Výplně rtů kyselinou hyaluronovou

Doba ošetření
15 minut
Typ anestezie
bez anestezie
Rekonvalescence
bez rekonvalescence
Cena zákroku
od 7000,- Kč
Související 
Vhodné pro partie
Obličej a oči Obličej a oči
Objednat konzultaci

Co vás trápí

 • Ztráta objemu rtů věkem
 • Úzké rty
 • Nevýrazné kontury
 • Asymetrie rtů
 • Suché a dehydratované rty
 • Povislé koutky

Účinky

 • Okamžitý efekt objemu
 • Vyladění asymetrií
 • Zvýraznění kontur
 • Pozvednutí koutků
 • Hydratace
 • Efekt déle než 1 rok

Galerie

Popis ošetření

Větší rty i vyhlazené vrásky

Modelace či zvětšení rtů výplněmi kyseliny hyaluronové patří k velmi oblíbeným estetickým zákrokům, které na naší klinice Dermaestet provádíme. Kyselina hyaluronová zvětšuje objem rtů, zpevňuje jejich kontury, vyrovnává asymetrii, pozvedne pokleslé koutky a odstraňuje vrásky nad horním rtem.

„Všichni jsou zde velmi příjemní a ochotně vše vysvětlí. Péče profesionální, vše vždy vypadá přirozeně. Za mě jednoznačně nejlepší v Brně.“ 
Tereza B., zdroj: Facebook

Okamžitý efekt ihned po aplikaci

Aplikace kyseliny hyaluronové coby výplně do rtů má okamžité výsledky. Po každé aplikaci, ať už velkého či malého množství výplně, dochází k otokům, rty tedy bezprostředně po zákroku vypadají výrazně větší, než ve výsledku budou. K dosažení velkých objemů je pak třeba více aplikací s časovým rozestupem 2 měsíců, během kterých dojde k úplnému dohojení a zabudování kyseliny hyaluronové do tkáně.

Kyselina hyaluronová nemá trvalý efekt a časem se vstřebá do těla. Doba trvání účinku je individuální, obvykle je to 6 - 12 měsíců. Je prokázáno, že kuřáci výplně odbourávají rychleji. Zákrok je možné kdykoli opakovat. Při opakovaných zákrocích je potřeba dávat pozor na vycestovanou kyselinu hyaluronovou mimo červeň rtů. Pokud se vyskytne, musí se k pěknému efektu daná část rozpustit a pak s odstupem minimálně 1 týdne se teprve aplikuje nová kyselina hyaluronová. Za vycestováním kyseliny hyaluronové dochází často při silné mimice v okolí rtů, proto je někdy vhodné aplikaci výplně kombinovat s botulotoxinem.

0
Počet pacientů, kteří podstoupili toto ošetření

Hydratace povrchu rtů

Přirozeným stárnutím postupně naše rty ztrácí svou plnost a také ostrost kontur. Povrch je více rozbrázděný, rty se ztenčují a jsou ochablé, prodlužuje se vzdálenost mezi nosem a okrajem rtů. Společně s povislými koutky i rty patří k výrazným známkám stárnutí.

Hydratace rtů je tedy vhodná ve chvíli, kdy je jejich povrch rozpraskaný a rozbrázděný. Kyselina hyaluronová je v tomto případě velmi jemná a aplikuje se těsně pod povrchem. Výsledkem jsou vypnuté a vyhlazené rty.

Otázky a odpovědi

Nese s sebou aplikace kyseliny hyaluronové nějaká rizika?

Nejobávanější komplikací při použití výplně kyselinou hyaluronovou je její aplikace do cévy. Ta poté přestane vyživovat určitou část kůže a může dojít až k odumření v dané oblasti. Pomoc je jednoduchá a rychlá - stačí výplň rozpustit a cévu uvolnit, tak dojde k úplnému zhojení. Je však nutné při jakémkoli problému v rámci dnů po aplikaci kontaktovat ošetřujícího lékaře, aby se problém rozpoznal a bezodkladně řešil.

Bude výplň kyselinou hyaluronovou vypadat přirozeně?

Vždy záleží na vaší domluvě s ošetřujícím lékařem. Výsledkem nemusí být pouze výraznější zvětšení rtů, může se provést pouze plošná hydratace nebo zvýraznění kontur rtů. Vždy respektujeme vaše přání a představy.

Jak dlouho mi výplň vydrží?

Trvání efektu výplně je vždy individuální. Obvykle je i déle než 1 rok. Poté dochází ke vstřebání a zákrok se může opakovat.

Je aplikace kyseliny hyaluronové bolestivá?

Výplně rtů jsou jedním z méně příjemných zákroků, z tohoto důvodu při aplikaci používáme chlazení a pro zvýšení vašeho komfortu nanášíme znecitlivující krém.

Co když se mi nebude výsledek líbit, dá se výplň nějak odstranit?

Každému zákroku předchází konzultace s lékařem, kde je potřeba zjistit přesnou představu o požadovaném efektu. Tomu je pak uzpůsobeno množství a typ aplikované výplně. Pokud si klient přeje efekt výplně vyrušit (například pro nelibost partnera), je zde možnost vyčkat na postupné vstřebání výplně či alternativa téměř okamžitého rozpuštění výplně pomocí enzymu hylázy.

Ceník

Konzultace (bezplatná při absolvování zákroku) 600
Výplň rtu od 7000

Hodnocení zákroku

4.6/5 - (42 hodnocení)

Kontaktní formulář

Ať už řešíte kožní problémy nebo si přejete vypadat lépe, objednejte se k nám na konzultaci a my vám doporučíme to nejlepší řešení.

Kontaktovat nás můžete i telefonicky na čísle +420 533 534 580.

  U nás jste v dobrých rukou

  Odhodlat se k prvnímu kroku je někdy to nejtěžší. Špičkový tým plastických chirurgů a dermatologů pod vedením MUDr. Zuzany Vykutilové je tu pro vás. Svěřte se do rukou profesionálů.

  +420 533 534 580
  Objednejte si svůj termín návštěvy telefonicky na čísle +420 533 534 580 nebo on-line.
  Objednat konzultaci
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram