Odstranění pigmentových skvrn

Doba ošetření
15 – 30 minut
Typ anestezie
bez anestezie
Rekonvalescence
bez rekonvalescence
Cena zákroku
990,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Břicho Břicho
Hýždě Hýždě
Intimní partie Intimní partie
Krk a dekolt Krk a dekolt
Nohy Nohy
Obličej a oči Obličej a oči
Paže a ruce Paže a ruce
Záda Záda
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Pigmentace
 • Stařecké skvrny
 • Pihy
 • Tmavé fleky na kůži

Účinky

 • Účinné odstranění pigmentových skvrn
 • Zlepšení struktury pokožky
 • Dlouhodobé výsledky

Galerie

Tvorba pigmentací

Pigmentové skvrny jsou jednou z nejčastějších estetických vad pokožky, které mohou ovlivnit vzhled a sebevědomí jednotlivců. Tvorba pigmentových skvrn nastává, když se melanin (tmavý pigment přítomný v kůži) hromadí v určitých oblastech a vytváří nepravidelné tmavé plochy. Tento jev je nazývá hyperpigmentace. Hyperpigmentace se může objevit na různých částech těla, nejčastěji na obličeji, rukou, nohou a v dekoltu.

Druhy pigmentových skvrn

Existuje několik typů pigmentových skvrn, které se liší svou povahou a příčinami. Nejběžnější typy zahrnují:

 • Lentigo – neboli "stařecké" nebo "sluneční skvrny". Tento typ pigmentových skvrn je způsoben dlouhodobému vystavení se slunečnímu záření a často se vyskytuje u starších jedinců. Skvrny jsou obvykle hnědé nebo tmavě hnědé barvy a mohou se objevit na obličeji, rukou a jiných částech těla.
 • Melasma – typ pigmentace, která je častější u žen než u mužů. Tento druh skvrn je spojen s hormonálními změnami, zejména v těhotenství nebo při užívání hormonální antikoncepce. Melasma se obvykle projevuje jako tmavé skvrny na obličeji, zejména na čele, nosu, horní části rtů a tvářích.
 • Ephelidy – lépe známé jako "pihy" jsou dědičným znakem. Tyto skvrny jsou často světle hnědé a mohou se objevit na různých částech těla, zejména na obličeji, pažích, zádech a hrudi. Ephelidy obvykle zesilují po vystavení slunečnímu záření.

Jaké jsou příčiny vzniku?

Příčiny pigmentových skvrn mohou zahrnovat genetickou predispozici, hormonální nerovnováhu, sluneční expozici, stárnutí, záněty a některé léky. Ačkoli pigmentové skvrny nejsou nebezpečné pro zdraví, mohou mít negativní dopad na sebevědomí a kvalitu života jednotlivce.

Existuje řada metod, které mohou být použity k odstranění těchto skvrn, například různé kosmetické přípravky, chemické peelingy, laserové terapie a intenzivně pulzní světlo (IPL). Nejefektivnější technika je využití IPL zařízení, na naší klinice používáme přístroj Ariane.

V čem spočívá metoda přístroje IPL?

Přístroj IPL Ariane je jedním z nejmodernějších a nejlepších zařízení, která využívají technologii IPL k odstranění pigmentových skvrn. Princip odstranění pigmentových skvrn spočívá v tom, že vyzařuje sérii intenzivních světelných záblesků různých vlnových délek, které pronikají do kůže a selektivně působí na melanin v pigmentových skvrnách. Tím dochází k rozložení melaninu a postupnému vyblednutí skvrn. Přístroj je naprosto bezpečný, jelikož jsou jeho světelné záblesky přesné a cílené, což minimalizuje riziko poškození okolní tkáně.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Průběh ošetření IPL

Ošetření s přístrojem IPL Ariane poskytuje dlouhodobé výsledky. V průběhu ošetření IPL je potřeba se vyhýbat dlouhodobému pobytu na přímém slunci. Z tohoto důvodu ošetření neprovádíme v letních měsících. Po ošetření pigmentové skvrny ztmavnou a poté zesvětlají nebo dokonce úplně zmizí, což vede k jasnější a rovnoměrnější pokožce. Je však velmi důležité dodržovat doporučení ošetřujícího personálu a případně opakovat ošetření v závislosti na typu a závažnosti pigmentových skvrn.

Výběr efektivního řešení

Pokud trpíte pigmentovými skvrnami a hledáte účinnou metodu jejich odstranění, obraťte se na odborný personál naší kliniky, který vám může pomoci vybrat nejvhodnější metodu dosáhnout efektivních výsledků.

Nejčastější otázky a odpovědi

Je ošetření bolestivé?

Ošetření IPL přístrojem Ariane je prakticky bezbolestné, pouze v místech s tenkou vrstvou pokožky můžete po vyslání světelného impulzu cítit lehké štípnutí. Pokud trpíte zvýšenou citlivostí na bolest, může pro vás být impulz nepříjemný.

Mám se na ošetření nějak speciálně připravovat?

Ošetření nelze provést na čerstvě opálené kůži, a to jak ze solária, tak sluníčka. Proto je potřeba se před, během a po ošetření vyhýbat přímému slunečnímu záření.

Pro koho zákrok není vhodný?

Ošetření pulzním světlem pro vás není vhodné, pokud jste těhotná, trpíte epilepsií, podstupujete léčbu chemoterapií anebo pokud máte kardiostimulátor.

Je ošetření pomocí IPL přístroje bezpečné?

Ano, ošetření přístrojem Ariane je zcela bezpečné. Přístroj je v souladu s pravidly Evropské a kanadské elektrické bezpečnosti zařízení. Jedná se o přístroj francouzské výroby s certifikací ISO 13485.

Lze ošetření podstoupit i v létě?

Odstranění pigmentových skvrn v letních měsících podstoupit nelze. Důvodem je riziko větší pigmentace.

Ceník

Před tímto zákrokem je nutná konzultace. V případě podstoupení zákroku ihned je konzultace bezplatná.

Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600
Lokální pigmentace 990
Pigmentace velkého rozsahu 2900

Hodnocení zákroku

4.7/5 - (48 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram