml tuku. Z tohoto důvodu není metoda vhodná pro opravdu štíhlé ženy. Další podmínkou pro absolvování autoaugmentace je dovršení věku 18 let a samozřejmě celkové zdraví klienty, které je podrobeno důkladnému předoperačnímu vyšetření.

Jak dlouho trvá rekonvalescence a co obnáší?

Vpichy po zákroku se obvykle zahojí do několika dnů a nezůstávají po nich žádné jizvy. Několik dní po zákroku nedoporučujeme klientce ležet na břiše. Po zákroku není nutné nosit žádné speciální prádlo. Případné otoky či bolestivost spojená s liposukcí obvykle odezní do 2 týdnů, přičemž klientka je po celou dobu rekonvalescence většinou schopna vykonávat běžné činnosti. Po dobu 3—4 týdnů doporučujeme omezit fyzickou zátěž.

Ceník

Konzultace k zákroku je zpoplatněna částkou 500 Kč. Pokud se rozhodnete pro absolvování zákroku a uhradíte zálohu, konzultace je bezplatná.

Kontaktujte nás a společně najdeme vhodný termín pro konzultaci

Vyslechneme si vaše očekávání a navrhneme nejvhodnější postup péče

Naplánujeme pro vás nejbližší vhodný termín zákroku

U nás naleznete nejen kvalitní péči ale i moderní technologie

Špičkový tým odborníků bude po celou dobu k vašim službám

Udělejte první krok

Odhodlat se udělat první krok je někdy to nejtěžší. A my vám můžeme slíbit, že s námi to opravdu bude to nejtěžší, protože vše ostatní, od konzultace po samotný zákrok, už bude jednoduché a příjemné. Přesvědčte se sami.