Zvětšení poprsí vlastním tukem

Doba ošetření
2 – 2,5 hodiny
Typ anestezie
lokální
Rekonvalescence
2 týdny
Cena zákroku
45200,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Krk a dekolt Krk a dekolt
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Asymetrie poprsí
 • Menší objem poprsí
 • Nashromážděný tuk

Účinky

 • Zvětšení poprsí a zeštíhlení zároveň
 • Účinné řešení asymetrie poprsí
 • Prakticky nulové riziko antigenní reakce
 • Rychlé hojení
 • Zákrok je velmi šetrný

Popis zákroku

Dvojitý efekt formování postavy

Zvětšení poprsí nebo modelace prsou vlastním tukem, tzv. autoaugmentace, je velmi populární metoda na poli estetické chirurgie. Zákrok spočívá v doplnění poprsí vlastním tukem, který byl odebrán z jiných partií těla. Nejčastěji se jedná o partie problematické, jako je bříško, boky či stehna.

Díky jednomu zákroku tak dochází k zeštíhlení problematických partií a zároveň k žádoucímu zvětšení či modelaci poprsí.

Zvětšení či vylepšení poprsí pomocí vlastního tuku

Během autoaugmentace dochází k přenosu vlastního tuku klientky z jedné oblasti do druhé, kde posléze funguje jako výplň. Odebraný tuk se nejčastěji doplňuje do horní části prsou, čímž dochází ke zvýraznění dekoltu.

Metoda je vhodná také pro účinné řešení asymetrie prsou, úpravy kontur či tvaru poprsí po augmentacích implantáty či rekonstrukci po chirurgických výkonech ze zdravotních důvodů.

Dermaestet z celého srdce doporučuji! Veškerá péče byla maximální, precizní a důsledná do nejmenšího detailu. Celý kolektiv je nesmírně milý, přátelský a ochotný. Mockrát děkuji!!!
Monika Valešová Medková, zdroj: Facebook

Šetrná metoda, která posílí vaše sebevědomí

Zákrok provádíme v lokální anestezii. Při operaci vám ze zvolené části nejprve odebereme tuk pomocí šetrné laserové liposukce. Ten poté pročistíme, aby obsahoval pouze životaschopné tukové buňky a takto upravený materiál vám několika vpichy mikrojehličkou aplikujeme pod a nad prsní žlázu, a také do svalu. Díky kmenovým buňkám, které jsou obsaženy v tukové tkáni, se výplň rychle stává přirozenou součástí prsou. Celý zákrok trvá asi 2 - 2,5 hodiny.

Autoaugmentace má několik výhod oproti klasickým prsním implantátům. Největší výhodou je šetrnost zákroku, menší bolestivost a také fakt, že po ní nezůstávají téměř žádné jizvy. Riziko nepřijetí cizího materiálu je vyloučeno, a není třeba provádět výměnu implantátů po určité době. Nejčastěji tuto metodu lipograftingu volí klientky, které dávají přednost přirozenosti a touží po plnějším poprsí bez použití syntetických implantátů.

Pro výraznější efekt lze zákrok provést opakovaně

Výsledek je vždy velmi individuální a záleží na mnoha faktorech mezi něž patří zejména množství odebraného tuku, vstřebání a následná integrace tukové tkáně.

Je potřeba mít na paměti, že tělo dokáže úspěšně vstřebat pouze omezené množství tuku. Pro stabilizaci a umocnění výsledného efektu je proto možné zákrok po několika měsících opakovat.

Lipografting – metoda nejen na zvětšení prsou

Přenos vlastního tuku z jedné části těla na část jinou, tzv. lipografting, také známý jako lipofiling nebo lipotransfer. Lipografting slouží nejen pro modelaci prsou (autoaugmentace), ale také pro zlepšení tvaru a objemu obličeje, paží, hýždí nebo jiných částí těla.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou zásadní rozdíly této metody oproti klasickým prsním implantátům?

Největší rozdíl spočívá v použití vlastních tkání v podobě tělesného tuku. Díky tomu je vyloučeno riziko spojené s tím, že tělo nepřijme cizí syntetický materiál. Odpadá také nutnost výměny implantátů po několika letech. Další rozdíl spočívá v tom, že prostřednictvím autoaugmentace jde napoprvé poprsí zvětšit maximálně o jednu velikost. Výsledný efekt je vždy velmi individuální a není tak výrazný jako při použití prsních implantátů.

Co se stane, pokud přiberu nebo zhubnu?

Po přihojení se tuk chová jako vlastní - pokud tedy zhubnete, objem se zmenší, pokud naopak přiberete, dochází ke zvětšení objemu.

Pro koho je tato metoda vhodná?

Předpokladem pro provedení této metody je úspěšné odsátí minimálně 600 ml tuku. Z tohoto důvodu není metoda vhodná pro opravdu štíhlé ženy. Další podmínkou pro absolvování autoaugmentace je dovršení věku 18 let a samozřejmě celkové zdraví klienty, které je podrobeno důkladnému předoperačnímu vyšetření.

Jak dlouho trvá rekonvalescence a co obnáší?

Vpichy po zákroku se obvykle zahojí do několika dnů a nezůstávají po nich žádné jizvy. Několik dní po zákroku nedoporučujeme klientce ležet na břiše. Po zákroku není nutné nosit žádné speciální prádlo. Případné otoky či bolestivost spojená s liposukcí obvykle odezní do 2 týdnů, přičemž klientka je po celou dobu rekonvalescence většinou schopna vykonávat běžné činnosti. Po dobu 3 - 4 týdnů doporučujeme omezit fyzickou zátěž.

Jaký je rozdíl mezi lipograftingem a autoaugmentací?

Lipografting je metoda přenosu vlastního tuku z části těla na jinou část. Autoaugmentace se rozumí specifický typ lipograftingu, který je zaměřen na modelaci prsou.

Ceník

Pokud se rozhodnete pro absolvování zákroku a uhradíte zálohu, konzultace je bezplatná.

Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600
Zvětšení poprsí + liposukce 45200

Hodnocení zákroku

4.7/5 - (31 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram