Kryalizace - odstranění bradavic tekutým dusíkem

Doba ošetření
10 minut
Typ anestezie
Bez anestezie
Rekonvalescence
žádná
Cena zákroku
Související 
Vhodné pro partie
Břicho Břicho
Hýždě Hýždě
Intimní partie Intimní partie
Krk a dekolt Krk a dekolt
Nohy Nohy
Obličej a oči Obličej a oči
Paže a ruce Paže a ruce
Záda Záda
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Virové bradavice
 • Kůže poškozená sluncem, tzv. aktinická keratóza
 • Povrchový typ basaliomu (kožní nádorek)

Účinky

 • Definitivní odstranění virových bradavic, zabránění jejich dalšímu šíření
 • U kůže poškozené sluncem prevence proti vzniku rakoviny

Popis ošetření

Léčba mrazem

Kryalizace je aplikace tekutého dusíku, který má bod varu - 195,6 °C, jedná se tedy prakticky o zmražení ošetřovaného místa. Léčba tekutým dusíkem je pro dermatology v dnešní době nejúčinnější nástroj v úspěšném boji s bradavičkami. Tato metoda navíc snižuje pravděpodobnost, že se bradavice rozšíří do jiných částí těla.

Kryalizace se může použít na všech druzích bradavic. Genitální bradavice může odstranit, ale nemůže je vyléčit, ostatní bradavice na jiných částech těla se s největší pravděpodobností již neobjeví. 

Většina bradavic, s výjimkou velmi malých nebo těch na rukou, vyžaduje více než jedno ošetření. Celkově odstranění bradavice obvykle vyžaduje mezi 1 až 6 léčebnými sezeními, které se provádějí 1x za 2 až 3 týdny po dobu několika měsíců. 

Léčba bez nutnosti anestezie

Zmrazením tkáně tekutým dusíkem odstraňujeme nejčastěji virové, pohlavní a stařecké bradavice. Dle intenzity ošetření se dociluje různého účinku - od mírného podráždění a začervenání, přes olupování až po vznik puchýře. Jedná se o zákrok mírně bolestivý, který nevyžaduje předchozí znecitlivění. Lékař pro léčbu používá vatový tampon, kterým aplikuje tekutý dusík na bradavici a kůži kolem ní. Cítit budete něco jako když se místa dotýká kostkou ledu, aplikace trvá pouze několik vteřin. 

Nakonec se v místě utvoří strup, který později upadne. Nesnažte se ho odstranit dříve, než je místo samo připraveno k odloupnutí. Po léčbě by neměly vzniknout žádné jizvy, nebo jen velmi slabé známky.

Absolutní špička, byla jsem tady několikrát, pokaždé je tu neskutečně milý personál a paní doktorka se o mě vždycky moc hezky a pečlivě postará. Naprosto doporučuji!nn
Romana Soukupová, zdroj: Google

Nulová rekonvalescence

Kryoterapeutická léčba bradavic je dobrou volbou, pokud máte světlou kůži - tato metoda může způsobit zjizvení u lidí s tmavší kůží, nebo pokud máte bradavici na obličeji - je méně pravděpodobné, že vznikne jizva, než by tomu bylo u jiných metod odstranění.

Toto ošetření nevyžaduje žádnou rekonvalescenci, po ošetření odcházíte domů a můžete se vrátit k běžné činnosti, včetně sprchování a koupání. Ošetřená oblast by se obvykle neměla nijak infikovat, avšak několik dní po léčbě místo pozorujte. Jestliže objevíte zarudnutí nebo otok, kontaktujte svého lékaře. 

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Nejčastější otázky a odpovědi

Je ošetření bolestivé?

Zákrok je pouze mírně bolestivý, připodobňujeme ho k pocitu přikládání kostky ledu. Nevyžaduje žádnou anestezii.

Je efekt trvalý?

Léčba tekutým dusíkem má až 70% úspěšnost, že se bradavice již nevrátí. Zajišťuje však 100% jistotu, že se bradavice nerozšíří do dalších částí těla. 

Ceník

Ošetření je plně hrazené zdravotní pojišťovnou.

Hrazeno zdravotní pojišťovnou zdarma

Hodnocení zákroku

4.6/5 - (53 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram