Korekce jizev kortikoidy

Doba ošetření
10 minut
Typ anestezie
Bez anestezie
Rekonvalescence
Bez rekonvalescence
Cena zákroku
Související 
Vhodné pro partie
Krk a dekolt Krk a dekolt
Nohy Nohy
Obličej a oči Obličej a oči
Paže a ruce Paže a ruce
Záda Záda
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Vystouplé a zbytnělé jizvy
 • Pooperační jizvy

Účinky

 • Bez skalpelu - pouze vpich jehlou
 • Nenáročná léčba s velkým efektem
 • Rychlé ošetření

Popis ošetření

Vystouplé jizvy už vás nebudou trápit

Trápí vás vystouplá nebo zbytnělá jizva a přejete si, aby se zmenšila nebo byla méně viditelná, ale nechcete podstupovat její chirurgické odstranění? Pak je korekce jizev aplikací kortikoidů pro vás správným řešením. Jedná se o zcela nenáročný a rychlý způsob korekce jizev bez skalpelu.

Jizvy vznikají všude tam, kde je porušena celistvost kůže. Dochází k tomu při zranění, chirurgickém zákroku, akné nebo neštovicích. Vystouplé jizvy jsou tzv hypertrofické (vznikají po operaci nebo úrazu) nebo tzv. keloidní (vznikají v důsledku bujení vaziva hypertrofické jizvy, nejen tedy, že vystupují nad okolní tkáň, ale i přesahují původní zacelenou ránu, jsou zbytnělé, červené či fialové).

Příčina vzniku a rozšiřování keloidní jizvy není úplně známa, a to je jedním z důvodů, proč u nás na klinice běžně nedoporučujeme estetické odstraňování znamének v dekoltu a na ramenou laserem nebo vyříznutím. Zde je totiž možnost vzniku velice vysoká. Keloidy vznikají nejvíce v dekoltu, na ramenou a u dětí ve stadiu vývoje, z tohoto důvodu drobné estetické zákroky nedoporučujeme provádět ve věku do 18 let. Toto se netýká nebezpečných znamének nebo nádorků, které je nutné odstranit vždy, i s rizikem vzniku keloidní jizvy.

Úspěšná léčebná metoda přímo pro vás

Již během prvních 3. měsíců od vzniku jizvy lze poznat, jakým způsobem se bude dále vyvíjet. Pokud dochází k jejímu zvedání, je jasné, že má tendenci přebujet a přecházet právě v jizvu hypertrofickou nebo keloidní. V takovém případě na nic nečekejte a začněte řešit situaci s dermatologem co nejdříve.

Injekční aplikace kortikoidů je nejméně náročná, rychlá a úspěšná metoda úpravy nevzhledných jizev.

Absolutní špička, byla jsem tady několikrát, pokaždé je tu neskutečně milý personál a paní doktorka se o mě vždycky moc hezky a pečlivě postará. Naprosto doporučuji!nn
Romana Soukupová, zdroj: Google

Léčba bez rekonvalescence

Aplikaci provádí lékař do jizvy tenkou jehličkou. V průběhu následujících 6 týdnů bude účinná látka oplošťovat zbytnělou tkáň, jizva změkne a sníží se. Po skončení aplikace vám místo vpichu překryjeme náplastí, kterou si můžete za hodinu po ošetření sundat.

Toto ošetření nevyžaduje žádnou další rekonvalescenci.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Dosažení co nejlepšího výsledku

Dosažení výsledku je velice individuální. Léčba se opakuje až do úplného změknutí jizvy. Toto ošetření není vhodné vždy, z tohoto důvodu je před zákrokem vždy nutná odborná konzultace s lékařem, který s vámi individuálně probere všechny možnosti.

Nejčastější otázky a odpovědi

Stačí jedno ošetření anebo se musí opakovat?

Jelikož lékařská věda dodnes neodhalila příčinu vzniku a rozšiřování keloidních jizev, je léčba velice individuální. Standardně doporučujeme podstoupení alespoň tří po sobě jdoucích opakování v rozestupu 6 týdnů od posledního ošetření. Ošetření se opakuje dokud nedojde k úplnému proměknutí tkáně.

Je efekt trvalý?

Výsledek je individuální. U někoho se výsledek může projevit už po prvním ošetření, u dalšího klienta se může jednat o dlouhodobý proces. Jizva se může v čase zase zhoršit, ale také nemusí.

Je ošetření bolestivé?

Aplikace léčebného prostředku bývá bolestivá při prvních ošetřeních, kdy lékař vpíchne tenkou jehlu přímo do tuhé jizvy. Postupem času, jak se jizva stává měkčí, je ošetření méně nepříjemné.

Pro koho není toto řešení vhodné?

Léčba jizev kortikoidy není vhodná vždy, proto je v tomto případě důležitá odborná konzultace s naším lékařem, který vám sdělí všechny možnosti dalšího postupu.

Mají kortikoidy vedlejší účinky?

Může se stát, že se jizva působením kortikoidu sice výrazně sníží, ale zároveň se může roztáhnout do větší plochy či se snížit pod úroveň povrchu kůže.

Ceník

Ošetření je zčásti hrazené zdravotní pojišťovnou.

Doplatek 50

Hodnocení zákroku

4.4/5 - (15 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram